Viimased kommentaarid

Minu numbrid on jagatud nüüdseks!

Buss läheb igal täistunnil päevasel ajal ja ühtuti veel harvem, kuna saabusin ise 16:15 siis valisin ikkagi takso ja sõitsin 15 minutit

Eks ma siis reede proovin ära. Mul tulek izhevskist ja viisa olemas. Korvab järgmine nädal kogemustest. Loodetavasti on lühem tänasest Svo dme minekust

Kas kellegil on kogemust kahe terminali vahel liikleva transfer bussiga? Lennujaama enda lehelt ei suutnud midagi leida, google väitel on 15 minuti tagant liikuv buss olemas.

Mul vist on Bahrein ja Dubai veel olemas, mõlemad on maha võetud oma autode pealt:)

See passikoopia ongi segadust tekitav asi:) Kui lapse pass on sattunud kommionu kätte, siis järelikult on keegi ikkagi selle passi ju kodust välja andnud. Laps ei käi passiga koolis/lasteaias/õues mängimas - vähemalt minu lapsed mitte. Olen elanud üsna pikalt erinevates riikides ja laps on reisinud vahest koos ema, isa ja vahel ka vanaemaga ilma reaalsete probleemideta.

Ehk kui kasutada päris passi, mitte notariaalset passikoopiat, ei tohiks ju kellegil probleemi olla.

Minu jõuluaegne kogemus näitas, et nn vanalinnas inimliku hinnaga on raske toime tulla. Suvalises sööklas küsiti kahe cappucino ja apelsini mahla eest 23 eurot. Samas leidsime ka koha, kus oli 2 eraldi menüüd, meie lauda toodud inglise keelses versioonis olid pitsad ca 12 euri, naaberlauast saadud itaalia keeleses olid samad toidud ca 8:) Selgitust nõudes tõusis kisa ja väideti, et kohalikele näidatud menüü on vana ja ei kehti...

Julgen väita, et vanade kivide ligiduses odavalt süüa ei saa, kuid kindlasti pisut kaugemal on see võimalik. Poole liitrine vesi tänava putkades oli 2,5€, mis tundus ka pisukse liialdusena.

Üks pisike probleem ainult - Saudis ei tohi naised autot juhtida:) Kogu linn jääb kaamlitranspordile truuks?

Mina kolisin Bahreinist koju kasutadest mingit kohalikku kolimisfirmat, mul tuli küll kaks suurt merekonteinerit:), varem olid kohalikud lehed kolimis firmade kuulutusi täis. Sealt valige mõni ja probleem lahendatud. Ma kahjuks enam ei mäleta, kea ma kasutasin Dubai - > Bahreini liinil, kuid mingi kuulutusest leitud firma oli. Parimaid pakkijaid kui seal, pole ma siiani kohanud:)

Mina julgen soovitada Royal Grand Azure või Premiere Royal Grand'i - sama asi mitme nimega. Hotell on ilus ja puhas, idanaabreid on, kuid kindlasti vähemuses võrreldes kogu muu seltskonnaga. AI sisse kuuluvad ka külastused a la carte restoranidesse, need võite vabalt ära jätta, kuna palju meeldivama toiduelamuse saab kahest rootsi lauaga restost, ka seal oli iga päev erinev menüü.

Kui eht eestlaslikult otsida midagi negatiivset, siis voodi oli pisut liiga kõva:) Suurimad tänud GoAdventurele meeldiva puhkuse ja väga kena hotellisoovituse eest. Tripadvisor lausa järjestab ta paremuselt 14daks 227 erineva Sharmi hotelli sees:)

PS. Kuna egiptlastel on nimedega raske, siis neil on vähemalt kolm erinevat Grand Azure, see Royal peaks olema neist parim :)

Ei ole sama, see peaks olema avatud 2009

Avatud 2009. aastal. Klientide hinnangud üldiselt positiivsed. Endise nimega Royal Grand Azure 5*.

No mina sõidan Sharmi 1.04 ja hotelli valisin omaarust hoolikalt:) Trip.ee seda ei tunne, kuid tripadvisor kiitis valiku heaks.

http://www.tropicanagroupegypt.com/Hotels.aspx?HID=3&LangID=1

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297555-d1552134-Reviews-Royal_Grand_Azure-Sharm_El_Sheikh_South_Sinai_Red_Sea_and_Sinai.html

Eks annan siis teada, kuidas oli. Siiani tundsin end suti halvasti, kuna pole veel Sharmi jõudnud:)

Ka mina soovitan seda raamatut, mul on Tallinas olemas 2003 aasta väljalase, kui huvi enne midagi uurida on. Kasutamiseks tuleks vast uuem osta

Oma tublidele moslemite viisin kingiks savist raekoja, käsitööna tehtud ja väliselt veel meenutas moseed kah:) Minu majaomanik rääkis järgnevat: heale tuttavale toob vajalikke asju kingiks, mitte nii heale toob kommi ja sokolaadi.

Nahast dokumendi mapp oli ka meeldiv kingitus, sinna oli veel eelnevalt sisse pressitud Hassan Abdullah ja rohkemat polnudki vaja. Seda küll kasutati ainult erilistel pidulikel päevadel.

Ees pool juba korduvalt soovitati - käsitööna tehtud väikesed asjad on need parimad kingid araabia poolsaarel. Lähis-Idas on kasutusel nii kallid sulepead, et siit neid kingiks viia on pagana kallis.

Lisan siia Bahreinis asuva viisabüroo andmeid, kui kuidai ei saa, siis Hassan ikka kuidagi saab:) Hassan räägib ka vene keelt,lisaks veel araabiat, inglist, urdut ja pärsiat.

TOP QUALITY CLEARANCE HASSAN ABDULLA ISA Tel. +973 17745945, Mob. +973 33945945,+973 33308313 E-mail: TOP.QUALIIY.CLEARANCE@HOTMAIL.COM office No. 488, Block. 327, Road. 2709, Adliya, Kingdom of Bahrain

Viisa piirilt saavad vana-euroopa kodanikud, nn ida-eurooplased viisat ei saa piiril. Transiidi kohta kahjuks kogemus puudub, kuid alati võib üritada :) Araabiamaades on riigid kirjas kohalikus keeles ja igakord pole kerge Estoniat tuvastada:) Kui piirivalvur hakkab riiki oma listidest otsima, siis hääldage seda nime mõne moodsama lääneriigi kõlaga.

Olen ise sedasi sõitnud autoga Saudi Araabiast AUE-sse, kus vaene keeleoskuseta saud ei suutnud meie väikest riiki tuvastada ja leidis, et Austraalia on piisvalt sarnane:)

Talvel see Dubai päike nii hull ka pole. Meie elasime 2 aastase lapsega Dubais ca aasta. Dubais on väga ilusad - küll kuntslikud- pargid koos jalutamisvõimalusega murul. Sammuti on võimalik auto rentida ja sõita mägedesse, vanu oaase vaatama ja palju muud huvitavat teha. Meile Dubai meeldis just turvalisuse pärast ja suhtumine lastesse on meeldiv, alati tuuakse laste tool ja muretsetakse, et kõik oleks ikka kena. Kui on plaan ka linnast väljaspool ringi vaadata, siis Dubai Offroad explorer on väga mõnus raamat koos piltide ja vaatamisväärsuste kirjeldusega.

PS. Palju puhkuse õnnestumisest oleneb ka hotelli valikust, paljud uued hotellid asuvad keset ehitustandrit ja seal vast pole palju ruumi jalgsi liigelda.

Kindlasti tasub jalutada Dubai vanas linnas nn. muuseumis (Bur-Dubai poolel) ja sealt ka Abraga üle väina sõita turule jalutama.

Nagu eelnevalt keegi juba mainis, siis Dubai on pikk linn ja ühest kohast teise liiklemisel on takso/metroo mõtekas vahend.

Minu soovitus läheb igatahes Dubai puhkusele.

Reisil olija oled sa siis, kui parajasti reisid. Kohale saabunud turist enam ei reisi:) Samas Bahreinis sai süüa vaid 5* hotellides ja sedagi kardinate taga. Dubais ja mujal emiraatides oli see pisut lihtsam, aga tänaval pudelist vett juues vaadati pahaselt igal pool.

Ramadan Kareem :) Selleaastane ramadan just algas mõni päev tagasi - ilusat paastumist

Mina olen ka rikkunud igasugu seadusi erinevates riikides. Olen teadlikult sõitnud kiiremini Saudi Araabias ( olles ikka üks aeglasemalt liikuvatest masinatest), olen tellinud baaris õlle Ramadani ajal, söönud ja joonud päevasel ajal Ramadani ajal jne mis on Lähis Idas üks suurimaid patte... Isegi islami maades on prostitustioon laialt levinud ja sellele on isegi mullad legaalse lahenduse leidnud - ajutine abielu. Kaks inimest lepivad kokku, et mina olen sinu mees ja sina minu naine. Oma kodus olevat ja mittetöötavat naise/meest me ikka ju toetame, sama case ka sellise "diili" juures. Ja prostitutsiooni nagu polekski.

Silmakirjalik oleks siin arvata, et kõik reisivad inimesed on pühakud või nn "white trash". Enamus meid jääb sinna vahele ja olenevalt riigist, kas üles või allapoole mõttelist keskjoont.

Tonlist - seda, kui keegi prostitustiooniga perele elatist teenib, ei tohiks ju veel inimkaubanduseks nimetada.

Sarnaselt on pool maailma tige vaalapüüdjate peale - enamus arvab, et see on kole ja julm tegevus, püüdjad aga tegelevad "uuringuga". Ehk igal asjal on alati (või enamasti) kaks poolt.

Parimat Märt

Mul on kogemus kutsikaga lendamise kohta. Hoitakse ja poputatakse neid piisavalt ja see on väikseim muredest kutsiga lendamisel. Palju suurem mure on sissepääsuga ja vajalike dokumentide saamisega. Väga paljud riigid on kehtestanud just kutsikatele eraldi garantiini tingimused. Igas riigis on list, kust tohib koeraga tulla ja kust mitte, kui vana peab kutsikas olema ja milliseid süste eelnevalt saanud.

Bahreinis oli garantiini pikkus 30 päeva ja see tuli ise maksta, samas täiskasvanud ja vaksineeritud koeradele see puudus. Eraldi teema on saatmise hind, aga see vast pole selles teemas tähtis:)

Auto ja inimese pilet pole alati nii odav - kahjuks. Kas harilikul taksol on erinev tariif olenevalt inimestest? Yellow cab pakkus küll erinevat hinda vastavalt sõitjate arvule.

Täpsustuseks siis: eelpool toodud hinnad oli 3 reisija hinnad :)

Mina olen seda kasutanud enne 2008 aastat:) Siis sai süüa ja juua ja lennud ei hilinenud kah. Värskem teave söömise ja joomise kohta kahjuks puudub.

See odavus on kah suhteline. Kui reisib 4 inimest, siis bussipileti hind läheneb juba takso omale:)

Käidud.

Viisadest - Eestlased pole kahjuks veel nimekirjas, kes saaks viisa piirilt (kuuldavasti on palju olnud juhuseid, kes saavad) ja lennufirmad paluvad enne pardale minemist kinnitust, et viisa on olemas.

Hotellid teevad nn. business visa, esimesed 7 päeva maksab 20 dinaari (ca 40€) ja pikendamine oli 40 dinaari. Seega 2 nädalat kolmekesi puhates oli päris kallis...