Metrooga Istanbuli lennujaamast linna (2023)

Veebruaris avati metroo Istanbuli lennujaamast linna sõitmiseks. Sai see ära katsetatud ja järgnevalt mõned kogemused, mis kellelegi ehk kasuks tulevad.

* Kus metroopeatus asub?

Metroopeatuse leidmine pole keeruline. Küllalt hästi on kõik tähistatud. Lennujaama turvatsoonist väljumine toimub väljapääsu nr 11. juurest, kust läheb ka tee metroopeatusse. Aga uks nr 11 on suletud ja minna tuleb väljapääsu nr 13 juurde, kus ootavad siltidega tegelased ja taksomaffia. Sealt siis vasakule mõnisada meetrit tagasi, kust tuleb umbes 400-500 meetrit mööda liikuvteid edasi astuda.

* Pileti ostmine

Aga NB! Enne, kui see teekond ette võtta, tasub lennujaamas nii 10€ liirideks vahetada, sest piletit kaardiga osta veel ei saa. Kurss on röövellik: 1€ = 16 TRY, mujal 20 TRY. Idee poolest on metroopeatuses ka uued helesinised aparaadid, kus saab kaardiga maksta, aga vähemalt veebruaris need veel ei töötanud.

Sellest kollasest elukast tuleb kõigepealt osta Istanbul card, millele siis raha peale laadida. Ingliskeelne menüü on olemas, aga ilmselt juhendab kaardi ostu mõni järjekorras seisev kohalik, sest nii saab kiiremini ja keegi ei viitsi oodata, kui aparaati uurid. Raha pealelaadimine on lihtne, pane kaart sinna valgele kohale ja sisesta kupüür, menüüga tegelikult üldse mängima ei pea. Üks sõit maksab 9,90 TRY ehk 0,50€.

* Ümberistumised

Esialgu viib metroo (kaart siin) lennujaamast kuni Kagithane peatuseni, kust kuhugi Sultanahmeti või Taksimi kanti saamiseks tuleb mitu korda ümber istuda. Istanbuli metroos on neid kohti, kus saab lihtsalt ümber istuda, suhteliselt vähestes jaamades. Kagithanes tuleb metroost välja minna, aga ühtegi juhatavat silti pole ja kui on pime, pole teist peatust lihtne leida. Roosa M7 liini peatus asub nii 300 meetri kaugusel üle tee (hoida veidi vasakule).

* Linnasõiduks kuluv aeg

Nagu öeldud, ümberistumisi jätkub. Linnasõiduks kulub tänu sellele tund kuni poolteist. Bussi ja taksoga (orienteeruvalt 20€) saab kindlasti kiiremini. Aga üsna odavalt saab hakkama küll. Kui on pikem vahemaandumine, siis aja kokkuhoiuks metrood ei kasutaks.

Miks bussiga linna sõit maksab 20.-? Nr. 12 buss läheb lennujaamast Aksaray peatuseni ja maksab 87 try e. 4,45.- ja saab suht mugavalt.

1
0

See orienteeruv 20 eurot on seal ainult takso hind, mitte bussi. Takso ning bussi hinnad ei saaks nagunii samas klassis olla.

1
0

20€ on jah takso, mitte bussi hind.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased