trip-krainetrip-ukraine-dark
Mida Inglismaale külakostiks kaasa võtta?

Kas Eestis on üldse midagi sellist, mida Inglismaal ei ole või mis inglaste jaoks eriline oleks?

Ikka viin, viin, viin, ikka viin, viin, viin.... tglt vana tallin kah vb. Ning kalevi kommikarp:D

viin ja Vana Tallinn, ka Vana Tallinna kooreliköör

Londonis õppiv ja töötav tuttav viis pererahvale ja sealsetele tuttavatele viimaselt koduskäigult kaasa lisaks eelnimetatule ka valeget šokolaadi mustikatega - pidada seal olema tõeline hitt. ise ei oska kommentaarida

Alaealised ei tohigi vist alkoholi üle piiri viia. Kuna olen alles 16, pean piirduma šokolaadi ja muu sellisega. Saavad Vana Tallinna kommi ;P

Vii Tallinna peenleiba. Minu tuttavad olid valmis valgest leivast täiega loobuma, kui ainult seda kraami siin leiduks. Tervislikum kah kui nende endi kandiline mage sponge. Kandilisest vormileivast praetud kangid küüslaugudipiga ajavad nad tõeliselt pöördesse - asi, mida siit naljalt ei leia. Kalevi tume/mõru shokolaad ja Tõmmu kommid, barbarissid ja kirsi, aprikoosi karamellid, soomlaste Marianne, verivorst "Krativorstike", erinevad "Kohukesed", vaakuumpakendis singid... ja veel: suitsetajatele suitsu (suitsukraami ostmine UK-s lubatud alates 16. eluaastast!), jube kallis siin - mingi 100 eeku pakk.

aitäh teile :) muidu ma just täna proovisin neid kalevi uus šokolaade, maasikate ja tiramisuga, ja neid oleks päris hea kaasa võtta.

viige kilu ja verivorsti, suitsusinki jm sarnast sealt naljalt ei leia..

kas nad üldse kilu ja verivorsti söövad seal?

Verivorsti on siin kümneid sorte igas poes, ent Eesti oma leiavad minu kohalikud inglise tuttavad parema olevat, sest selles on rohkesti odrakruupe, mis vorstid ahjus lõhki küpsedes krõbedaks teevad. Nende endi verivorstid on üle/alamaitsestatud ja kruupe paar-kolm tükki vorsti sees - ülejäänu on jahu... brrr. Kilu peale ajavad nad silmad punni ja kõrist tuleb veidraid krookse - jäta karbid maha.

Kui palju üldse tohib alkoholi kaasa viia Eestist? No ikka seda 40 kraadilist? Kas on piiranguid ka maiustuste, vorstide, leiva jms kohta?

Nojah, minu tuttavatele pole must leib/peenleib jms küll eriti meeldinud. Rohkem nagu viisakusest noogutavad ja siis pöörduvad jälle oma kraami poole. (kuigi küüslauguleibadega on mul ka positiivseid kogemusi) Ja verivorst pole ka eriti populaarne, mis sest, et neil teoreetiliselt black pudding olemas on. Ega paljud sedagi söö.

Aga alkohol ja shokolaad on sellised igaks elujuhtumiks sobivad asjad, nii et mina läheks seda teed.

Alkohol igaks elujuhtumiks sobiv küll, aga kas tõesti ainult 1 liiter kangemat alkot võib viia siit kaasa?

Uurisin elukaaslase käest, mis tema arvab, et Eestis erilist on. Pärast mõningat mõtlemist tuli Bocki õlu, mis pidavat päris hea olema. Ja (vist?) Saku siidrid, need kirsi jms maitsega. Siin tehakse ainult õunasiidrit ja seega on igasugused teised maitsed äärmine haruldus.

Rukkileiba ja Saaremaa viina.

Vana Tallinn kindlalt, kommid meeldivad neile tohutult (ehkki mulle meeldib öelda"candy" nende õrritamiseks ja nemad väidavad, et nii ütlevad ameeriklased, õige olevat "sweets").

Ühele korterikaaslasele meeldisid kaeraküpsised ( need päris krõbedad ikka) ja teisele kartulivahvlid ja marmelaadikommid.

Endale võtan viinapudeli:) hea kokteili tegemiseks ja viinasokkideks ning antiseptikuks :)

Huvitav ,kui panin sama küsimuse ,mida viia Taisse külakostiks ,pandi minu küsimus DEBIILSETE küsimuste hulka Autahvlile .Milles küsimus ,kas erinevad riigid või mis ---