Mida Portugalis kindlasti nägema peab...

Lendan suvel tööasjus Portugali ja mõtlesin, et võtan neli päeva pärast tööd aega Portugalis ringi vaadata. Tööasjus olen põhjapool Portos. Kuna aega on nii vähe siis tahaks seda hästi targalt kasutada ja mitte rebida end neljaks ning kindalasti ei jõua ma tervele riigile tiiru peale teha Kas peaksin kindlasti jõudma käia Alfufeiras, Faros lõunarannikul või on põhja ja kesk portugalis küllalt palju, mida vaadata, külastada. Kiirrongid viivad Portos üle riigi ja jõuaks öise rongiga lõunasse välja... visit.portugal kodukal on fotod vahvatest vanadest küladest kesk Portuaglis, aga kellegi teise kogemused ja soovitused on tihti kasulikud...Tänades ette

Kas on plaanis ka Lissaboni minna? Kuigi igal pool kirjutatakse, et hoidke oma asju taskuvaraste eest, siis ju arvad et sinuga ei juhtu midagi. Aga tõepoolest, oleme palju reisinud ja sellise kogemuse sain esmakordselt. 10 minutilise metroosõidu ajal prooviti mu kotti (mis oli muide risti üle minu ja kott ise minu kõhu peal)2 korda!!! avada. See neil küll õnnestus aga õnneks kätte ei saanud midagi. Nad on VÄGA osavad, oskasin ju peale esimest koti avamist olla hoolsam aga ikkagi ei saanud aru mis hetkel seda uuesti prooviti. Rongiga reisimise kohta ei oska midagi öelda, ei tea kuhu need täpselt sõidavada. Kui rendid auto, siis mine sõida mööda väikseid külasid, käi ära nö. maailmalõpus. Poodides on müüa eestikeelne Portugali reisijuht (Berlitz´i oma näiteks), seal on piisavalt infot selle kohta mida vaadata. Maksab see midagi üle 100.-eek.

Raske öelda, kas Portugalis on just sellist 'must see' juttu. Kogu maa on täis pönevaid paiku, mis on uurimist ja avastamist väärt. Porto on yks selle riigi pärlitest. Kui aga Porto läbikolatud, siis soovitaksin ära käia Coimbras. Mönusa fluidumiga vana linn portugalikeelse maailma vanima ylikooli ja selles leiduva raamatukoguga (Biblioteca Joanina). Linna lähedalt leiduvad ka vana Conimbriga välja kaevatud maised jäänused http://www.conimbriga.pt/english/ruinas.html Kui aga tahad päikest nautida ja Algarveni pikk maa, siis Coimbrast läände on rannikulinn Figueira da Foz.

Ka siin soovitan hotelli Castelo Santa Catarina. Kui pole ööbimise soovi, käige ja vaadake vähemalt ära.

Veel- vaata internetist hotelli pilte, tapeete ja lühtreid söögisaalis, õuemüüri maalitud kive jne. Ühendus all-linnaga hea, vaade tuledes linna sealt kindlusetorni nurgaaknast imeilus jne. Elamus kogu eluks. Aadress on Rua Santa Catarina, 1347, 4000–457 Porto (Porto).