Viimased kommentaarid
  1. Uusi maid ei külastanud, Kreeka saari sai avastatud. Uus kogemus oli aga küll. Korduvalt Kreekat külastatuna otsustasime seekord hoopis veeta nädala purjekal. Rentisime purjeka Korfu saarelt ja seilasime nädala saare ümbruses. Teele jäid ka Paxos ja Antipaxos.
  2. Kuna see purjereis oli nii äge siis 2018 sügisene paat juba broneeritud, seekord Lefkada piirkonda. Jaanuaris ilmselt Tenerife, veebruaris suusatama Austriasse. Kuna on ümmargune tähtpäev mais tulemas, siis pidu ei pea, ootan hoopis põnevaid pakkumisi reisile minekuks. Kuhu, veel ei tea.
  3. Lendude soodukatele olen avatud...midagi konkreetset ei oota.

Tere,

Nendes linnades on neid kaubanduskeskusi küll, kust soodsalt riideid saad. Otsi netist Outlet keskusi, kindlasti leiad. Kahjuks nimesid ei mäleta. Mul oli ka kindel tahtmine osta USA reisilt omale bootsid. Las Vegases on megasuur kauboisaabaste pood (Lennujaama lähedal). Seal müüakse ka kaabusid, rihmasid jms. Poe aadress: http://www.bootbarn.com/
Varu aega proovimiseks ja valimiseks :). Need ei ole kõige odavamad aga on ilmselt eluaegsed.

Nõus. Võiks olla tõepoolest purjetamise stiil ka. Päris paljud käivad ja rendivad purjekaid puhkuseks Euroopas. Miks mitte ka Eesti-s olevatest erinevatest sadamatest/ saartest kogemusi jagada.

2.10 nädalaselt Santorini reisilt tagasi. Ostsime Aurinkolt ainult lennukipiletid ja hotelli bronnisime booking.com-ist. Hotelli valisime heade arvustuste järgi, nimeks Artemis Village (Karterados beach). Hotell puhas, koristati iga päev, kohv-tee-kakao nende poolt, bassein hea. Pererahvas üli-sõbralik. Lähim rand 5min kõndida, bussipeatus ehk tiba kaugel 1,2 km, Fira 4 km. Lähimatest Tavernatest meeldis meile kõige rohkem „Panos“, perenaiseks Danielle Shveitsist pärit.
Busside liiklus käib kõik läbi Fira. Kui tahad Kamarisse siis Fira- Kamari, kui tahad peale seda Oiasse, siis Kamari –Fira- Oia jne. Ükski buss saarele nö. ringi ei tee.
Rentisime auto 3 päevaks, sest paariks päevaks lubati vihma. Võtsime Nissan Mikra, ühelgi mäel hätta ei jäänud. Teed meie mõistes kitsad aga täitsa sõidetavad (bensiin 95 maksis 1.78-1.82). Sõitsime saare risti-põiki läbi. Sellel ajal oli soojakraade 23-25 ja paar päeva ikka väga tuuline. Kes erksama unega peaks vist igas saare otsas arvestama lennukimüraga. Ujumiseks susse vaja ei läinud.
Põnevad kohad Megalochori, Pyrgos, varem-mainitud Ammoudi, loomulikult ka Oia ja Fira.
Vanasse sadamasse Firas saab mööda treppi, eesli/muulaga 5.-eur suund või gondliga 5.-eur suund. Arvestama peab, et kui kellelgi on laevareis sellest sadamast, siis kruiisilaeva rahvas võib gondli järjekorra kilomeetriseks venitada. Meil nii juhtus ja mööda treppi „joostes“ läks aega 15 min. Vulkaani saar ja ujumine üli-soojas vees kõrval saarel oli uus kogemus. Kui olete ostnud laevareisi ja on soov ka vulkaanimäe otsa ronida arvestage, et selleks tuleb saarel koha peal osta 2.-eur pilet.
Külastada võib ka veinimuuseumi või väikest „õlletehast“.
Päikeseloojang mere ääres elavale inimesele küll midagi erakordset ei pakkunud, Eestis kindlasti sama ilus või ilusamgi…

Meil õnnestus küll Bracelonat kadudeta läbida. Aga olime muidugi ka ettevaatlikud jne, teadsime sealsetest ohtudest ja võtsime hoiatusi tõsiselt.

Hoiatused on asja eest. Kott risti üle õla ja võimalikult vähe asju kaasa vedada. Seal on suureks probleemiks vargused ja see ei ole niisama öeldud, nad on leidlikud.

Tulime ja läksime suvel USA-sse läbi Inglismaa, pagas tuli välja võtta ja turvakontrolli läbimiseks kulus 1,5 tundi. Väga napikas igal juhul.

Olen korduvalt teinud ülekandeid enda eesti kontolt tütre inglise kontole(õpib samuti ingl maal)läbi netipanga, tasu ilmselt oleneb pangast aga on umbes 80.-eek minul siiani läinud. Vali valuutaks EEK-id ja vastuvõtja kannab kulud (nii on soodsam)
Odavamat varianti küll ei tea.

Kas on plaanis ka Lissaboni minna? Kuigi igal pool kirjutatakse, et hoidke oma asju taskuvaraste eest, siis ju arvad et sinuga ei juhtu midagi. Aga tõepoolest, oleme palju reisinud ja sellise kogemuse sain esmakordselt. 10 minutilise metroosõidu ajal prooviti mu kotti (mis oli muide risti üle minu ja kott ise minu kõhu peal)2 korda!!! avada. See neil küll õnnestus aga õnneks kätte ei saanud midagi. Nad on VÄGA osavad, oskasin ju peale esimest koti avamist olla hoolsam aga ikkagi ei saanud aru mis hetkel seda uuesti prooviti.
Rongiga reisimise kohta ei oska midagi öelda, ei tea kuhu need täpselt sõidavada. Kui rendid auto, siis mine sõida mööda väikseid külasid, käi ära nö. maailmalõpus. Poodides on müüa eestikeelne Portugali reisijuht (Berlitz´i oma näiteks), seal on piisavalt infot selle kohta mida vaadata. Maksab see midagi üle 100.-eek.

Oleme Itaalias käinud korduvalt. Öö läbi sõitmine tõsiselt kurnav nii roolijale kui reisijale. Viimati tulime Itaaliast suusatamast 9.veebr 2009. Sõitsime 2 päeva ja mõlemas suunas ööbisime Poola hotellis. "Etap" näiteks hea puhas ja taskukohane. Kütusekulu läks bussile, kus 8 inimest ja box katusel kokku 7300.-eek, maha söitsime 4600 km, kuni Val Gardenani. Jutt on diislist. Kütus kõige odavam Poolas.
Suvel oleme telkinud ja ööbinud ametlikes kämpingutes. Julgen soovitada küll. Kui vöimalik kasuta sama keti kämpinguid saad soodsamalt. Kämpingutes sooduskupongiraamatud olemas. Kindlasti tasub külastada Toscanat ja seal asuvaid väikelinnu/külasid. Rooma lähedal oli üsna hea kämping, sealt läks elektrirong kesklinna. Kui huvitab vöin nime välja otsida. Muidugi Venetsia jm kuulsad kohad. Väldi turismipiirkondi, nagu näiteks Rimini, mõttetu ajakulu ainult. Arvestada tasub veel sellega ka, et alates juulist on majutus jm hinnad kallimad. Söögi osas, soovitan kaasa võtta leiba, kui oled harjunud sööma. Muidu väga ei tasu kaasa vedada.

Slovakkias pole käinud, aga selle aasta talvel käisime Austrias. Oma transpordiga. Kokku tuli kogu reisi maksumuseks (söit, söök, majutus,piletid jne.)inimese kohta 8000.-eek (meid oli kokku 8).
Majutuskoht oli super, samuti pererahvas, tegemist oli kodumajutusega. Köigil oma tuba, oma wc ja dush, koos hommikusöögiga tuli ühe öö hinnaks natuke alla 300.-eek!!!!. Lähedal mitmed keskused, kus sai sama mäepiletiga käia. Kui huvitab rohkem infot, anna teada.

Kas keegi on ööbinud selles hotellis? Millised on muljed?

Reisikirja ei ole aga käisime selle aasta juunis 2 nädalasel reisil. Mis huvitab? Vöin kommenteerida kui küsimusi on.

www.ebookers.fi, sealt saab bronnida, koos köigi lisadega (autonvuokraus), siiani leitust köige soodsam.

to triipkood: meie ajakava on selline: 23.04-26.04 NYC; 26.04-1.05 Miami; 1.05-08.05 Puerto Rico; 8.05-09.05 Bostoni kaudu "otse" koju.

Üks vöimalikest variantidest Stocki on veel, laevaga sinna ja lennukiga tagasi.

to Sannu: Olin ilmselt USA reisist nii pimestatud, ei pannudki tähele, et summa lõpus oli hoopis SEK. Väga vabandan.

Meie sõidame välja 23.04 ja tagasi Eestis 9.05

Kas keegi on juba uurinud majutust NYC-s ja avastanud mingi soodsa asukoha ja hinnaga öömaja? Sama lugu Puerto Ricoga.

ka Neitsisaari, sinna minekul tuleb umbes 2000.- hinnalisa, soovitati lennata Puerto Ricosse ja sealt mingi laevaga saartele

  1. New York
  2. Miami
  3. Puerto Rico
  4. Boston kaudu koju

kuhu on võimalik ka lennata sama raha eest on Puerto Rico, kindel jutt, sest juba piletid sinna bronnitud