Mida teha ja kus käia Poolas?

Tere,

Mida soovitataksite Poolas vaadata ja kus linnas peatuda? Sooviks käia kuskil suuremates poodides/ladudes jne. Samas tahaks ka näha looduseilusi jpm. Kaasas on ka 5 a laps äkki tema jaoks miskit soovitada.

Ette tänades!

Põhjas on rannad ja Läänemeri, lõunas on mäed, vahepeal on järvistud. Tatrad on suvisel ajal Poola poolt väga rahvarohked ja tasub läheneda ehk Slovakkia poolt. Beskiidid - vähem popid, aga ka olevat ilusad. Me oleme koolieelikuga (vist 6a) Tatrates matkamas käinud ja talle sobis küll.

Kõikjal on vanad ajalooga linnad. Vali mingi piirkond ja käi ära, tore on ikka. Kiidetakse Krakovit, mulle eriti ei meeldinud, samas Częstochowa oma suure kloostriga oli tore. Teel Poola on piirilinn Suwalki - kah meeldis. Varssavis on väga huvitav juudi ajaloo muuseum Polin, ma kartsin sellest mingit holokausti-teemalist nutmist, aga üldse mitte. Samas viiesel pole seal suurt teha. Lapsele võtke sõber või sõbrad kaasa, siis on temaga reisimine kohe palju lihtsam.

Kui ma ise praegu valiks, siis ma prooviks lennata Krakovisse, LOT-iga üle Varssavi saab sinna kiiresti ja odavalt. Sealt rendiks auto ja teeks ringi ümber Kõrg-Tatrate. Oleks Slovakkias, käiks Tatralandia veepargis, matkaks natuke, vahiks nii Slovakkia kui Poola väikelinnu.

5
0

Poola on suur riik, sama suur pindalalt kui näiteks Itaalia. Õigupolest grammi võrra suuremgi. Nii et küsimus on põhimõtteliselt sama kui näiteks mida teha Itaalias? Ehk teha ja vaadata on palju rohkem kui ühe reisiga jõuab.

Kui soov mõnda suuremat kaubanduskeskust külastada, siis autoga minnes pole vaja Leedu piirist eriti kaugemale minnagi. Kui loodust soov näha, siis seesama juba mainitud Tatrad ja Krakovi ümbrus näiteks. Seal ka Wieliczka soolakaevandus, aga ma ei ole kindel kas 5 aastasele see veel huvi pakub. Krakov ise ka väga tore ja kena!

Aga Poolas on teisigi kohti matkamiseks jms mida ka siin eespool soovitati.

Lennukiga minnes on Varssav loomulikult hea variant. Kaubanduskeskusi ja poode jagub. Vaatamisväärsusi samuti.

Nii et valikut jagub. Lihtsalt tuleb konkreetse piirkonna osas valik teha ehkki autoga nii Varssavi kui Krakov mõlemad tehtavad.

4
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased