Mida teha Marokos-Casablancas

Oleks kellegil häid soovitusi? Ööelu, ostukohad, söögikohad?

Casablanca ööelu puudub. Mina ei suutnud leida. "Ööklubi" tähendab pimedat suitsust baari, kus tümakas lõugab ja habemetega mehed istuvad, joovad ja vahel ka tantsivad.
Paar iiri pubi laadset asja isegi leidsin, sai õlut juua, üsna uhkes üksinduses, kohalikud piparmünditee rüüpajad huvist pakatava pilguga puurimas.
Pigem soovitan võtta elamine mõnda noorte seas populaarsesse hostelisse, kindla peale minek oleks võtta koht ühikatoas. Siis on tõenäoline, et saad omasugustega hosteli katuseterrassil veini trimbata, lugusid rääkida ja ka uute lugude jaoks ainest koguda.
Ostukohad - paar suuremat ostukeskust jäi silma, sees ei käinud. Võta takso, uuri hinda ja küsi neilt.
Söögikohad on väga suhtelised - kes tahab restos mõne kuulsa filmi võtteplatsil einestada, kes jälle ajab kohalikku ehedust taga ja otsib medinas pimedaid urkaid.
Casablanca oli ainus linn kogu Marokos, kus ma õhtul ringi liikudes end pisut kõhedalt tundsin (ja neid kohti ei ole kogu ilma peal üldse palju esinenud).
Kui võimalik, tee reise väiksematesse rannikulinnadesse. Endiselt ja väsimatult soovitan Essaouirat, see jättis mulle Marokos parimad mälestused, aga ka see on ilmselt individuaalne.