Milline neist suusakeskustest valida?

Kuna juba Ischglis 4 korda käidud ning St Antonis ja Kitzbühelis ka, siis tahaks proovida midagi uut. Sõelale on jäänud Mayrhofen, Dolomiidid (Val Gardena ja co.) ning Livigno. Enda eesmärk suusareisil on olnud alati pigem maksimaalselt laskumiskilomeetreid koguda, kui klassikaliselt puhata.

Mayrhofeni puuduseks tundub olevat see, et nn kodulaskumist ei ole (seda siis vähemalt Penkeni puhul) ning kui tahad lõpetada, siis pead jälle pooletunnises tõstukijärjekorras olema. Dolomiitide kohta olen kuulnud seda, et muidu on kõik hea ja tore (laskumisradu üle 1000km), aga kõik need laskumised on lühikesed s.t üle 4km pikkune on juba haruldus. Livigno paketi (Germalo omas) miinus tundub olevat see, et St Moritzis ollakse ainult üks päev ning Bormio, St Caterina on üsna väheste radadega.

Praegu on jäänud mulje, et tuleb kulli-ja-kirja meetodil otsustada :-)

Soovitaks hoopis prantsuse alpe,alustada võiks Les 3 Vallees
(Val Thorens,Meribel jne)
Mayrhofen on küll igati OK.Kodulaskumise puudumine pole kahjuks küll mingi haruldus,mõnikord seotud küll ka elamise asukohaga.Lohutuseks niipalju ,et enamiks kohtades tuleb kasutada nii bussi kui rongi,kui ei taha nn kodumäel sõita (ka St.Anton ja Kitzbühel).Sellega harjub.Kui norida siis ka Dolomiitides ei saa kõikidesse keskustesse ilma bussita ja lihtne ei ole see ka.Samas ega nädalaga kõikidesse jõuagi ja võib piirduda ka selle osaga ,mis tõstukitega ühendatud.Kilomeetreid võib seal koguda küll,kasvõi seda Sella Rondat paar korda(päri ja vastupäeva) päevas uhada aga enamuse osa sellest võib nii öelda sirge seljaga sõita ja kohati tuleb veel hoogu juurde anda.Korra võiks kindlasti ära käia,sest pärem ükskord näha kui......
Livignos pole kahjuks käinud.
Soovitakski tulevikus just erinevaid kohti proovida,kuigi mul pole Ischgli kohta midagi halba öelda,pigem ainult head.

Mina soovitaks Livignot. Sai eelmine aasta seal käidud. Maksuvaba piirkond on atraktiivne isegi meile. Seal kaks suurt nõlva kus mõlemal pool saab vabalt suusatada olenevalt ilmast ja päikesest(ühel hommikune, teisel õhtune päike). Ei jõudunud Livigno nõlvadega isegi ära tüdida ja kõike ei suusatanudki läbi... st moritzis oli väga vahva üks päev sõita ja bormios ka. Igatahes soovitan soojalt. Sel aastal mine sellise lennuga mis milanosse läheb(kui valida on) sest meie pidime sealt Frid. üks öö sõitma ümber mäe niiet vähe ei olnud. Hommikuks olime kohal ja väga väga väsinud.
Suusabuss seal ka hästi toimib ja afterskii on ka kui huvitab aga mitte nii nagu Austrias loomulikult, alko eriodav.

Livignot soovitan küll, käisin seal veebruaris.
St Catarinasse ei mindagi aga St Moritz on ülerahvastatud aga muidu huvitava profiiliga rajad.
Bormio on suht karm, 10km laskumisel kõrguste vahe 1.8km.
nii et seal igav ei ole.
Ja Livigno on norm hindadega ostujoht ja palju häid söögikohti.

Keda huvitab, siis 1 l grappat maksab poes alates 2 euri ja absolut 1l kuskil 6 euri

Mina jälle soovitan Val Gardenat, eriti kui eesmärgiks koguda laskumiskilomeetreid. Enamus piirkonnast on tõstukite ja radadega ühendatud - kokku üle 1200km radasid. Lühikeseks radasid küll pidada ei saa pikemad üle 12 km. Suure kiometraazi saab juba mööda Sellarondat sõites - saab sõita nii päri- kui vastupäeva. Kui ringilt eemale radadele minna peab aega jälgima, et õhtuks koju jõuab. Miinus võib-olla see, et funparkidesse ei tohi ilma kiivrita minna - saab 50-100€ trahvi.

Sai siis ikkagi kulli-kirja meetodil Dolomiidid ära valitud. Livignos sai suvel käidud ja eks sellepärast otsustasin Dolomiidid ära proovida.

Svn: kas ühe ringi tegemiseks võib tõesti minna 4-5 tundi aega (Alpiexpressi kataloogi andmetel), kui radade pikkus sellel ringil on vist ainult 30km (10-11 laskumist)?

Lihtsalt infoks kui Germaloga Livignosse plaanis minna ... tore koht, toredad rajad, Bormios ka fantastilised termaalveebasseisid ... aga Germalo poolt pakutavat Forcola hotelli mittesuitsetajatele küll ei soovitaks ... saime eelmisel aastal nii kapitaalselt suitsuhaisuse toa, et magada oli võimalik vaid täielikult avatud aknaga

val gardenas ja see vastab tõele et ringi tegemine võib võtta 4-5 tundi sest sattusin sinna koolivaheajal ja rahvast oli palju tekkisid tõstuki järjekorrad .palju on selle ringi läbimisel ka üleminekuradasid kus tuleb kõvasti hoogu lükata meie seltskonnas olnud laudurid olid väga hädas nende siledate kohtadega. soovitan ringile minna hommikul väga vara

Sella Ronda
http://www.dolomitesworld.com/images/sella-ronda.jpg

Seal ringi peal on jah enamus punaseid radu, tõstukid on ka suht madala nurga all ja näiteks Val Gardena ja Alta Bada vahel lausa palju sinist rada. Vähe pikemate ja puna-mustade otste jaoks vaja siis Marmolada otsa minna, aga seal Sella Ronda pikimad järjekorrad muidugi. Aga kui võimalust ja soovi on musti sõita, siis Cortina d'Ampezzosse, seal üks tõsine must MK rada.

Tegelikult mulle meeldis, sest ma algaja suht. Järjest kilomeetreid sõita poleks jaksanud ja mustast rajast hoidsin eemale.

Vaata, et siis lõhki ei söö! Ega seal afterpartyt eriti ei ole nagu Saksas.

Olen ise nimelt Ischgli tänavuseks reisuks valinud, ja siinsete kommentaaride järgi võib oletada, et see on tore koht :)Jah?
Kaalusin ka pikalt Mayrhofeni ja Ischgli vahel.. eks tule vist mõlemad avastada.

Ainus miinus võib-olla kodulaskumine, mis võib algajale veidi raske olla rahvamasside tõttu (1 inimene 9 ruutmeetri raja kohta). IMHO see haru, mis viib küla ida poolsesse külge, on veidi lihtsam. Suusasaabastega kõnnib Ischgli ühest servast teise ... 15-20 minutiga.