Minu nägemus Kemerist

Käisin mai alguses Kemeris ja kuna ma siit foorumist uurisin enne sõitu kõvasti infot, siis mõtlesin, et lisaks ka midagi.

Hotelliks oli L`ANCORA BEACH HOTEL - hotellil oli väga hea asukoht (täisesti keskuses, nii et vaikusearmastajatele ei sobi).Väike armas muru ja palmidega aiake läks ilusti üle Kemeri üheks pargiks, kus oli lastele mõeldud mänguväljak ja mingite imelike atraktsioonidega "jõusaal". Valuutat sai vahetada paari sammu kaugusel ja ka peatänav, kus oli hulga poode oli mõne sammu kaugusel. Toad olid küllaltki väikesed, aga Türgis vist ongi nii enamjaolt. Sööki oli küllaga ja enamasti maitses. Rand oli samuti mõnus, nii et ei maksaks karta kiviseid randu (meie lapsel oli seal igatahes põnev). Häiris see, et Eesti lippu ei suutnud nad kolme päeva jooksul õigeks panna, kuigi sai öeldud rohkem kui korra, et valepidi on.

Kus käisime - ringi uitasime nii ekskursioonidega, kui ka omapäi. Kohapealt ostsime türgi sauna, mis polnud just kõige meeldivam. Saime küll aimu, milline see on aga asukoht, trantsport ja teenindajad jätsid soovida. Novatoursilt ostsime kaks reisi - Antalya reis oleks olnud normaalne, kuid kahjuks sadas päev otsa ja mõned asjad jäid seepärast ära. Siiski nägime ühte suurt koske ja linnaväljakut. Soovitan minna, kui on ilus ilm, sest hind oli vaid 10 eurot ja selle eest on seal küllaga. Teisena võtsime reisi Demre-Myra-Kekova - toredad kohad olid rooma teater, hauakambrid ja St. Nicholase kirik. Siiski pean ütlema, et väga tähtis on, et kiid räägiks sinna juurde käivaid legende. Ise käisime autoga Antalyas Migrose kaubanduskeskuses (kllele meeldib poodides käia siis päris suur koht), väga lahe oli Tulemägi. Sinna tuleb minna pimedas ja üles mäkke annab kõmpida (umbes 1 km ebatasast kohati astmetega teed) Pilet oli 3 liiri. Siis oli veel Tahtali mägi, kuhu tasub minna, kui on täiesti selge ilm. Meil oli osaliselt pilves ja ülevalpool seepärast polnud midagi näha. Pilte oli 25 eurot. Käisime ka Olympusel, kuid minu jaoks polnud seal eriti midagi. Asi võis ka olla muidugi järjekordses vihmases päevas.

Üldiselt oli väga tore reis. Ainult neile, kes soovivad minna mai algul või aprillis, mõelge kaks korda järele. Ilmaga võib vedada, aga võib minna nagu meil - üks rannailm, üks enamvähem ilm, kaks päeva laussadu ja ülejäänud natuke päikest natuke sadu.

Me käisime Kemeris niisama üheks päevaks kui Türgis elasin. Minu meelest on see üks väga kallis ja ainult turistidele üles ehitatud koht. Tõenäoliselt 15 aastat tagasi oli see mingisugune küla. Koht on iseenesest ilus jah aga Türgis on palju paremaid kohti. Ma ei taipagi miks Kemer nii väga kõigile meeldib. Ringreisid on väga head. . . . !

Käisime Kemeris juuni keskel (2009). Kui eespool soovitati ilma tõttu kaaluda aprillis ja mais minekut, siis juuni teisel-kolmandal nädalal oli keskpäeval varjus 42-44 kraadi, mis on keskmisele eestlasele veidi paljuvõitu.

Hotell oli Ambassador Plaza 4* kõik hinnas, Kemeri kesklinnas, väga hea asukohaga. Hotellil on kolm maja, kõik toad rõdudega, keskmise suurusega bassein, toit normaalne ja pigem hea. Meie maja (olime kõrvalmajas) oli hea, rahulik, ilus, puhas, hea konditsioneeriga ja turvaline. Väidetavalt peatuvad selles hotellis valdavalt põhjamaade turistid. Tegelikult domineeris venekeelne seltskond, kes käperdas leibu-saiu kätega rätti kasutamata, tassis laudadele meeletus koguses toitu, mida ära ei söönud, lasi pidevalt veeautomaadist oma isiklikke veepudeleid täis, püüdis "kõik hinnas" teenuse raames baari kuivaks juua ja vähemalt üle päeva läks keegi neist omavahel basseinibaaris kaklema. Nagu hiljem selgus, oli üks neist pärit kusagilt suure naabri kaugeimast nurgast ja kõik ülejäänud Eestist. Oli ka puhkajaid Ukrainast ja Valgevenest, aga nemad suutsid end rahulikult üleval pidada.

Kemeri osas ühinen Navitrollaga, et ega ma hästi aru ei saa, miks sinna teist korda tagasi minnakse. Türgi on meeletult suur ja rikka ajaloopärandiga ning erinäolise loodusega. Turistilõksudest Alanyas ja Marmarises olen mitu korda käinud ja sooduspakkumise korral võin heameelega ka uuesti minna. Kemerisse ma tagasi ei lähe. Esiteks on Kemer võrreldes nt Alanyaga (rääkimata Istanbulist) võrdlemisi kallis, ka turg. Teiseks - Kemer on täiesti venekeelne. Tänavatel venekeelsed möödujaid püüdvad ekskursioonide pakkujad, poodides ja isegi apteegis venekeelsed müüjad, venekeelsed sildid, venekeelsed ekskursioonid, venekeelsed baaride nimed ja mitmes baaris venekeelne muusika, igal pool vene keelt rääkivad (ja õhtuti räuskavad) turistid.

Headest asjadest ka. Ekskursioonidest oli parim Demre-Myra-Kekova, mis meie grupil toimus erandkorras suuremas osas eesti keeles. Nn jõuluvana kirik oma ikoonipoega on ilmselt elamus õigeusklikele, uppunud linna jahisõit on päris huvitav (arvestama peab jahil väga kõvasti mängiva muusikaga). Kes pole varem rooma amfiteatrit näinud, saab kindlasti elamuse võrra rikkamaks ja mulle jätsid sügavaima mulje kaljuhauad.

Lisainfoks - Türgis müüakse kõiki antibiootikume jms ilma retseptita, valdavalt hea hinnaga, nt tugev valuvaigisti Ibuprofen 800 mg 14 tabletti maksab 5,45 liiri (ca 40 krooni) ja toimib hästi. Hindasid peab muidugi alati küsima (küsige näha, uurige karpi, hinnad on karbil liirides), mõned ravimid on kallimad kui Eestis.

Vahvaid reise!