Mõneks ajaks Poola...

Tekkis selline äkkidee minna suvel Poola
samas tekkis aga tohutult küsimusi
Mis linna?
Kuidas saaks kõige odavamalt kohale?
Kus oleks normaalne koht ööbimiseks?

Tunnistan ausalt, et olen otsimises üsna algaja ja seepärast loodan, et keegi oskab midagi soovitada...

Poola on suht suur maa ja eks seal ole igaühele midagi, sõltuvalt sellest, mida otsid. Proovi siinses otsimootoris Poola teemasid lugeda, hiljuti oli siin juttu Poola öömajadest. Ehk on sellest abi.
Mulle endale meeldib Krakov, seal paar aastat tagasi nädal otsa toimetades sai ka Wielicka soolakaevanduses ja Auschwitzis ära käidud. Varssavi on ka omamoodi sümpaatne metropol oma II maailmasõja järgselt uuesti ülesehitatud vanalinna, Visla jõe, Stalini kingituse ja metsiku kaubandusvõrguga :). Lõuna-Poolas on mägesid ka. Paljud kiidavad Gdanski, ise pole käinud ja ei tea soovitada.
Minemiseks on mitmeid viise - autoga, lennukiga, bussiga... võibolla kusagilt Lätist või Leedust ka rongiga. Ise olen põhiliselt lennanud (vaata www.lot.pl), aga ükskord sai ka bussiga Riiga ja sealt ööbussiga Varssavisse sõidetud... enam sellist asja teist korda läbi teha ei viitsi.
Aga Poola on lahe maa, omamoodi kontraste ja üllatusi täis, aga vahva :)

Ecolines ja Eurolines sõidavad Tallinnast Varssavisse, aga sõit kestab vähemalt 15 tundi. Sealjuures Eurolinesi buss sõidab öösel, Ecolines päeval; Ecolines pakub Riiast Varssavini bussis ka sööke/jooke (lisaraha eest), ühe otsa pilet on ca 680 krooni.

Lendab ainult LOT, kord päevas 7 päeva nädalas. Eestist ostes on piletid tavaliselt alates 2500 krooni, harva on mingeid soodukaid. Mõned inimesed sõidavad kõigepealt Easyjetiga Berliini ja sealt siis Varssavisse, teinekord saab need piletid odavamalt, kui otselennu.

Varssavis on öömaju päris palju ja enamik neist täiesti mõistliku hinnaga. hostels.pl peaks abiks olema. Seljakotituristid soovitavad Okidoki hostelit, asub kesklinnas ja on hubane ning mõnus.

Peale Varssavi tasub Poolas kindlasti külastada Kazimierz'i linna (Varssavist ca 2 tunni kaugusel), Krakowit, ja Tricity't (Gdansk, Sopot, Gdynia), mis on eriti mõnus suvisel ajal.

Kraakovisse, bussiga.

ja siit ymbruskonda uurima - kasvôi mainit wielicka, siis ka Chestohova, Tatrad (Zakopane näiteks).

Poola saab väga hõlpsasti ka häälega ehk tasuta, paar päevakest võtab:-)

Tere!

Olen Poolas väga palju reisinud. Bussiga Varssavini on norm sõita.
Mis linna külastada - valik on väga suur. Varssavi on lahe - vanalinn, lossid, pilvelõhkujad, aga ei tasu piirduda aint Varssaviga.
Eelmisel aastal veetsin 3 nädalat Kopernikuse sünnilinnas Torunis (UNESCO), kust tegin day-trippe Gdanski ja väikelinnakestesse. Oli mega lahe.
Ühe variandina soovitaks just sõita Toruni, sealt saad pevaks külastada kõrvalasuvaid linnakesi - Chelmno, Chelmza. Bussi või rongiga saab Gdanski (+Sopot, Malbork, Frombork).

Või selline variant.. nagu oli siin mainitud - Varssavist Kazimierz Dolny linnakesse, edasi Lublini (üks suurem vana linn Ida-Poolas) - Sandomierz, Tarnow ja Krakowisse (maailma kaunimaid linnu), kust saab bussiga tagasi Tallinnasse.

Ööbida saab odavalt noorte hostelites (Schronisko mlodziezowe).

Kui on küsimusi palun meili!!

Poolas on hästi palju Hospitality Clubi liikmeid www.hospitalityclub.org kui otsid ühtlasi toredaid sõpru, peokaaslasi või tasuta öömaja.

ma soovitan ka Krakovi raudselt!!! ise olen seal 2 korda olnud ja juba tahaks tagasi. Krakovis on hea hostel TÄPSELT peaväljakul ehk siis Rynek Glownil. hea vaade breikivatele noormeestele ja igasugustele teistele tegelastele, kirikule jne jne:) nii et, mine kindlasti Krakovisse, sest nagu eelpool mainitud, on see üldse üks kõige ilusamaid linnu.

Tere,

Soovitan ka Gdanskit, see meenutab oma majadega Amsterdami. Ise elasin suvel paar nädalat Sopot-i linnas, mis pidi Poola suvepealin n olema ja see oli megalahe. Õlu on odav ja atmosfäär super.Üldiselt soovitangi juba esspool mainitud Tricity-it - eriti suvel.

M.