trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Kõigepealt aitäh Jürile ja Mallele eespool kirjutatu eest. Lähiajal plaanime autoreisi Belgrad-Tallinn ning kuna siinne info on aastast 2007, palun teadjatel jagada uuemaid kogemusi, sh on teretulnud info ööbimissoovituste kohta.

ViaMichelin soovitab ka Lublinit Varssavi asemel, seega Varssavi-elamuse ilmselt jätame vahele :)

Olen ise staažikas Maestro deebetkaardi kasutaja, kuid mõned aastad tagasi kaardivahetuse käigus väljastati Visa Electron, millele kahjuks väljastamise ajal ei pööranud tähelepanu. Ja kohe olid probleemid käes, neist värvikamad näited oleks Rootsis in-the-middle-of-nowhere tankides sularahast lagedana kaardiga maksta üritamisel või Hollandis ühes rongijaamas varahommikul piletiautomaadist rongipiletit ostes, mil kassad olid suletud ning sularahaautomaate käepärast ei olnud. Mõlemal juhul tuli appi võtta Visa krediitkaart. Ka mitmel pool mujal (sh Saksamaal) olen täheldanud, et Maestroga probleeme ei ole, küll aga Visa Electroniga. Ja kui Hansapanka kurtma läksin, et selle kaardiga pole mul midagi teha ja tahan Maestrot tagasi, siis vaadati mind nagu oleksin kuupealt ja ja pomiseti, et nende andmetel peaks Visa Electron märksa rohkem levinud Euroopas olema... aga vahetati kaart tasuta ära :)

Pole hulka aega trip.ee-sse sattunud ja avastasin kohe esimese teemana selle siin :).

Olen aastaid olnud Balkani fänn ning viimase poole aasta jooksul just Belgradi korduvalt sattunud. Hetkel mõlgutan mõtteid ka sinna püsivamalt asumise peale, aga ei tea, kas need mõtted ka reaalsuseks saavad. Sestap on mõnus siinset teemaarendust jälgida. Olen ka Jüri ekspättide häälekandjat järginud, kahju, et sinna viimasel ajal täiendusi pole tulnud.

Minu kogemus on, et mõnes mõttes on Serbia euroopalikum kui Eesti ja mõnes mõttes vastupidi, aga eks neil on vaja kaotatud aega ka tagasi teha. Belgrad on ikka päris suur linn, ülejäänud on tagasihoidlikumad. Ja vaatamata sellele, et kauget ajalugu Belgradis peale Kalemegdani väga otsida pole mõtet, on seal tegevust nii kultuurihuvilisele kui peoploomale piisavalt.

Septembris lendasin tööasjus Lissaboni AirFrance/KLMiga. Reisibüroo näpuka pärast tuli viimasel hetkel piletid ümber vormistada ning lend kujunes selliseks: TLL-PRG-CDG-LIS, Prahas ümberistumise aega tunni ringis ning Charles De Gaulles'is 45 min, mis hilinemise tõttu oli kahanenud pooletunniseks. Reisibüroo näpukat rõhutan, sest ise poleks eluilmaski sellise lennuelamusega riskinud, aga et oli nii viimane hetk ja minna tuli, siis nii läksingi. Kokkuvõttes ise jõudsin Lissaboni, aga pagas jäi maha Prahasse. Lissaboni Lost and Foundis lubati, et pagas tuleb veel samal õhtul ning toimetatakse hotelli. Hotellist küll kaheldi, kas õhtul pagasit keegi viitsib tooma hakata ning soovitati kannatust varuda. Mida ma siis ka tegin :). Kuna järgmisel päeval pidin varahommikul koosolekule jooksma, ostsin natuke hädavajalikke riideid ning esmatarbekaupu.

Loomulikult mu pagas ei olnud kohale jõudnud ei järgmiseks hommikuks ega ka lõunaks. Selle aja peale olin juba natuke muretsema hakanud (www.mylostbag.com info järgi oli pagas Lissaboni jõudnud) ning panin kõik oma lennundustutvused tööle ja käisin ja käisin ka lennujaamas skandaali tegemas, et kohvrit kuidagi kätte saada. Paraku ei aidanud ka kohaliku lennundusvõimu sekkumine, kuna mu kohver oli juba teel hotelli ning tema asukohta ei olnud võimalik tuvastada. (vahemärkusena olgu öeldud, et hotell asus lennujaama lähedal ning kohver oli teel hotelli varalõunast hilisõhtuni).

Samas pidi õhtul olema pidulik õhtusöök ning järgmisel päeval tuli jälle krips ja kraps tööasjus välja näha. Tuli siis õhtutualeti suhtes leidlik olla, sest kohver oli ikka kadunud. Öösel hotelli tagasi jõudes oli siiski kohver kohale jõudnud ning järgmine päev oli juba ilus. No tagasiteel Tallinna läks kohver (seekord Amsterdamis) jälle kaotsi, aga siis olin teel koju ning see ei olnud enam nii traagiline, kui ta ülejärgmisel hommikul lõpuks mulle ära toodi.

Aga kodus kirjutasin kohe kirja AF/KL-le, kus kirjeldasin pikalt ja emotsionaalselt oma kannatusi ning rõhutasin, kuidas ma tegin kõik endast oleneva, et pagasit võimalikult kiiresti kätte saada, märkisin Lissabonis viibimise põhjuse (milleks juhtumisi oli EL ja lennundus), lisasin pileti-pardakaardikontsude koopiad, pagasilipikud, sooritatud ostude arved ja pangaandmed ning saatsin kogu kupatusest koopia Euroopa Komisjoni reisijate õigustega tegelevatele inimestele (märkisin ka AF/KLi kirjas ära, et seda teen).

Novembri lõpus sain AF/KL-lt ilusa vastuse, kus nad väljendasid oma lõputut kurbust minuga juhtunu pärast ning et pärast pikka dokumentide kontrollimist otsustati kompenseerida kulutused ja loodeti, et ma ei saanud sellest intsidendist niisugust traumat, et kunagi nendega enam lennata ei taha. Summa kanti üle novembri lõpus.

Aga nüüd olekski huvitav teada, et kas nad on igal juhul ja alati nii kenad ja varmad kulutusi kompenseerima või nad lihtsalt ei tahtnud pahandusi minuga, kuna tundusin olevat problemaatiline reisija. Tore oleks kuulda ka teiste kogemusi.

sattusin lugema siinset diskussiooni ja äsja tagasi tulnuna Kosovost pidin nentima, et ikka on probleemid needsamad... rahvus- ja riiklusküsimused, ÜRO kohapealtoimetamine, lõputu rahapumpaimine Kosovosse ning selle mittekoordineerimine ja -kontrollimine. Huvitav, mis saab Kosovost detsembri alguses, arvestades hiljutisi valimisi ning valimised võitund partei väljaütlemisi iseseisvumise kohapealt?

Tsiteerides tänaseid Postimehe uudiseid: Serbia president Boris Tadic ütles täna, et ei aktsepteeri Kosovo iseseisvumist, kuid loodab provintsi tuleviku osas kompromissi leidmise peale. http://www.postimees.ee/261107/esileht/valisuudised/297910.php

Plaanin aastavahetuseks Belgradi minna ja loodan, et olukord sealkandis ikka rahulik püsib :)

Ei tea küll põhjust, miks mu kommentaari Kikule nii valuliselt ja isiklikult võtsid, aga kommenteerisin, kuna enne oli räägitud juba Develi plussidest ja miinustest ja siis võttis samal teemal Kiku väga sõna, lisamata midagi tõsiselt uut varemöeldule ning lõpetades oma mõttekäigu emotsionaalselt "Mõtelge siis kas tahate sinna minna". Issandjumal no mida üldse tahta ühelt hotellilt, millel pole ametlikku kategooriat?

Mida Sa mõtlesid ilkumise all nende kallal, kes on "nendes kõikides" hotellides ööbinud? Kus ma olen väitnud, et Kiku "virises" televiisori puudumise üle? Millal ma olen inimeste kallal "ilkunud"? Kes Sulle on ette heitnud eelmise külastaja poolt jäetud mineraalvee kommenteerimist trip.ee-s? Kust tuleb minu kommentaarist välja mittetolerantsus?

Kui aus olla, siis ma mingi eriline fänn hotelliarvustuste jagamisel-lugemisel ei ole, vabandust, et üldse siia teemasse sattusin kommenteerima. Peaksin ehk jääma vanade liistude juurde ning nn turistiteemadest eemale hoidma, siis ehk kõigil elu ilusam :). Kuigi praegune hotell Prištinas, kus hetkel olen, ajab küll tigedaks oma varasemate lubaduste ja tegeliku olukorraga :D

Ja ei heida ma administraatorile ette, kui ta mu siinse sõnavõtu kustutab, ega see teemale miskit juurde anna. Pidasin vaid vajalikuks Felixi sõnavõtule reageerida.

Peace :)

tõesti, kui Türki puhkusele minnes prioriteediks on televiisorivaatamine, siis tuleb kindlasti valida hotell, kus televiisor on olemas (vabandust iroonia pärast but it was stronger than me). Sooja vett tõepoolest ei pruugi olla kohtades, kus kasutatakse päikeseenergiat ja päev läbi on pilves. Konditsioneeri eest tuleb minu teada tasuda enamikes Türgi hotellides (kallites hotellides siiski mitte). No ja odavates hotellides nad ei vahetagi linu iga päev. Siin ju on enne mitmel korral rõhutatud, et luksuslikke tingimusi sealt ei maksa otsida - seega milleks selline draamatekitamine? Ilusat puhkust sinnaminejatele :)

Ei tundunud jah eriti odav, mind huvitavatel sihtkohtadel olid piletihinnad samad, mis CSA enda leheküljel :(. Aga eks tuleb lennupiletit ostes ka ülalviidatud lehele klikata ja võibolla õnnestubki leida midagi odavat :)

Keegi siin soovitas Eestist vett kaasa võtta, no ma ei tea :D.

Kui Tallinna kraaniveega oled harjunud, ei ole see hotellikraanivesi oluliselt hullem. Kui kohalik kraanivesi ei meeldi, siis poest ostes saad 0,5 ja 1,5 l veepudeli kätte vahemikus 35 - 70 kurušit. Loomulikult on ka kallimat vett, sh hotellides.

Develi hotell mu oma kogemuse järgi on väike armas hotellike, suht askeetlik, aga puhas ja samas on kõik vajalik olemas. Nii et kui eesmärk ei ole just nädal otsa hotellis lesida ja õgida, siis Alanyas asukoha mõttes on see hea valik.

Paljudele Su tõstatatud küsimustele leiad vastuse, kui loed varasemaid postitusi. Lihtsalt toksi otsingusse sõna "Türgi", "Alanya" vms ja voila! kasulikku infot kui palju :)

Head reisi!

kui aus olla, siis ma ei olegi aru saanud Pariisi *** hotellidest, üldjuhul romantiliselt (loe: ebamugavalt) kitsad on mulle juhtunud nad kõik ning kui eriti halvasti läheb, siis on tuba veel räsitud ja kulunud ka. Viimati peatusin küll MacMahonis triumfikaare juures ja ei kurda tolle valiku üle.

Aga võib juhtuda, et saadki ainult Sinu kirjeldatud moosisaia Pariisi oma kolmetärnihotellis. Tegelikult on olnud väga hea kohv kuuma piimaga ning croissantid (ja tihti ka šokolaadisaiad) igas hotellis, kus mul seal on õnnestunud peatuda :)

Ja väljassöömine on tõesti kallis, seesama sarvesai piimakohviga on vabalt 5 EUR ringis ja ka kallim sõltuvalt piirkonnast. Võimalik muidugi, et leiad ka odavamaid variante :)

Viinis on jah üks rahvusvaheline lennujaam ning kui Su esimene lend saabub õigeaegselt ning Sa oled oma lennud juba lähtelennujaamas registreerinud lõpuni välja, on 3 tundi Viini lennujaamas enam kui küll. Suht loogiline ja mõistlik lennujaam :)

Peatusin Mondellos mõned aastad tagasi ja ööbimiskohaks oli tagasihoidlik Villa Esperia (www.villaesperia.it). Täpset hinda ei mäleta, aga öö oli 70-80 EUR ringis. Hästi armas hotell oli, kuigi võrdlemisi askeetlik, samas kõik oli olemas.

Palermos on vaadata väga palju, vaata natuke internetis ringi. Linna ühistransport on väga inimsõbralik, takso oli üsna kallis. Soovitan käia nädalavahetusel turul, väga vahva ja ehe elamus. Ja ostke päikesekuivatatud tomateid :)

Lugesin päris huviga siinset diskussiooni ja nõustun täielikult Jyrka ja Daydreami poolt öelduga. Olles ise juba mitu aastat Eesti ühiskonda näinud nii seestpoolt kui ka Skandinaavia-poolelt seda jälginud, on tihti päris piinlik olla eestlane. Ja terve ega küps ei ole Eesti ühiskond kindlasti. Silma torkab võimetus erinevaid olukordi ette näha, arutu laristamine ja eputamine, lisaks kipub olema arvamine "oi me oleme ju nii tublid ja palju paremad kui teie seal ja üldse teeme kõike paremini kui teie" paraku üsna suures osas põhjendamatu.

Lennureisi-teema juurde tagasi minnes, siis kindlasti on vastav teema siin põhjendatud - mitmed inimesed on küsinud infot lennuhirmust vabanemiseks, lukus kõrvade korral abi saamiseks ning kõikvõimalike lennuohutuse ja lennundusjulgestuse aspektide kohta. Ka äriklassis reisimine on mõningatele inimestele oluline. Iseasi on loomulikult tuntud Platinum-kaardi propageerija personaalteema, millega kaasneb muude reisistiilide halvustamine, aga eks see ole ka osa ühiskonda erutavatest teemadest, nagu aeg näidanud on ;)

Flynordicu Tallinna-lennud saabuvad ja lähtuvad Stockholm Arlanda lennujaama 2.terminalist. Reaalajas saad lende jälgida lennujaama saabuvate/lahkuvate lendude monitoridelt või www.arlanda.se

Porilane, peenutsemisele jätkuks veel seda, et pigem mõned "teadjad" räägivad oma teadmatuse (või kes teab mille) tõttu eesti keelses vestluses ka Colognest (ehk nii saksa keeles kui maakeeli Köln) ja Mailandist (originaalis Milano, saksa keeles Mailand ja eesti keeli Milaano)

Aga ikka on üleval küsimus, kas Gruusia või Georgia? :P Siin trip.ee-s teemagi püsti.

Samas... teema juurde tagasi minnes, siis arvestades Varssavi (Warszawa)originaalnimes olevaid arvukaid võõrtähti, võiks siiski kena kodumaise nimekuju ja -häälduse juurde jääda :). Pildid ja jutt on vahvad :)

Porilasele: Voila ja originaalset kirjapilti armastades jõuamegi sinna, kus vanast heast Riiast saab Riga ja Havannast La Habana :).

Sarnast mõtteviisi püüdis õpetada mulle ka mu emakeeleõpetaja ja mullegi meeldiks, kui Tallinn kirjutataks ilusti ja alati lõpus kahe n-ga :)

võrreldamatut ikka võrrelda ei saa, mõlemal on omad võlud ja ise tahaksin mõlemale saarele veel tagasi minna, sest nii palju on ikka veel avastada seal :)

Oma kogemus siiski, et Kreeta tundub rahulikum ja vaiksem. Samas on kindlasti võimalik leida vaikust ja rahu ka Sitsiilias, võibolla ma lihtsalt ei ole melu Kreetal üles leidnud (kuigi ei ole ka otsinud)

olen ka reisimisest sõltuvuses ja klubiliige :). Alguse tegid juba vanemad, kui igal suvel mööda Eestit ringi sõitsime, ning seejärel juba omal käel või tööga seoses Euroopat hakkasin avastama. Tööreisid on paraku suht üksluiseks muutunud, kuna üldjuhul ei ole eriti aega ringi vaatamiseks ning tavapärastes sihtpunktides enam ei viitsi pingutada ka. Samas omal käel hea reisikaaslasega on alati tore reisida. Huvitav oli lugeda, kuidas siin eelkõnelejatest paljud on alustanud paketireisijatena ning siis backpackeriteks muutunud, mul sai reisimine just alguse seljakotitamisest ning siis hakkasin järjest mugavamaks ja laisemaks muutuma. Paraku jäin äsja oma seni parimast laia silmaringiga reisikaaslasest elu keerdkäikude tõttu ilma ning ei teagi, kas leian võrdväärset. Eriline üksireisija ka ei ole, nii et selle suve reisiplaanid on muutunud olematuks :(. Aga eks elu läheb edasi ning tulevad ka uued reisid.

Hotell Florida on kolmetärnihotell, lobby ja koridorid on kitsad, aga kõik vajalik olemas. Tuba oli meil kolmene ja ruumi oli toas piisavalt, müra tuppa ei kostnud ning hommikusöök oli OK. Ei kurda. Lisaks saime väga odavalt, aga siis oli suvine aeg ka.

jahh... seekord läks õnneks, et ei ostnud pileteid :) Vastu reedet teatas FlyMe pankrotist.

Murzilkale: jah meil on Air Baltic peaaegu plaanis ka augustikuuks praegu. Samas mul pool elust nagunii Rootsis, selles mõttes ei oleks sinnasaamises eriline probleem - vaid Göteborgi saamine oleks suht kalliks läinud.

Siin on Krimmist väga palju juttu olnud, vaata teemasid siit: http://trip.ee/taxonomy/term/823. Seal saad suuremale osale oma küsimustest vastuse.

Poola on suht suur maa ja eks seal ole igaühele midagi, sõltuvalt sellest, mida otsid. Proovi siinses otsimootoris Poola teemasid lugeda, hiljuti oli siin juttu Poola öömajadest. Ehk on sellest abi. Mulle endale meeldib Krakov, seal paar aastat tagasi nädal otsa toimetades sai ka Wielicka soolakaevanduses ja Auschwitzis ära käidud. Varssavi on ka omamoodi sümpaatne metropol oma II maailmasõja järgselt uuesti ülesehitatud vanalinna, Visla jõe, Stalini kingituse ja metsiku kaubandusvõrguga :). Lõuna-Poolas on mägesid ka. Paljud kiidavad Gdanski, ise pole käinud ja ei tea soovitada. Minemiseks on mitmeid viise - autoga, lennukiga, bussiga... võibolla kusagilt Lätist või Leedust ka rongiga. Ise olen põhiliselt lennanud (vaata www.lot.pl), aga ükskord sai ka bussiga Riiga ja sealt ööbussiga Varssavisse sõidetud... enam sellist asja teist korda läbi teha ei viitsi. Aga Poola on lahe maa, omamoodi kontraste ja üllatusi täis, aga vahva :)

Sõitsin suvel 2005 Eurolinesi bussipeatusest bussiga Andorrasse, edasi-tagasi sõit oli vist 35 EUR ringis. Veekeskus asub üsna Andorra La Vellas, meie peatusime hotellis Florida ning kõndisime Caldeasse (see veekeskus siis) jalgsi, umbes 20 minutit võttis aega. Kaardi järgi asub ta linnast väljas, kuid seal on kõik nii miniatuurne, et ei saagi aru, kui oled juba teises linnas :). Andorrasse üldjuhul minnakse suusatama ja šoppama, aga niisama on ka tore Püreneedes ringi kõndida. Kusjuures meie mõistes ei ole hinnad midagi erilist, kõike müüakse vaid suurtes kogustes ning tõsiselt odav on tundmatut marki alkohol. Ise käisin suvisel ajal ja väga tore oli mägedes päevad läbi ringi jõlkuda. Saime ka tasuta privaatekskursiooni parlamendihoones, see on selline sümpaatne ajalugu täis maja. Üheks päevaks Andorrasse minek on natuke kahtlane, sest bussisõit võtab aega ikka umbes 3-4 tundi ja nii veedaksid suurema osa päevast sõites.

loomulikult ei laseks, kuid küsija küsis soodsate võimaluste kohta ja rääkisin, mida teadsin. Aga kui ma oleks lapsevanem, siis ma ka ei eeldaks, et laps saaks 3500 krooni eest turvaliselt ja korralikult Krimmis või Slovakkias ära käia, nii et positiivne reisielamus jääb.