Mootorrattaga Põhja-Norrasse

On mõte minna juulis Põhja-Norrasse mootorrattaga. Reisiseltskonnaks kaks inimest - ratta juht ja "seljakott". Reisi eesmärgiks oleks looduslikult kaunite kohtade külastamine, inimtühjades paikades kolamine jms.

Kui kellelgi on Põhja-Norras hulkumisel kogemusi, siis ootaks soovitusi ja nõuandeid.

Eriti huvitaks:

*kas telgi ülespaneku kohti leiab ja kas see on lubatud suvalistes kohtades? *kuivõrd on seal kruusa või pinnaskattega teid, ehk teid, mis pole asfaltkattega (teaks õige rehvivaliku teha)? *palju polaarjoone taga juulis keskmiselt sooja on?

Tere!

Silmad lahti: http://www.trip.ee/node/22381

Lahtise kattega teid on, kui otsid. Kahekesi rattal täislastis, pole rehvil enam väga olulist vahet kruusateel - kiirused kurvis, aukudel ja rööbastes jm on oluliselt väiksemad versus üksi sõit, kui rattal püsti saad olla. Selline pool-nublu rehv on hea kompromiss (Heidi K60, TKC80 vms, mis ka kestab [asfaldil] natukene) kogenumale sõitjale, kõlbab muidugi väga hästi ka levinum Dual-Sport rehv (Tourance, Enduro 4 vms), sest asfaldi sõitu tuleb palju ja heal DSil nublude ees on nii mõnigi tugev eelis asfaldil, eriti just täislastis rattaga.

Meie saime külma ilma osaliseks 2006 samal ajal. Selline 10-15C kanti oli kesksuvel, pool ajast sadas vihma ja oli tuuline, norrakad isegi imestasid halva ilma üle sellisel ajal. Loodetavasti Teil on rohkem õnne ilma osas, aga maksimaalselt soe varustus tasub alati kaasa võtta - maha saab ju iga kell koorida.

Nael rehvi!

Üleval mägedes on vaevalt 3-5 kraadi sooja ja ega allpoolgi soe ole nii 15 kraadi keskmiselt. Kruusaseid teid leidub igas piirkonnad,kuid need on täitsa sõidetavad telkimisega probleeme pole,kõik metsad on valla ja leidub hästi palju teede ehitajate tasku platse. Niisiis mõnusat reisi,olen ise Norras 2 aastat elanud,kuid kipun veel ja veel sinna.

Eks see keskmine tem sinna 15 kanti jääb. Eelmine aasta sai seal 6-20 soojakraadi, helgematel hetkedel ka 25 aga seda juhtub harva. telkimis kohtadega probleeme pole.

Tänan vastajaid. Kas vastab tõele, et Soomes on võimalik rongi peale panna ka oma mootoriga liikureid ja sedasi kahel rattal liikumise aega vähendada?

Võimalik on, aga mitte odav. Mootorratta kohta hindu ei leidnud. http://www.vr.fi/heo/hinnat/hinnat.htm

Tere!

Mootorrattureid on seal oi kui palju. Põhja-Norras on ööbimisega veitsa raskusi, sest asustatud punktide ja kä,pade vahemaa kauge. Minnes saad fantastilise elamuse.

Lisaks veel see, et kui minnes/tulles tundrat läbid, siis arvesta nende pisikeste lendavate putukatega. Oi kui palju neid seal on. Ega naljalt põõsataha asjale ei kipu minema. Loodus muidu võrratult ilus. Vihm ei pruugi sugugi soe olla.

Me käisime jaanipäeva paiku läbi Soome Tromsosse ja tagasi. Mega reis oli. Kuid jah Tromsost ostsime kylmakindlama sooja pesu:) Enne Kilpsijärvit läbisime mu elu kylemad 100km motikal. Lumi ikka teeservas. Aga Norra ja eriti Tromso kindlasti kylastamist väärt!!!! Kahjuks telkimise kohta ei oska teavet jagada sest ööbisime hostelites ja kämpingutes.