Mumbai-Goa-Kerala

Tere,

olen varem ka kirjutand, aga sooviksin mõned küsimused küsida. Soidame Indiasse esimest korda 18.09-03.10. Tuleme Mumbaisse 4.30 ja soov oleks minna sealt edasi goa-le, soo oleks näha kuulust palolem beach-i, seega oelks tore kui hotell poleks väga kaugel sellest või kui oskate soovitada muid ilusaid kohti, siis oleks tore =) Goal plaan veeta umbes 6 ööd, keralal 4-5 ja lõppud Mumbais.

  1. Kuidas oleks kõige mõtekam sõita Mumbaist Goa-le? Mis hinnad on rongil, taksol ja lennukitel? Ja kust saaks broneerida neid? Või parem kohapealt?

  2. Kuidas oleks hea liikuda Goa-Kerala liinil? Ja mis hinnad? Ja siis Kerala-Mumbai?

  3. Oskate soovitada lehekülgi või odavaid kohti kohapeal kus ööbida, nii mumbais, goal kui ka keralal? Ja vaatamisväärsusi?

  4. Millised hinnad Indias on? Kas oskate soovitada goal, mumbais ja keralal häid ostukohti? Kaubanduskeskusi, kui on turud olemas, jne.. Mida soovitaks kaasa tuua sealt?

  5. Millised ilmad siis on seal? Kui soe, merevesi?

Lodoan et keegi viitsib vastada küsimustele.
Kati :)

Kasutasin Mumbaist Goasse sõitmiseks ööbussi. Kuna teed üsna kehvad ja liiklus lärmakas, siis väga magada seal ei saanud. Koos rehvipurunemisega võttis Goasse jõudmine aega ligi 20h. Hind oli kuskil 10€.

Goas ma üldse ei peatunud aga Gokarnast, mis asub Goast lõunas liikus Kerala poole rong. Vahepeal pidin öö veetma Mangalores. Hindu täpselt ei mäleta, aga need olid väga soodsad. Kui reisida nädalavahetusel, või pühade ajal, siis tasub piletid ette broneerida.

Ööbimisest niipalju et kui reisida väljaspool jõulude ning aastavahetuse perioodi siis leiab soodsa ööbimise kohapeal otsides. Ööbimise hinnad sõltuvad sellest mis kvaliteeti taga ajada. Reisisin üksi ning kõige tavalisemad ööbimiskohad maksid 2-5€ öö.

Oktoobris peaks veel olema mussooni hooaeg, seega võib veidi vihmane olla. Aga vihm tähendab seal siis pigem sellist tunniajalist intensiivset hoovihma.

Transport on isegi eestlasele seal väga odav, vaata siit nii rongi kui lendude hindu: http://www.cleartrip.com. Koguaeg midagi liigub, kas mõni buss või rong. Indias on väga lihtne spontaanselt uus suund valida ning transport leida. Vahel küll juhtub, et rong läheb alles järgmisel päeval, aga Indias peabki kõigeks rahulikult aega varuma ning teekonda nautima. Aga mõistan, et tegemist vaid paari nädalase reisiga, siis soovitan ka kuskilt rongijaamast kõik piletid ette ära osta, siis ei pea vahendajate peale lootma jääma ning saab planeeritud päeval järgmisse kohta liikuda. Bussid seevastu liiguvad koguaeg.
Sama on ööbimisega, midagi broneerida ma ei soovita, kui tegemist pole peene hotelliga. Tasub ringi vaadata, hinda küsida ja tingida. Leidub nii urkaid kui peeneid kohti, Gokarnas saab 5 euroga kindlasti kahekohalise voodiga öömaja.
Soovitan Goast hoopis suund Hampi suunas võtta, kus on vinged varemed ning ilus maastik, mida saab odavate rolleritega ringi sõites uudistada.