Nepalis kloostrites ööbimine?

Kas keegi on ööbinud Nepalis kloostrites või oskab selle kohta infot jagada. Huvitab Kathmandu ja ka teised kohad Nepalis?

Üldine tava Aasias on, et kloostrites ööbivad vaid antud kogukonna (näit budistid) liikmed, või siis need kes jäävad kauemaks, kui paariks ööks. Aga Google'ga ikkagi midagi leidub: http://www.ecologytrek.com/new/monastry.html

0
0

Olen paar ööd ööbinud Lumbinis, tol hetkel võeti külalisi vastu vähemalt kahes kloostris (võimalik, et mõnes veel). Suurem ja tuntum oli Korea klooster, kus oli selliseid peatujaid rohkem ja kokkupuudet munkadega polnud (ma ei mäleta, kuidas oli palvustel viibimisega, kas oli lubatud või mitte).

Teine klooster oli väike, kuulsin sellest rongikaaslaselt. Ööbimise tingimuseks oli, et võtad kõigist palvustest osa (päris mitu tundi päevas). Eelmisest päevast rampväsinuna kl 4 ärgata ja trummi tagudes koos munkadega Buddha sünnikohta palvusele marssida oli päris tore elamus :) Selliseid külalisi satub sinna harva, inimesi on vähe, nii et oled kogu selle aja tähelepanu keskpunktis (näiteks söögilauas pead seltskondlikku vestlust üleval hoidma) - mis eeldab, et oled üle keskmise suhtlev inimene, muidu läheb väsitavaks. Ise ma seda pole, õnneks oli seal ka üks teine külaline, kes asja oma õlule võttis. Kui huvi, siis võin täpsemalt rääkida.

Ööbimine on sellistes kohtades tavaliselt "for donation" ehk siis tasuta, aga oodatakse väikest annetust kloostrile.

0
0

Tere Wagner,

Antud kloostri kohta tunneks huvi küll, kus saaks palvustest osa võtta.

Ette Tänades,

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased