Nime muutmine lennupiletitel

Tervist,

Tarvis oleks nime muuta lennupiletitel, kuid lugenud erinevaid tripi postitusi, saan aru, et nime muutmine soodsatel piletitel suhteliselt võimatu.

Lennufirmaks on ETIHAD ja ostetud sai mytrip.com kaudu.

Igaksjuhuks enne mytripis 24£ muutmistasu makstes, helistasin ETIHADi ja küsisin, kas midagi on võimalik teha. Mees toru otsas ütles, et isiku vahetamiseks lennupiletil on vaja pilet tühistada ja seejärel uuesti pilet teise nimega välja anda, kuid tuli välja, et minu pilet on NON-REFUNDABLE ehk seda piletit tühistades ei saa ma raha tagasi (odavama klassi piletid).

Sellest tulenevalt ka küsimus teile tripikatele, kas keegi on olnud sarnases situatsioonis ja mis teha annaks?

Kas piletit tühistades lennujaama makse ei peaks tagasi saama näiteks?

Lennujaamaksud moodustavad piletihinnast suht väikese osa tavaliselt. Parim mis võimalik teha on mingi raha eest kuupäevi muuta vast, kui seegi on nende piletite puhul võimalik.

Lennujaamamaksud saab tagasi küsida küll, aga üldiselt võetakse tagastatavast summast teenustasu ja käsitlustasu ja mis iganes taasu veel maha, nii et veab, kui üldse midagi tagasi saad. Ethiadi kodulehel on refund service fee märgitud 20 eurot ühe segmendi ehk lennuotsa kohta. "Manage My Booking" Ethiadi kodukal peaks sisaldama linki, kus saad pileti tühistamist ja lennujaamamaksude tagastamist taotleda.

Olen veel paar korda ETIHADi helistanud saanud teada järgmist:

1) tagastamatu (non-refundable) pileti puhul on võimalik lennujaamamaksud tagasi saada

2) Lennujaamamakse saab tagasi ainult teatud sihtkohtadest väljuvatel reisidel. Riia üks nendest ei ole.

3) Positiivne: sain aru, et kui pilet kasutamata jätta ja seal mingit sigri-migri teha, siis jääb sul pileti summa eest krediiti üle, mida saab kasutada umbkaudu 1 aasta jooksul, ükskõik mis sihtkohast väljuvatele lendudele.
Homme uurin seda varianti põhjalikumalt.

Nime muutust kui sellist ikkagi teha ei saa. Parim variant lihtsalt uus pilet osta.

Punkti 3 all kirjeldatud variant on võimalik, küsisin täna ETIHADist üle ja lasin ka selle ära teha, vähemalt ei lähe raisku, vaid saab kunagi ära kasutada selle krediidi. Parim lahendus pole, kuid midagi ikka.

Huvitav, esimest korda kuulen sellisest asjast, lausa uskumatu, on seda kuidagi võimalik kuidagi kontrollida ka? Osadel reisibüroodel on selline asi võimalik kui ostad teatud kindlustuse koos piletitega ja lennata ei saa. Aga mismoodi see Etihadiga võimalik on, piletidki polnud nende käest ostetud.

See termin, millega Etihadi klienditeenindaja seda protseduuri kirjeldas oli "open ticket" - kuigi üldises plaanis kasutatakse seda terminit, siis kui tahetakse jätta reisi lõppkuupäev lahtiseks.

Kontakteerusin ka oma reisibürooga(mytrip.com), vastust pole veel saanud, et kas nemad ka sellise skeemiga nõus on.

Anna teada, kui midagi selgub.