Nordkapp

Kas keegi oskab öelda, palju võiks olla miinimumeelarve, kui minna juulis autoga läbi Soome Nordkappi ja selle ümbrusesse(edasi-tagasi)? Auto oleks 7-kohaline Kia ja seltskonnaks 3 täiskasvanut ja 4 koolilast. Kaasa võtaksime võimalikult palju toitu ja matkavarustuse ning ööbiksime telkides(kasutades selleks ka nn igameheõigust). Auto võtab u 8l 100km peale. Palju on km Helsingist Nordkappi, netist otsides saab mitmeid erinevaid tulemusi? Mida oleks tingimata tarvis kaasa võtta ilmastikuolusid arvestades? Kui palju tuleb seal põhjas maksta teemakse ja kui suured need olla võiksid? Ja kas seal võib ikka julgelt ka looduses telkida, ilma et hommikul mundris mehed trahvi ei tee?

Pea kõigile neile küsimustele saaks ju vastuse, kui kirjutada Tripi otsingusse "Nordkapp", ka Google on alati abivalmis :) ViaMichelin aitab teepikkust mõõta - üks ots 1500-1600 km, kütuse hind min 20 eeku, arvutada ei viitsi ... Teemakse ei tohiks rohkem olla, kui Nordkapi tunnel - copy/paste siitsamast Tripist - "... tunnelis auto 140NOK, täiskasvanu 46 ja 15-aastane laps 23NOK (NB- lapse vanust küsitakse juhilt) ja sissepääs Nordkappi täiskasvanu 195NOK ja laps 55NOK, perele 390. ". Telkida võib looduses rahulikult, kui just kellegi hoovi ei roni. Ilm sel ajal +5 kuni +25, nii päikest kui vihma ... Nii et sovitan P.-Norrat soojalt, ainult ühest asjast ei saa aru - sealkandis on ju lademes sama kauneid ja veel ilusamaid kohti - miks peab sinna turistilõksu ronima ?

Käisin 2006. aastal. Minnes kasutasin põhja pool maanteid E8 ja E6, tagasiteel E75. Viimane oli oluliselt parem variant.

Kilomeetreid Helsingist oli minnes umbes 1700, tagasiteel 1600.

Hindu täpselt enam ei mäleta, aga kallis oli seal põhjas. Eraldi tuleb maksta tunnelimaks sellele põhjapoolseimale saarele saamiseks, kus Nordkapp asub ja Nordkapi enda külastamiseks on samuti eraldi maks.

Internetiotsing annab kindlasti vastused hindade kohta.

Meil läks 2 täiskasvanu ja 2 lapse peale natuke üle 20 000,-. See oli 2006.a. Enamus sööki oli kaasas ja kohapeal püüdsime päris palju kala, mida sai küpsetatud ühekordsete grillide peal. Muid tasulisi teid nagu ei mäleta, kui seesama Nordkappi tunnel. Lofootidelt tagasi sõitsime laevaga. Niisiis enamus sellest rahast läks transpordile ja vaatamisväärsuste piletitele. Reis kestis 2 nädalat. Telkida võib küll igal pool igameheõiguse mõistes. Arvestama peab aga sellega, et enamus teid on aiaga piiratud, et põdrad teele ei jookseks.