Norra - matka/kultuurireis.

Küsimus selline, kas mingid firmad korraldavad sedasorti reise. Turja Touri leidsin, aga nende kohta kriitika teeb ettevaatlikuks. Ka võiks reis olla lühem, kui nende 12-päevane sõit. Kas sellise reisi jaoks peab olema mingi ettevalmistus füüsisele? Mugavused pole minu jaoks primaarsed, võib vabalt lihtsa toidu peal olla(nagu Turja Touri kohta lugesin) ja ööbimine ei pea kõige mugavamal sohval olema. Igaks juhuks lisan, et grupireisi kogemus puudub, kui auto(de)ga Baltikumis ja nõukaajal Venemaal tuuritamine välja arvata.
Pakkuge, soovitage!

Käisin nendega Kesk-Norras aastal 2004. Olime 10 päeva. Käisime Skandinaavia kõrgeimal mäel. Mina jäin nendega küll rahule. Ööbimine oli telkides. Söök oli lihtne ja iga telkkond sai reisi jooksul korra ise süüa valmistada.
Aastal 2006 käisin sama klubiga Madal-Tatrates. Ja läheks veel, kui oleks huvipakkuv sihtkoht.
Ei pea olema mingit erilist füüsilist ettevalmistust. See on tõepoolest kõigile jõukohane.
Kriitika on teretulnud igal juhul. Kellega ja kuidas reisida, see on maitse asi. Tahan minna veel Norra, seekord ehk rohkem Põhja-Norra ja Nordkappi ja Põhja-Soome. Kuid nüüd läheksin autoga, kuna korra on juba Norras käidud ja veidi Rootsitki sõidetud ja ise elan Soomes. Tulevase matka marsruudi teeksin enam-vähem copy paste Germalo Reisidelt, vaata Põhja-Norrat nende kodukalt.

korraldavad www.loodusretked.ee.