trip-krainetrip-ukraine-dark
NYC-Chicago-L.A

Nüüdseks natuke vaba raha kogunenud ja plaanis selle eest üks reis endale lubada ja kuna viisat enam otseselt vaja pole, tekkis mõte üks USA reis ära teha. Foorumit lugedes on sama marsruuti ka enne autoga läbitud, aga tööinimesena pole aega seal kuude kaupa ringi rännata. Plaanis on neljakesi see asi ette võtta.

Distantsi tahaks läbida autoga ja külastada ka loomulikult Las Vegast ja Grand Canyon'it. Ööbimine toimub ilmselt tee peale jäävates motellides vms ööbimiskohtades.

Kuna pole seal varem käinud ja vahemaadest on ainult ähmased ettekujutused, siis seega mõned küsimused:

Kas on võimalik kogu reis läbi teha kahe nädalaga, mille sisse jääksid ka lennud Tallinnast NY'i ja L.A'st Tallinnasse?

Eelarveks oleme arvestanud nelja inimese peale 200 000.- krooni ehk 50k inimese kohta. On seda palju või vähe? Eesmärk pole teha mingit säästureisi, aga samas pole mõtet ka niisama raha ära kinkida ja ei tahaks iga senti reisil olles lugeda. Kui on võimalik 20k inimese kohta vabalt hakkama saada, siis seda parem.

Auto plaanisime esialgu osta ja hiljem maha müüa. Autoks soovime loomulikult mõnda vana kohaliku toodangu klassikut, sest volvodega võime siingi sõita:) Aga samas ei tea ma olukorda, et kas sealgi sellised masinad enam liiguvad või on naftaärimehed oma töö teinud.

Teine variant on rentimine, aga nagu ma olen aru saanud, siis on osta ikkagi odavam kui rentida.

Esialgu on see kõik alles idee-staatuses ja mingisuguseid bronne veel tehtud ei ole. Aga loodaks mõnda soovitust, et mida tasuks reisi planeerimisel ette näha ja kuidas oleks otstarbekam reisi planeerida, sest nagu ma ütlesin, pole meist neljast keegi veel seal käinud ja ei oma asjast veel erilist ettekujutust. Samas sooviks veel teada, et palju keskmiselt 1 öö maantee-äärses motellis üldse maksab, palju arvestada kütuse, söögi jm jooksvate kulude peale jne.

Tänud igatahes ette.

A. Autot saab rentida nii 30$ eest päevas, mis kokku teeb umbes 5000 eek, mis omakorda moodustab 2,5% teie eelarvest. Kas selle summa nimel on mõistlik vaeva näha ja autoostuks niigi vähest aega kulutada?

B. 2 nädalat on lyhike aeg - äkki võtta mingi lyhem ots. Ise sai tehtud umbes sama ajaga reis marsruudil Los Angeles - Grand Canyon - muud lähedasemad vaatamisväärsused South West:is (Petrified Forest, Bryce, Zion, Death Valley, ...) - Los Angeles, kusjuures liikumistempo oli suhteliselt kiire.

C. Ööbimine tee peale jäävates motellides on kyll ok variant.