(Öö)elu Palermos

Kuidas on? On selliseid mõnusaid lounge tüüpi istumiskohti kah? Ja kuidas lood klubimaastikuga? Oleme 3 19 aastast neiut, kes lähevad suvel (juuni) sinna tuttavaid külastama ja saart nautima. Olen korra seal isegi käinud, aga kuna tegu oli noorsoovahetuslaagriga, siis eriti linna ja selle võlude avastamiseks võimalusi polnud. Oleme seal 2 nädalat. Sõidame ka saarel ringi, aga eks ka sellist mõnusat vaba-aega on palju, et kui päeval saab rannas lesida jne, siis soovikski infot just õhtuste-öiste tegutsemisvõimaluste kohta! :) L.

Et seda tahaks küll ütelda, et rannaga tundus Palermo ümbruses kitsas olevat. Peatusime eelmine aasta Palermos kaks päeva, esimesel päeval jõudes sinna olime rannas Gefalus. Teisel päeval otsisime Palermost edais randu, sildid olid aga rannad selgelt nõrgemad kui päev varem..ja lõpuks peale tunnist sõitu läksime ikka Gefalusse tagasi. Kui seal veel alinet on, siis on ikka eriti tipp-topp koht. Ja Sitsiilias osutus lõpuks kõige sümpaatsemaks õhtu Syracusa vanalinnas.

Randade leidmisega probleeme ei ole ;) Kuna tuttavad on kohalikud, siis eelmine kord juhatati meile Palermos (Mondellos) VÄGA mõnus ja võrratult ilus kõrvaline rand kätte, kus turiste pole ja ka kohalikud ei ela seljas.. Ka Cefalus käisime :) Et rannad pole peamine probleem! :)

Kui lähed Palermosse tuttavaid külastama siis olekski mõttekas neilt lõbustuspaikade kohta teavet küsida. Palermos peaks neid piisavalt olema, aga maitseasi mis kellelegi meeldib. Mina soovitaksin pöörduda noorte inimeste poole kas HC (siis Hospitalityclubi) või CS (www.couchsurfing.com) kaudu ja uurida sealt noorte palermolaste käest, millised kõige kuumemad kohad on. Itaalia, ilmselt ka Sitsiilia kohta käib ju see et parimad pagad need kus kohalikud käivad, mitte turistilõksud. Ja soovitaks ka veidi klubide asukohta silmas pidada, siiski on Palermos linnaosasid kuhu ei oleks soovitav õhtusel/öisel ajal nt. kolmekesi tütarlastel minna, just ohutuse pärast. Kahjuks ei meenu, kustkohast lugesin, aga ilmselt mingil Palermo kodukal või Sitsiilia LP-s oli küll eraldi ära toodud lõbustuskoghad kus nt. käivad kunstiinimesed, muusikud, turistid jne. Vaata internetist.