Viimased kommentaarid

Epp1, kui oled vaktsineeritud, siis on ka Saksamaa jaoks kôik ok. Nende jaoks oleks sinul testi vaja teha vaid siis, kui tuleksid mingist uue koroonatüve nakatumislainega riikidest, aga see nimekiri neil väga lühike ja EU riike seal pole (https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Transport/Archiv_Risikogebiete/Risikogebiete_aktuell_en.pdf?__blob=publicationFile).

Seega,  hoia oma EU vaktsiinisertifikaat ligidal ja kôik laabub! Hispaania jaoks täida ka nende registreerimisvorm ära. 

Saksa hetkenõuded transiidile (https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/EinreiseUndAufenthalt#content_5):

Transit within, from or to Schengen

On travels from, to or within Schengen passing through Germany and when leaving Germany via the fastest route available the following applies:

Piisab antigeeni testist ja saadavast selle sertifikaadist. Käisin just lapsega Hispaanias, antigeeni testi tegime eelmisel õhtul Confidos ja sealt saadud tõend sobis hästi. Kusjuures näitasin seda check-in töötajale telefonist ja polnud mingit probleemi.

Käisime ära, kõik sujus liigagi hästi. Minekul tegime Tallinnas antigeeni testid (kuna transiitmaa Saksamaa nõuab). Neid kontrolliti Tallinnas pingsalt, lisaks tsekati, kas Hispaania jaoks vorm täidetud. Selle vormi QR koodi kontrolliti Hispaanias enne riiki sisenemist samuti. 

Kuna Hispaanias peatusime Lõunas, rannikulinnas Cadiz ja sealt välja seigelda ei soovinud ning lennujaama testide ajad olid täis, siis enne tagasitulekut käisin mina andmas antigeeni testi kohalikus erakliinikus (laboratorioechevarne.com) (testisin, sest vaktsiinist oli veel liiga vähe möödas, alles nüüd saab 14p) ja lapsega käisime päev varem kohalikus Synlabis (SYNLAB España) PCR-i tegemas, et ta ei peaks Eestisse naastes isolatsiooni jääma (Hispaania sellest nädalast taas riskiriik). Neid kontrolliti Hispaanias lennule minnes. Frankfurdi lennujaamas sai vabalt ringi käia, shopata, süüa. Eestisse saabudes tabas aga suurim üllatus - oli null kontrolli, mitte keegi midagi ei tsekanud, sai vabalt välja kõndida. 

Nüüd loen, et uuest nädalast ka lastele uued reeglid ja vaevalt nad seegi nv meil last kontrollivad, seega see kallis PCR sai pojale vb isegi natuke ilmaasjata tehtud (Valitsus muutis Eestisse saabumisel eneseisolatsiooni ja testimise reegleid | COVID-19 kriisi veebileht) Aga parem olla ettevaatlik, kui liiga wild. 

Igatahes oli muresid enne reisi rohkem kui reisi ajal tegelikult. Kuniks checkini-des on õiged dokumendid ette näidata, siis kõik muu toimib.

Ja see, et Eestis nii vähe maski kantakse, on nüüd peale reisi isegi harjumatu. Isegi Tallinna lennujaamas oldi megalaadnad, rääkimata muust. Ei teagi, kas see on nüüd hea või halb. Reisil sai maskiga taas üsna ära harjutud.

Tervist. Tulen just täna Hispaaniast. Näit peab olema üle 150, et Eesti riskiriikide hulka satuks. Sel juhul oleks vaja jah antigeeni või PCR test teha. Kuniks nii aga ei ole (ja ei usu, et 20.07-ks Eesti nii kõrge riski hulka ka satub), piisab vaid Hispaania digitaalse registreerimisvormi täitmisest. Seda kontrollitakse piiril aktiivselt. Mugavaim selle täitmiseks ja esitamiseks on vastava appi alla laadimise ja seal täitmise teel. 

Küll aga pead jälgima ka, millised nõuded esitab vahemaandumise riik, kui tegu pole otselennuga. Meil läbi Saksa lennates oli Saksa reeglite jaoks nt vaja ikkagi antigeeni testid teha.

to: Ninatark

IATA lehelt seda küll keegi otsima ei lähe, pigem iga riigi enda reeglites peaks kirjas olema ja siinkohal olin hädas, et ükski Eesti covid teemaline ametlik kanal selle osas infot ei jaga. Nt Saksa ja Hispaania ametlikel lehtedel (kus lähinädalal rohkem kolanud olen) see kenasti steiditud. 

Ja mis välja tuli.

Helistasin läbi nii covid infotelefoni, PPA ja Terviseameti infoliinid ning mulle kinnitati, et Eesti on kujundanud seisukoha, et Pfizeri täiskaitse 7p järel ning isolatsioonikohustust selle järgselt ei kohaldata. Ehk et kui reisin järgmisel nädalal Hispaaniast Eestisse, mil mul süsti teisest doosist 12p, ja Hispaania nüüd järgmisest nädalast punane, siis vahemaandumismaa Saksamaa jaoks mul veel täiskaitset pole, aga Eesti jaoks on ja mulle isolatsioonikohustus siin ei kehti.

Aga autorile: mujal riikides valdavalt ikkagi 14p reegel olenemata süstist. Seda nentis mulle ka Terviseamet.

Ma ei suuda leida Eesti kohta infot - mis reegel meil kehtib, teab keegi? Kuskilt ei loe otseselt siin seda 14p välja. Mujal riikides küll jah.

Jah, riigiti see võib erineda, nt ka Eesti acceptib Pfizeri puhul täiskaitset 7p (Vaktsiinid | COVID-19 kriisi veebileht), aga ametlik WHO reegel täiskaitseks on 14p ja seda järgitakse rangelt olenemata vaktsiinist, nagu tuttavatelt kuulnud olen. See 14p on ka igal pool riikide ja lennufirmade lehtedel kirjas. 

Antigeeni testi saad teha Eestis Confido kaudu (hind 49EUR) ja neil testipunkt mh ka lennujaamas (aga ka mujal). Kui seal enne lendu teed, siis vähemalt 2h enne. Regamine ja tasumine mugavalt nende lehel. Kuna meil lend väga vara hommikul, siis käime testime eelmisel õhtul.

Tagasitulles saad ka idee järgi Hispaania lennujaamades testida (isegi kui sul endal juba 14p kaitse toimiv, siis lapsel Saksa jaoks ikka vaja), aga seal ka regamisega. Olenevalt lennujaamast, siis googleda ja uuri. Meie jaoks olid Sevilla lennujaama ajad lendamise päevaks juba täis ja teeme seega mujal. 

Hispaanias kohapeal antigeeni testid minu uurimustöö tulemusel ca 25-60EUR, olenevalt kohast.

Annan! Ma pigem hoian siin hing kinni hetkel pöidlaid hoopis, et Hispaania punaseks ei läheks. :) Hispaania uued covid case-d tugevas tõusutrendis. Isolatsioonikohustust suveks just lapsele küll ei tahaks. 

Väike lootus on, et kuna meie reis juba selle nädala lõpust järgmise nädala lõpuni, siis pole neljapäevaks, mil uued andmed üles laetakse uueks nädalaks, asi veel nii hull ja nö "pääseme".

Tänud kõigile kaasamõtlejatele! Saime lahenduse kohapealse testimise osas ja saame lapsega antigeeni testid antud. 
On ikka keeruline see koroonaaegne reisimine ja kõigi riikide eri tingimustega arvestamine. :)

Ma ise lendan sama marsuuti kohe ja olen ka neid Saksa transiidireegleid igatepidi puurinud, sest mul jääb samuti napilt 14p puudu. Sul tundub üks päev samuti vajaka jäävat, aga soovitan nt Tallinna Lennujaamast küsida. Sest nemad teavad täpselt, kuidas päevi loetakse ja kas saavad sind lennule lubada.

Ning jah, Saksa reeglid kehtivad 6+ vanuses. Seega meie teeme antigeeni testid, sh 7-aastane laps. Nii minnes kui tagasitulles.

Tänud vastuste eest! Tundub, et nii ongi ja meile järgmise nädala lõpuks Sevilla lennujaamas antigeeni testiks enam vabasid aegasid ei jagu. Katsun leida mujal alternatiivi. Kui siin on kellelgi veel soovitusi, siis hea meelega kuulaks.

EDIT: No loomulikult ma enne kiresin, kui originaalpostituse kuupäeva kontrollisin. :) :) :) Aga viimasele küsijale - nõustun, et 5 tunniga jõuab vabalt. Meil oli ka umbes selline ajaauk ja aega jäi korralikult ülegi.

Ajaliselt idee järgi jõuab jah ka selle tasuta bussiga. Suvarnabhumis peaksite lastega saama kiiresti immigratsioonijärtsust kiiresti mööda ja ka Don Muangis käib kõik tempokalt. Me leidsime Suvarnabhumis selle bussi väljumise koha ka suht lihtsalt üles. AGA, ma vist ei viitsiks lastega sellega minna. Esiteks oli buss meil (aasta tagasi) suht logu ja rahvast tuli peale omajagu palju. Asja muutis keerukamaks see, et kõigil olid ka kohvrid, sest mingit pagasiruumi polnud (oli nagu a la meie linnaliinibussid). Istekohtadel puhus kondtsioneer kas täiega peale või oli hoopis väga palav. Ja kuna buss nii logu oli, siis oli see kerge ummikutes loksumine omajagu piinarikas pärast pikka lendu. Tookord me ise reisisime ilma lapseta ja kui läheks taas üksi, siis võiks ju tegelt selle variandi taaskord ette võtta. Aga lastega telliks vist tõesti transfeeri - need minibussid (mis teie seltskonna puhul kõne alla tuleks) on jumala mugavad, saate ise endal konti reguleerida ja teil ollakse mugavalt vastus. Ühtlasi peaks kulu olema seltskonna peale ära jagades suht madal ja seega seda mugavust väärt.

Ka Octave'is kõrgemad klaasääred, mis muudavad istumise mõnusaks. Samas kõige kõrgem korrus lahtisem ja keskne baar kindlasti tuulisem. Me läksime Octave'i ilma bookimiseta (kas lihtinimene saab üldse nendesse popidesse kohtadesse midagi bookida?) ja lauasaamisel kehtis järjekorrasüsteem - esmalt pandi meid istuma kesksemasse lauda pukkidele, kuid üsna kiirelt suunati edasi ja saime eriti mõnusa laua neljale kohe klaasi ääres. Me polnud kõige kõrgemal tasandil, vaid üks korrus allpool, sest kogu skybar läbi mitme korruse. Kokkuvõtvalt aga, ma pole skybarides palju käinud ja seetõttu oli see ikka väga lahe kogemus.

Me olime Bangkokis aasta tagasi ja otsisime ka mõnusat ja samas elavat skybari, kus õhtut veeta. Esmalt proovisime minna populaarsesse Lebua tower skybari http://www.bangkok.com/magazine/sky-bar.htm, kus Hangoveri filmi filmitud, aga sinna oli juba all lifti juures järts ja seetõttu loobusime. Läksime teise populaarsesse kohta - Octave Rooftop Bari, mis oli läbi mitme korruse ja oli väga äge http://www.bangkok.com/magazine/octave-rooftop-bar.htm Hinnad olid jah krõbedad, aga ma ütleks, et ka Tallinnas leiab sama krõbedaid hindu. Seega midagi tohutult röögatut polnud. Skybaride osas annab hea listi ette see site - http://www.bangkok.com/top10-rooftop-bars.htm# Aga muidu - peab paika see, et meestel peaks olema pikad püksid jalas - ka põlvini viisakamad shortsid ei sobi. Transpordi osas on Bangkokis Uberiga soodne liigelda - öösel on see väga mugav ja meil alati tellimused kõik toimisid.

Autorile: Kui ööelu ei taha, siis võiks Phuketi ju tegelt üldse välistada. Kuigi, seal lähedal võib äkki kaaluda siis hoopis Koh Lantat, Koh Yao saari (Yai ja Noi) jms. Või siis võtta suund hoopis Koh Phangani (Full Moon Party väline periood), Koh Tao ja Koh Samui poole. Me ise suundume peatselt Koh Changile ja Koh Koodile. Viimase kohta on öeldud zero nightlife. :) Nende kahe vahel Koh Mak peaks olema samasugune. :)

Junks, kannata veel. Hiljemalt kevad-suvel tuleb kindlasti ka magusamaid pakkumisi (ka jõuluajaks), mil piletid normaalsete lennuaegadega saab ka alla 500EUR kätte. Isegi Finnair pakub selliseid diile.

Väga hea ülevaade! Aitäh!

Meie olime aasta tagasi Koh Samuil, Lamai beachil siin: Lamai Wanta Beach Resort - väga hea asukohaga hotell kohe rannas. Peatänavale 50-100m, kus restoranide jm valik väga lai. Serveeritakse ka hommikusööki, samas saab toa võtta ka ilma selleta nagu ikka. Restoran poolavatud otse ranna ääres, hinnad okeid. Resto kõrval rannas ka bassein ja lamamistoolid, tänu millele saab kokteile ja eineid ka basseini äärde tellida. Sealsamas kohe ka rätikupunkt ehk rannas saad külalisena iga kord uue rätiku võtta. Teenindajad toredad ja imekena aed. Kohati olid toad ja bassümbrus veits väsinud, aga alati puhtad ja hooldatud. Kokkuvõttes hea hinna-kvaliteedisuhtega koht, kus tookord kohtasime ka teisi eestlasi. :) http://www.booking.com/Share-rojKCV

Need Raja ferry laevad ikka päris logud. Ja aeglased. :) Ma soovitaks Lomprayah katamaraanid valida. Minu kogemus näitab, et aegadest pigem peetakse kinni. Me lendasime eelmine aasta samoodi. Küll Samuilt, aga see üks alus teebki igal saarel peatuse. Jõudsime kenasti ja kõik oli plaanipärane. Kombopaketti seejuures polnud. Lendasime ühtepidi AirAsiaga ja teistpidi NokAiriga.

Mina soovitaks Splitist teha trippe ka saartele - Hvarile või Bracile. Hvaril külastage 'pealinna' Hvari ja Bracil peatuga Boli nimelises linnas. Mandril soovitan ka võtta ette sõit ühte loodusparki - Plitvice on oluliselt suurem ja kaunim, aga kaugemal. Aga ka lähemal asuv Krka rahvuspark on äge. Dubrovniku vanalinn on superlahe ning ka Splitile lähedal asuv Trogiri vanalinn tasuks ära vaadata. Käia on Horvaatias palju - superkaunis maa! :)

Kui huvitute ka närvikõdist ja seiklustest, siis väga soovitan ka ziplinemist - http://zipline-croatia.com , kust saime väga hea emotsiooni.

Jah, viisajärtsu osas väljendasin end valesti - passijärjekord, kus oma viisavaba perioodi lipikutega seisad. Meie seisime ainuüksi seda järjekorda eelmine kord 20min. Eks oleneb siis ajast.

Puhkuseriiete shoppamise jätaks ma ise tegelt isegi Phuketile - seal pakkujaid palju, näed juba kohapealset eluolu ja saad kaubelda. Bangkokis kindlasti ka kõike võimalik osta, aga seal keskustes juba lääne poode, tänavakaubandus natuke teiselaadne, jms.

Raha vahetaks Tais kohapeal. Ise oleme korduvalt ka ATMdest välja võtnud.

Esmalt mõelge näiteks välja, millest te ise Bangkokis huvitatud oleksite - kas megavingetest shoppingcenteritest ja shoppamisest või tahaksite ka seal 'vanalinna', templeid ja kultuuri näha? Või lihtsalt põhitänava melust osa saada?

Kuna palavust seal palju, te kindlasti kuskil ka lõunatate jne, siis ma ise vist valiks välja max 1-2 soovitud kohta/asja, mida seal teha/näha (nt näha ära Grand Palace ja jalutada põhitänaval, et saada sealsest melust osa - sh põige kuhugi shopingcenterisse või söögikohta). Rahmeldada liiga palju ei tasu, sest teil on selja taga pikk öine lend, esimese päeva palavus on kuidagi eriti väsitav ja Bangkok ise on juba väga eklektiline ja noh.. suurlinn. :) Seega ärge programmiga üle pingutage - väike reis Phuketisse on veel ees.

Kuna Bangkok on suur ja vahemaad seetõttu pikad, siis liiga palju vaba aega teil tegelikult ei olegi. Eriti kui arvestada, et lennujaamas kulub minnes ja tulles juba omakorda vähemalt tund kui mitte rohkemgi (sh saabudes viisajärts, tagasi lennujaama minnes turvakontroll jms). Lisaks igaks juhuks pisike ajapuhver.

Kas lennujaam jääb teil samaks, seda vahatama ei pea?

Me ise oleme Suvarnabhumi lennujaama ja kesklinna vahet sõitnud nii bussi kui taksoga. Viimane oli oluliselt mugavam ja natuke kiirem, aga sattusime ikka ka liikluses seisma ja mõlemad võtsid lõpuks vist isegi umbes tunnikese ja rohkemgi aega. Kiireim viis peaks olema aga hoopis rong/rail link ja südalinnes saate vajadusel siis juba skytraini kasutada.

Meie veetsime oma eelmise aasta Tai kaks nädalat Bangkok-Koh Phangan-Koh Tao-Koh Samui-Bangkok. Saartele saamiseks lendasime Bangkokist mandrilinna Surat Thanisse ja sealt edasi praamiga. Ka saartevaheline praamiliiklus oli väga hea ja hiljem lendasime Surat Thani kaudu taas tagasi Bangkoki.

Samui oli suts juba liiga kärarikas, aga Phangan ja Tao meeldisid väga. Phangan veel eriti (seejuures vältisime Full Moon Party perioodi).

Sel aastal võtame kahe nädalaga ette Koh Changi ja kõrvalasuvad eriti rahulikud ja veel natuke puutumatuma loodusega Koh Koodi ja Koh Maki saared.

Lamai beachil on suur Tesco Lotus. Sealt võib mustikaid äkki isegi leida.

https://shoponline.tescolotus.com/groceries/th-TH/products/6016306821

Olime täpselt aasta tagasi samuti Koh Samuil Lamai Beachil. Seal on tõesti suur Tesco Lotus, mille pakutav valik tohutu, sh palju beebikaupa. Ise olime reisil küll ilma lapseta, kes ka juba beebieast ammu väljas, aga pilk jääb lasteasjadele ikka peale. Ja kui nüüd veits googeldatud sai, siis saab sellest tootevalikust siin pildi kätte. Tesco Lotuse Tai veebipoe lühendatud url - https://goo.gl/4nZ3aD (google chrome aitab selle vajadusel isegi ära tõlkida). Ja ma julgeks öelda, et kohapeal äkki valik veel suurem. Ma igatahes üldse ei muretseks. Mõnusat reisi!!