Muahhh

Rändur, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

15 meeldimist
3 postitust
39 kommentaari

13 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

EDIT: No loomulikult ma enne kiresin, kui originaalpostituse kuupäeva kontrollisin. :) :) :) Aga viimasele küsijale - nõustun, et 5 tunniga jõuab vabalt. Meil oli ka umbes selline ajaauk ja aega jäi korralikult ülegi.

Ajaliselt idee järgi jõuab jah ka selle tasuta bussiga. Suvarnabhumis peaksite lastega saama kiiresti immigratsioonijärtsust kiiresti mööda ja ka Don Muangis käib kõik tempokalt. Me leidsime Suvarnabhumis selle bussi väljumise koha ka suht lihtsalt üles. AGA, ma vist ei viitsiks lastega sellega minna. Esiteks oli buss meil (aasta tagasi) suht logu ja rahvast tuli peale omajagu palju. Asja muutis keerukamaks see, et kõigil olid ka kohvrid, sest mingit pagasiruumi polnud (oli nagu a la meie linnaliinibussid). Istekohtadel puhus kondtsioneer kas täiega peale või oli hoopis väga palav. Ja kuna buss nii logu oli, siis oli see kerge ummikutes loksumine omajagu piinarikas pärast pikka lendu. Tookord me ise reisisime ilma lapseta ja kui läheks taas üksi, siis võiks ju tegelt selle variandi taaskord ette võtta. Aga lastega telliks vist tõesti transfeeri - need minibussid (mis teie seltskonna puhul kõne alla tuleks) on jumala mugavad, saate ise endal konti reguleerida ja teil ollakse mugavalt vastus. Ühtlasi peaks kulu olema seltskonna peale ära jagades suht madal ja seega seda mugavust väärt.

Ka Octave'is kõrgemad klaasääred, mis muudavad istumise mõnusaks. Samas kõige kõrgem korrus lahtisem ja keskne baar kindlasti tuulisem. Me läksime Octave'i ilma bookimiseta (kas lihtinimene saab üldse nendesse popidesse kohtadesse midagi bookida?) ja lauasaamisel kehtis järjekorrasüsteem - esmalt pandi meid istuma kesksemasse lauda pukkidele, kuid üsna kiirelt suunati edasi ja saime eriti mõnusa laua neljale kohe klaasi ääres. Me polnud kõige kõrgemal tasandil, vaid üks korrus allpool, sest kogu skybar läbi mitme korruse. Kokkuvõtvalt aga, ma pole skybarides palju käinud ja seetõttu oli see ikka väga lahe kogemus.

Me olime Bangkokis aasta tagasi ja otsisime ka mõnusat ja samas elavat skybari, kus õhtut veeta. Esmalt proovisime minna populaarsesse Lebua tower skybari http://www.bangkok.com/magazine/sky-bar.htm, kus Hangoveri filmi filmitud, aga sinna oli juba all lifti juures järts ja seetõttu loobusime. Läksime teise populaarsesse kohta - Octave Rooftop Bari, mis oli läbi mitme korruse ja oli väga äge http://www.bangkok.com/magazine/octave-rooftop-bar.htm Hinnad olid jah krõbedad, aga ma ütleks, et ka Tallinnas leiab sama krõbedaid hindu. Seega midagi tohutult röögatut polnud. Skybaride osas annab hea listi ette see site - http://www.bangkok.com/top10-rooftop-bars.htm# Aga muidu - peab paika see, et meestel peaks olema pikad püksid jalas - ka põlvini viisakamad shortsid ei sobi. Transpordi osas on Bangkokis Uberiga soodne liigelda - öösel on see väga mugav ja meil alati tellimused kõik toimisid.

Autorile: Kui ööelu ei taha, siis võiks Phuketi ju tegelt üldse välistada. Kuigi, seal lähedal võib äkki kaaluda siis hoopis Koh Lantat, Koh Yao saari (Yai ja Noi) jms. Või siis võtta suund hoopis Koh Phangani (Full Moon Party väline periood), Koh Tao ja Koh Samui poole. Me ise suundume peatselt Koh Changile ja Koh Koodile. Viimase kohta on öeldud zero nightlife. :) Nende kahe vahel Koh Mak peaks olema samasugune. :)

Junks, kannata veel. Hiljemalt kevad-suvel tuleb kindlasti ka magusamaid pakkumisi (ka jõuluajaks), mil piletid normaalsete lennuaegadega saab ka alla 500EUR kätte. Isegi Finnair pakub selliseid diile.

Väga hea ülevaade! Aitäh!

Meie olime aasta tagasi Koh Samuil, Lamai beachil siin: Lamai Wanta Beach Resort - väga hea asukohaga hotell kohe rannas. Peatänavale 50-100m, kus restoranide jm valik väga lai. Serveeritakse ka hommikusööki, samas saab toa võtta ka ilma selleta nagu ikka. Restoran poolavatud otse ranna ääres, hinnad okeid. Resto kõrval rannas ka bassein ja lamamistoolid, tänu millele saab kokteile ja eineid ka basseini äärde tellida. Sealsamas kohe ka rätikupunkt ehk rannas saad külalisena iga kord uue rätiku võtta. Teenindajad toredad ja imekena aed. Kohati olid toad ja bassümbrus veits väsinud, aga alati puhtad ja hooldatud. Kokkuvõttes hea hinna-kvaliteedisuhtega koht, kus tookord kohtasime ka teisi eestlasi. :) http://www.booking.com/Share-rojKCV

Need Raja ferry laevad ikka päris logud. Ja aeglased. :) Ma soovitaks Lomprayah katamaraanid valida. Minu kogemus näitab, et aegadest pigem peetakse kinni. Me lendasime eelmine aasta samoodi. Küll Samuilt, aga see üks alus teebki igal saarel peatuse. Jõudsime kenasti ja kõik oli plaanipärane. Kombopaketti seejuures polnud. Lendasime ühtepidi AirAsiaga ja teistpidi NokAiriga.

Mina soovitaks Splitist teha trippe ka saartele - Hvarile või Bracile. Hvaril külastage 'pealinna' Hvari ja Bracil peatuga Boli nimelises linnas. Mandril soovitan ka võtta ette sõit ühte loodusparki - Plitvice on oluliselt suurem ja kaunim, aga kaugemal. Aga ka lähemal asuv Krka rahvuspark on äge. Dubrovniku vanalinn on superlahe ning ka Splitile lähedal asuv Trogiri vanalinn tasuks ära vaadata. Käia on Horvaatias palju - superkaunis maa! :)

Kui huvitute ka närvikõdist ja seiklustest, siis väga soovitan ka ziplinemist - http://zipline-croatia.com , kust saime väga hea emotsiooni.

Jah, viisajärtsu osas väljendasin end valesti - passijärjekord, kus oma viisavaba perioodi lipikutega seisad. Meie seisime ainuüksi seda järjekorda eelmine kord 20min. Eks oleneb siis ajast.

Puhkuseriiete shoppamise jätaks ma ise tegelt isegi Phuketile - seal pakkujaid palju, näed juba kohapealset eluolu ja saad kaubelda. Bangkokis kindlasti ka kõike võimalik osta, aga seal keskustes juba lääne poode, tänavakaubandus natuke teiselaadne, jms.

Raha vahetaks Tais kohapeal. Ise oleme korduvalt ka ATMdest välja võtnud.

Esmalt mõelge näiteks välja, millest te ise Bangkokis huvitatud oleksite - kas megavingetest shoppingcenteritest ja shoppamisest või tahaksite ka seal 'vanalinna', templeid ja kultuuri näha? Või lihtsalt põhitänava melust osa saada?

Kuna palavust seal palju, te kindlasti kuskil ka lõunatate jne, siis ma ise vist valiks välja max 1-2 soovitud kohta/asja, mida seal teha/näha (nt näha ära Grand Palace ja jalutada põhitänaval, et saada sealsest melust osa - sh põige kuhugi shopingcenterisse või söögikohta). Rahmeldada liiga palju ei tasu, sest teil on selja taga pikk öine lend, esimese päeva palavus on kuidagi eriti väsitav ja Bangkok ise on juba väga eklektiline ja noh.. suurlinn. :) Seega ärge programmiga üle pingutage - väike reis Phuketisse on veel ees.

Kuna Bangkok on suur ja vahemaad seetõttu pikad, siis liiga palju vaba aega teil tegelikult ei olegi. Eriti kui arvestada, et lennujaamas kulub minnes ja tulles juba omakorda vähemalt tund kui mitte rohkemgi (sh saabudes viisajärts, tagasi lennujaama minnes turvakontroll jms). Lisaks igaks juhuks pisike ajapuhver.

Kas lennujaam jääb teil samaks, seda vahatama ei pea?

Me ise oleme Suvarnabhumi lennujaama ja kesklinna vahet sõitnud nii bussi kui taksoga. Viimane oli oluliselt mugavam ja natuke kiirem, aga sattusime ikka ka liikluses seisma ja mõlemad võtsid lõpuks vist isegi umbes tunnikese ja rohkemgi aega. Kiireim viis peaks olema aga hoopis rong/rail link ja südalinnes saate vajadusel siis juba skytraini kasutada.

Meie veetsime oma eelmise aasta Tai kaks nädalat Bangkok-Koh Phangan-Koh Tao-Koh Samui-Bangkok. Saartele saamiseks lendasime Bangkokist mandrilinna Surat Thanisse ja sealt edasi praamiga. Ka saartevaheline praamiliiklus oli väga hea ja hiljem lendasime Surat Thani kaudu taas tagasi Bangkoki.

Samui oli suts juba liiga kärarikas, aga Phangan ja Tao meeldisid väga. Phangan veel eriti (seejuures vältisime Full Moon Party perioodi).

Sel aastal võtame kahe nädalaga ette Koh Changi ja kõrvalasuvad eriti rahulikud ja veel natuke puutumatuma loodusega Koh Koodi ja Koh Maki saared.

Lamai beachil on suur Tesco Lotus. Sealt võib mustikaid äkki isegi leida.

https://shoponline.tescolotus.com/groceries/th-TH/products/6016306821

Olime täpselt aasta tagasi samuti Koh Samuil Lamai Beachil. Seal on tõesti suur Tesco Lotus, mille pakutav valik tohutu, sh palju beebikaupa. Ise olime reisil küll ilma lapseta, kes ka juba beebieast ammu väljas, aga pilk jääb lasteasjadele ikka peale. Ja kui nüüd veits googeldatud sai, siis saab sellest tootevalikust siin pildi kätte. Tesco Lotuse Tai veebipoe lühendatud url - https://goo.gl/4nZ3aD (google chrome aitab selle vajadusel isegi ära tõlkida). Ja ma julgeks öelda, et kohapeal äkki valik veel suurem. Ma igatahes üldse ei muretseks. Mõnusat reisi!!

Minu hinnangul on Brüssel üks kallimaid liine, sest nõudlus alati olemas ja pigem suur. Seega on otselendude edasi-tagasi pilet Tallinnast Nordicaga 200€ pigem hea hind ja alla selle naljalt ei saagi. Eriti nüüd, kus enivei lendamine sellel marsruudil Eesti eesistumise lähenedes aina tiheneb. Seega otselendudele ma kampaaniasoodustusi ootama ei jääks - vaevalt et neid nii märkimisväärseid tuleb.
Aga vahemaandumistega saab jah pea alati vähemalt Brüsseli liinil soodsamalt - lisaks Airbalticule võivad ka teised häid diile pakkuda, kust saaks max paarikümne eurolise hinnavõidu. Aga siin tulebki mängu, kas eelistad otselennu mugavust ja ajavõitu või ümberlendamisega saadavat soodustust. Ma ise valiks vist pigem mugavuse. :)

No vat. :) Me lendasime Surat THani ja BKK vahet AirAsia ja Nokairiga ning jah nende kaudu otse praami ei võtnud.

Kui saartevahel soovite liigelda, siis lihtsalt infoks, et katamaraani firma on http://www.lomprayah.com/ ning nendel on ka ülihästi toimiv äpp, kust saab kusjuures ka onlines kaardiga pileteid osta.

Me ostsime kõik piletid (va lennud) kohapealt. Sellele kahe lennujaama vahelisele bussile tunglemist polnud ja buss oli täpselt parajasti täis. Ja minu arust sel ajal käis see vist isegi iga pooltunni tagant. Lennujaama infolauast saime kiirelt ka info, kus sissekäigu eest täpselt see buss minemas on. Ja kõik kuidagi sujus. A buss ise oli suht logu ja kuna oli hommikuaeg, siis pidime natuke ka ummikutes seisma.

Ja kui Surat Thani lennujaama jõudsime, siis sealt alles ostsime buss+praam kombo. Seda paketti pakkuvaid lette oli mitmeid.

Samui otselendude osas. Kui teil reisini aega veel palju, siis pane endale selle marsruudi otselendude alerdid kasvõi igaks juhuks momondos, skyscanneris vm peale ja hoidke silm lahti - vahest võib siiski ka sinna paremaid diile saada, mis natuke talutavamad.

Ja eks see meie pikk tripp oligi eelkõige väsitav just seetõttu, et meil oli pikk öine lend just seljataga ja see ootamatu kuumus (sest alles oli ju külm Eesti), magamatus ja mitmes kohas ootamine ja solgerdamine kuidagi võimendasid seda. Kui tagasi sama teed pidi tulime, oli juba oluliselt talutavam, sest jäime Bangkokki veel paariks päevaks pidama ja oli selle võrra poole lühem seiklus.

Meie käisime veebruaris kolme saare tuuril (Samui, Phangan, Tao) ning saartele jõudsime Bangkokist ka justnimelt siselend+buss+praam komboga. Samamoodi ka tagasi. Kuna otselennud Samuile olid nii kallid, siis otsustasime selle tripi kasuks just puhtalt rahanumbrit arvestades. Aga, tunnistan, et oli üsna väsitav. Juba u tunnike kulus Bangkokis lennujaama vahetamisele (bussiga), siis Surat Thani lennu ootamine, sealt bussiga u 90min Thong Sala sadamasse, seal katamaraani ootamine ja tunnike veel sellega sõitu. Lisaks veel transfeer ööbimiskohta. Ja seda kõike pärast öist Helsingi-Bangkok lendu, kus uni just kõige kvaliteetsem polnud. Muusosas oli trip nii minnes kui tulles üsna sujuv. Kohvrid paigutati praamil jah ette ära, aga need sai kenasti kätte ja polnud hullu. Katamaraanil saime alati istuma, kuigi inimesi oli palju ning need liikusid üsna täpselt.

Kokkuvõtvalt aga, kui Bangkok Suvarnabhumi airport - Samui lennud sellest minu eelkirjeldatud tripist nt üle 100eur kallimaks ei lähe, siis ma isegi nüüd valiks otselennu Samuile.

Kindlasti oota. Me ostsime oktoobris jaanuariks-veebruariks piletid Tallinnast Bangkoki Finnairiga 489€ eest. Ja pärast seda nägin veel samalaadseid pakkumisi. Seega kannatage. :) Kui alla 500 hinda näete, siis tasub juba reageerida. ;)

See on jah juba teine teema, et tegelikult on paljude sealsete rollerirentijate pakutavad kiivrid alla igasugust arvestust - rihmad ei pea, ei ole kaitse pakkumiseks piisavalt asjalikud või logisevad muudmoodi.

Jaa, kiiver alati pähe! Aga mõistan, miks just Phangani teemal see tähelepanek ja meeldetuletus tõstatati. Seal rolleriga sõites tõesti ei näe väga kiivriga sõitjaid, sh ei kanna enamus turiste/lääne suvitajaid kiivreid. Me olime küll igatahes ühed ainsamad. Samas teed on tõesti ohtlikult kurvilised ja järsud, tihti ka (nt vihmaperioodijärgselt) mudased, liivased, niisked. Alati tasub olla pigem liiga ettevaatlik kui hulljulge. Ohutut reisimist kõigile!

Uuri äkki nt Facebooki PARADIISISAAR.ee grupist või Eestlased Tais lehelt. Äkki kohalikud seal talvituvad eestlased on nõus hoidmisega aitama. Ma ise vist lapsevanemana kohalikke või teisi välismaalasi ei julgeks väga kasutada (põhjust konkreetset selleks pole, aga lihtsalt - ema süda :)

Teine võimalus on see, et võtate nad dinnerile kaasa ja küll neid lastel silma peal hoidjaid kohalike teenindajate vt seas leidub (nad seal hullupööraselt armastavad pisikesi blonde beebisid ja nunnutavad neid mis kole). Kuigi, eks siis teie valvsus ka ikkagi kõrgem ja päris rahulikku kahekesi aega ikkagi ei ole.

Ostsime paar ndl tagasi kampaania ajal Finnairi kodukalt piletid 498€ Bangkoki. Seal vahetame terminali ja lendame NokAiriga SuratThani. See lennupilet tasub osta juba koos kiirlaevaga, seega muretsetakse selle eest igati, et Koh Phangani kohale jõuaksime. Ehk et meil sama marsruut. Sealt läheme hiljem ka Koh Taole ja Koh Samuile. Koh Phangani võtame esimesena ette seetõttu, et tahaks seal enne Full Moon partyt ära käia.

Lendad Bangkoki ja sealt edasi siselendudega, kuhu vaja. Mh lendavad seal odavlennufirmad, mille piletid väga taskukohased. Samas, ega peale Phuketi ja Krabi sellist väga head 'rand, palmid ja shoping' kombot väga polegi. Pead oma reisieesmärgid prioritiseerima ja seejärel otsuse tegema. Kasuta taustateadmiste omandamiseks ka siinset otsingut, sest Tripi foorum on Tai teemadest pungil.

Me ise läheme veebruaris Tai kolme saare tuurile - Koh Samui, Koh Tao, Koh Phangan.

Meie oleme käinud Horvaatias nüüd neljal korral. Viimasel kahel korral oli kaasas ka meie laps, kes oli siis vastavalt 6-kuune ja nüüd see suvi 2,5-aastane. Mh oli selleaastasel tripil kaasas veel ka 9-kuune ja 3-kuune ehk meie tuttavate lapsed. Meie vaieldamatud lemmikud on saared - Hvar ja Brac. Viimast oleme külastanud lausa kolmel korral ja alati ööbinud Boli linnas. Läheks veelkord tagasi! :) Järgmine aasta plaanime aga avastada ka Krki saart. Mandril oleme peatunud linnadest pikemalt Trogiris, Makarskas, Dubrovnikus ja Zadaris. Saartel on elu oluliselt rahulikum. Ja mandril peatuks lastega reisides vast nt Trogiri (Okrug Gornij) või Makarska kandis, sest seal palju võimalusi meres meelelahutuseks (nii endale kui 8-aastasele), mõnus merepiir ja palju trippide võimalusi. Mh soovitaks samuti külastada rahvusparki. Oleme käinud nii Krka ja Plitvice omas. Viimane on võimsam ja kindlasti ägedam. Krka aga Makarskale/Trogirile lähemal. Seal on ka üks suur kosk, mille juures saab olenevalt hooajast ka ujuda. Lisaks oleme proovinud Horvaatias üksjagu ekstreemsusi ja meelelahutustrippe, aga need pole vaid lastega reisides nii sobilikud. Ajaliselt oleme reisinud peaasjalikult augustis-septembris. Juulis on seal liiga kuum. Eriti kui minna väikelapsega. Septembris oleme aga kahel aastal saanud mitmel päeval vihmast ja tormist ilma tunda. Seega ma soovitaks juunit või augusti viimaseid nädalaid. Oleme käinud nii autoga kui lennukiga. Nii väikse lapsega soovitan kahtlemata viimast, eriti kui on olemas Nordica otselennud. Me ise skeemitasime nii, et väikelastega pered )või emad üksi koos nendega) lendasid lennukiga ja ülejäänud seltskond läks päev varem teele autodega. Teised olid meil siis autodega lennukil vastus, kui maandusime. Kui lennukiga minna, siis saab väga mugavalt tellida vastu transfeeri, mille hinnad polnud üldsegi mitte kõrged ja lasta sõidutada sihtkohta (ka saartele). Alati võib valida ka autorendi. Kui on veel küsimusi, vastan meeleldi!