Öömaja Trapanis

Tere! Oleme sõitmas puhkama Sitsiiliasse. Kas keegi oskaks soovitada soodsat ööbimiskohta Trapanis või selle lähiümbruses ja kirjeldada seda linna lähemalt.Igasugune hea nõu ja info kuluks ära,kel on olnud kogemusi.
Tänud.

Kui Teil on reisi jooksul olems auto, siis soovitaksin soodsat òòbimiskohta Buseto Palizzolos, umbes 20 km Trapanist. Kàisime sealkandis eelmisel aastal ja òòbisime Baglio Mustazza nimelises asutuses. Kahekohalise minikorteri (vannituba, kòòginurk, barbecue) kùsiti 60 eurot òò eest. Koht oli meeldiv ja puhas, pererahvas sitsiillaslikult sòbralikud (ning pereema mesipuust pàrines maailma parim mesi, mida me mitu kilo koju kaasa tòime) ning seetòttu jàime esialgu plaanitud kuue pàeva asemel kùmneks! Buseto Palizzolo ise pakub kùlastajale vàhe: mulje oli kuidagi agraarne ja "laialivalguv". Aga kui Teil on auto, siis 20 km raadiuses on avastammist terveks reisiks (ja rohkemgi kui ùheks!): ùhele poole jààvad Erice, San Vito lo Capo, Trapani ja Marsala; teisele Castellamare del Golfo, Scopello, mereààrne Zingaro looduskaitseala ning Alcamo veinilinn; ning kolmandale Segesta mastaapne dooria stiilis tempel.
Aga kui Teil autot ei peaks olema, siis ilmsest tasuks majutust otsida San Vito lo Capo pika neemenina peal. Kahjuks midagi konkreetset soovitada eii oska, sest puuduvad isiklikud kogemused. Aga ise làhen kindlasti algaval suvel Baglio Mustazza'sse tagasi, et tàiendada koduseid meevarusid ja sùùa Trapani piirkonna imemaitsvat couscousi kalapuljongis!

Kas keegi oskab soovitada tulenevalt omast kogemusest majutust (märksõnad soodne ja hommikusöök hinnas) Trapanis või selle lähedal. Internetist otsides ei ole veel seda “kõige paremat” leidnud. Soodsaimad toad kahele on siiani olnud 380–400 euri. Kui minna kohale ja siis alles otsima hakata, kas oleks võimalik saada midagi odavamat? Reisi aeg oleks juuni esimene, teine nädal.

Trapani linnas on reisiinfopunkt, sealt saate infot küsida. Kui võtate auto, siis on parem linnast väljapoole minna ja sealt otsida. Meie suundusime autoga Castellammare del Golfo lahe poole ja seal oleks kohapealt saanud majutust küll ja veel. Kuna aga olime eelnevalt broneerinud juba , siis polnud meil vaja otsida enam. Meie peatuskoht Residence Guidaloca oli super, jäime rahule. Ega vist eriti odavamalt ei saa sel ajal, sest siis hakkavad juba suvehinnad. Ööbisime 3 ööd ja 90 euri küsiti. Nüüd hinnad teised :www.residenceguidaloca.it

Igaks juhuks postitan kõigile tulevastele lugejatele, kes soovivad samasse kanti minna majutussoovituse - http://www.trapaniholidayaccommodation.com/self-catering-accommodation-trapani.html (Brezza d'Estate). Minu hinnangul suhteliselt soodne ja väga ilus koht. Eelmisel aastal kui esimest korda seal käisin, oli see kõige soodsam, mis juunis leida oli. Muidugi eeldab eeltoodud majutuskoht auto olemasolu (sealkandis auto ca 30 euri päev). Omanik, kes apartmente välja üürib (Sergio) on väga tore, lahke, ülimalt abivalmis ja igati heasüdamlik itaallane. Julgen soovitada, sest ise lähen nädala aja pärast teist aastat järjest sinna puhkama (seda tavaliselt ei juhtu) :)

Kui keegi soovib ööbida eestlase mereäärses majas liivasel rannal, siis praegusel hooajal usun, et saab 50€ 2-se toa kätte, ehk et hinna ja kvaliteedi suhe on väga hea. Ka soome saun on merest umbes 10 meetrit. Olin seal paar aastat tagasi, puhkuseks super, loomulikult saab ka head infot ja veini:) Ah ja, ka eestlasest kohalik giid tema kaudu saadaval.
Asub see villa Castelvetranost alla mere äärde, koha nimi Triscina (või midagi taolist), kui rendiautot pole, usun et tuleb lennujaama vastu ka.
Kel huvi, saatke sõnum tripi meili.

Isegi kui ei plaani sellest Sitsiilia nurgast kaugele minna, siis on tegemist super kohaga. Sam Vito L Capo on kena ja see matkamine zingaro looduskaitsealal on puhas kuld. Ja no Ericest ei saa üle ega ümbert. Nii väikese maaala peal nii mitu nii erinevalt ilusat kohta on ikka väga kõva sõna.