Viimased kommentaarid

Ja kui renditud autol on CDW/THP, siis mida sellest arvata?

Samas kui ei taha nii pikalt sõita, siis Dresden.

Kui auto rentida, siis ei pea ju sinna Sliemasse jääma. Kõik hinnad(majutus, toit) on igal pool mujal palju soodsamad. Oleneb, mis eesmärk on - kui noored ja Ibiza stiilis puhkus, siis on Paceville ainus variant.

Ei ole muret. Ei olnud ei Floridas ega Arizonas kuu aega tagasi.

Jah, sina pead kandma raha Airbnb-le hetkel, mil broneerid. Ja et ei oleks mingit pettust, siis kannab Airbnb rahad korteri omanikule peale sinu viibimist renditavas korteris. Üldiselt ei ole mul olnud probleeme ei USAs ega Itaalias selle süsteemiga, aga samas inimesele, kes selgelt eriti seda reisimise kogemust ei oma, sellele soovitaks ehk lihtsamat hotelli varianti.

Kindlasti ei saa mainimata jätta, et kohalikud eestlased on ülisõbralikud ja abivalmid.. Ehk on kõige targem nende käest uurida, kuhu tasub minna. Selleks kasuta FB-s Eestlased Maltal kommuuni.

Kolmeliikmeline seltskond siirdub veebruari keskel küll Floridasse, aga suht sportlikke eesmärkidega ja peale nädalast olemist minnakse Arizonasse juba edasi.

Kindlasti on parem rongi asemel auto rentida. Üksi minnes see "soodsama" alla ei lähe, aga mugavam küll. Teine variant on lennata Pisasse, kas siis Tallinnast mõnda muude Ryanairi asukohta või siis Bergamost siselennuga. Kokku võttes oled õigel teel ja mingeid muid imevariante ie tohiks olla.

800 euri deposiit on võimsaim , mida olen kohanud - väärt sõiduriista pidite võtma järelikult ;)

Päris hea fake teema on tehtud reisikorraldajate poolt. Aga ikka liiga läbinähtav - piinlik äriajamine on see. Tänapäeval tuleks pikemalt suuta ette mõelda ja tekitada endale kasutajad, kes on muid teemasi ka varem kommenteerinud jne jne

Kindlasti ei jää. Väga safe.

Oma Lääneranniku tripi ajal sai käidud Orange Countys just Anaheimi hokisatsi mängu vaatamas. Siis me vist olime ööbimas kuskil LA eeslinnas ja minu arust ei olnud pikk see sõit. Kahju, et ma siis Huntington Beachi maha magasin - sealt on päris päris mitmed asjalikud tegelased alates Offspringi ja Paul McBethiga.

Mis iganes ajendil Triplekix oma reisikirjelduse siia pani, aga täiesti normaalne marshuut oli neil. Ehk et tublid. Olles käinud saare suht läbi mitu korda, siis ka mina oleks Catania suunas kriitiline - Palermo on natuke parem - kuigi ikkagi räpane suurlinn pädeb ka siin. Aga kõik muu - superlux. Antud kirjelduses polnud mainitud Siracusa, Cefalu, Noto jne. MA loodan, et Trapanis olles lisaks saare külastusele ikka Erices ka ära käisite.Tõenäoliselt käisite, kui 4 päeva San Vito La Capos olite. Ja seal olles loodetavasti käisite poolsaare tipus olevaa looduskaitse ala Zingaro matkaradadel. Samuti olen nõus viimase kommentaariga Tallinna vanalinna kohta - häbenema me küll ei pea.

Ei ole vahet, kust rendid. Kõik firmad on OK - tähtis on, palju maksad. Seal on suur vahe. Ja loomulikult tuleks auto ette ära broneerida.

No ma arvan, et lisaks kõigele muule on fun ise olla oma reisikorraldaja. Ja tulles tagasi "kõige muu" juurde, siis ma ei näe lihtsalt põhjust, miks ma peaks maksma asja eest, mida mul on äärmiselt lihtne teha ja mida ma reeglina teen ka paremini ;) ... Ma hea meelega maksan autoparandajale mingi tihendi vahetamise eest, sest selle töö jaoks on vaja oskust. Ma ei näe, mis oskust on vaja reisi planeeirmiseks - ainult kogemust. Samamoodi olen ma loobunud igasugustest reisitõrke ja muudest kindlustustest. Sama jama - turvatunde müümine. Müüge edasi!

Kui Itaalias oled hakkama saanud ja muidu ka enesekindel roolis, siis see vasakpoolne liiklus pole mingi probleem. Ringi sõita saare peal pole raske, kuskil Birkirkaras või Sliemas võivad kitsad tänavad ja tipptunni ummikud olla pingetaluvust nõudvad, aga üldiselt ma ei muretseks. Maksab kindlasti see auto võtta - saar on nii väike, et autoga näeb kõik ära 4-5 päevaga ilusti. Iseasi on kui tahta ka Gozo/Comino ära näha, siis äkki jääb ajast puudu.

Põhimõtteliselt läheb see juhtum kategooriasse "**** saab kirikus ka peksa". Ja ega polegi lihtne autot rentida esimest korda ja kui jääd lootma kellegile teisele on asjalugu veel keerulisem. Ehk arvan, et enamus virgin autorentijad saavad vähemalt oma arust kuskilt otsast tõmmata, sest nüansse on mitmeid. Seetõttu ongi soovitavam kohe algusest peale ise teha neid asju, siis õpib kiiremini.

Suht keeruline dilemma on. Palermost Trapanini vasakule või Gefaluni paremale on ka päris põnev jääda ja vaadata kui palju. Ent siiski ma jääks Siracusa ja Messina vahelise ala peale. Kordan ühe korra veel, et keeruline otsus - ma võtaks selle järgi, kuhu lennujaama maandute, sinna ka jääks. Trapani ja Palermo puhuks üles ja Catania puhul alla. Aga kindlasti teeks ka ühe daytripi teisele poole - daytrip on selge kiirustamine, aga kui vara minna ja hilja tulla, siis ikka peaks palju ära nägema.

Mingi argipäeva õhtul parkimise selle sama "tähtedega tänava" ehk Hollywood boulevardi äärde. Mitte päris Kodak Thetre juurde, aga mingi ülipikk jalutuskäik see polnud.

Mis ilma puutub, siis kindlasti ei ole orgudes öökülm ja libe, aga kuna Shveits osalt asub päris kõrgel, siis äkki mai alguses 1,5-2 km peal on need nähtused isegi olemas.

Mnjah...kui aus olla, siis ma oma kahe aasta jooksul seal hoidsin tagasi pidutsemisega, aga kui ikka end seate sisse Paceville lähedal, siis ükski öö teil igavalt ei möödu. Soovitaks oma öömaja siiski kuhugi 3-4km raadiusse leida endale öömaja. Eks seal on mõnus kõndida küll, aga liiga palju pole ka hea. Muus osas 7 päeva Maltal on piisav - saar on väike. Mis ajastusse puutub, siis mõlemal aastal hakkas tõsine suveilm laksust aprilli algusest. Märtsi viimane nädal oli selline meie juuni 16-18 kraadi ja argajalt sadas, aga aprill tuli, siis oli kohe muretu.

4kesi ma ei näe rongil nagu mingit mõtet. Miks maksta raha peale? Et ei peaks keegi kaine olema? Küsimus Veneetsia poole pööramises saaks vastuse, et kindlasti mitte - nii läänes kui ka põhjas on palju põnevam.

Kui Bergamo kaudu minna, siis see Veneto variant on täitsa söödav.

Teen väikese reply passangerile ;) - Ma kaitseks siiski Ericet..paar päeva seal niisama naudelda ja jalutada on super. Ja siis teine nädala pool San Vito Lo Capos ranna puhkust teha. Seal ka võimalik Zingaro rahvuspargis matkata, mille loodus , koopad ja vaated merele on midagi mis on ülimalt maaliline. Eks tuleb ju vaadata neid sihtkohti logistika seisukohast ja Trapani on üks Ryanairi popimatest sihtkohtadest ja ka Palermost pole kauge maa. Üleüldiselt muret ei tohiks olla. Ise olen päris paljudele erinevatele lennuväljadele maandunud ja lisaks rendiautole kasutanud ka rongi ja bussi Itaalias ehk, et need asjad kõik töötavad ja tegelikult pääseb igale poole. Hetkel on see Bergamo lend lihtsalt nii odav - seltskonnaga tahaks septmebri lõpus Octoberfestile trippida ning Baieri Alpides matkada ja huvitaval kombel Bergamo tuli odavam, kui Hahn või Weeze rääkimata Müncheni otselendudest ja läbi Alpide sinna sõit ongi mõnus vaheldus. Ehk, et kui ökonoomitada, siis see on variant nr 1. Aga sealetest kantidest ma võrdluses Veronaga ntx Veneetsiat üle daytripi jagu ei hinda. Kes tahab olla lähemal, siis mainitud Treviso on variant. Treviso ärkamisi ;) ma suurt ei mäleta, aga üht õhtut küll, kui ma tunni ajase hotelli otsimise järel sain aru, et len hotelli Marco Polo kõrvale bronninud ja seetõttu vuti MMi finaalist jäi esimene poolaeg nägemata, kuna tuli natuke improviseerida. Nüüd läksin mälestustega liiale - praktiliselt lenda kuhu tahad, mine kuhu tahad - Itaalia on igal pool romantiline. Ja loomulikult lõpetuseks kiidaks ka pealinna - koht kus nädal aega jääb väheks, et nautida kõike.