Oktoobri lõpus Krimmi

Oleks vaja sõita oktoobri lõpus Sevastopolisse. Tahaksin minna lennukiga, kuid kuna pole enam hooaeg, on pileteid suhteliselt raske saada. Sevastopol ei ole küll eriti tuntud koht, aga äkki on keegi seal käinud ja oskab soovitada, millise lennufirma ja marsuudiga oleks kõige mõistlikum minna. Ise olen välja vaadanud Estonian Air'i lennu, mis sõidab läbi Kiievi. Kiievist edasi saaks Ukr. Airlines'iga Simferoopilisse, kuidas sealt edasi Sevastopolisse saan, ei tea. Kuna ma esimest korda lähen, siis äkki teadjamad oskavad öelda, kas oktoobri lõpus on seal üldse midagi teha või on elu ainult juuli-august.

Tänud ette!

Käisin 2009 augustis. Vahest liigagi kuum oli see ilm. Sel aastal, kui õnnestub lähen 09 esimesel vabal hetkel. Kui ikka midagi näha tahad, siis jäta lapsed koju ja mine autoga. Sõit pole midagi hullu ja öömaja Ukrainas alati kaubeldav. Sevastopol ... ma ei oska midagi ütelda. Ei midagi erilist, kui just Jalsast oled tulnud. Lihtsalt üks kivist linn.

Aitähh info eest. Ongi plaanis kahekesi minna:)

Sevastoopolis muljetavaldavalt kõrge kallas. Käisime rannas, kus tuli ikka korralikku mägironimist harrastada. Kuulsime, et mingid hipid elavad seal all rannas juba märtsi kuust saati. Siis on Sevastoopolis veel allveelaevade "kodu" kalju sisse rajatud. Samade meeste töö, kes rajasid Moskvasse metrood. On vägev küll, nüüd turistidele avatud. Mina läheks ka autoga, ainult mitte oma autoga:)

Kalju sees on vägev vaatamist väärt rajatsi jah. Täpsemalt on see Balakalavas. Oma autoga minnes vast peab häälestuma sõidustiilile, kus tuleb silmad lahti sõita. Sellist uimast liiklust, kui meie kodumaal seal pole. Ega pole ka eriti mujal (peab ikka paika küll see pilkav jutt eestlaste uimasusest, aga kisa on meil suur, et kõik siin kiihutavat. Kui ilusatest väikivatest majadest on kuhkustel kõrini, siis see on koht, kus saab midagi arhailist ja kauamängivat näha. Jalta oma vaatamisväärsuste ja olemusega on silmale ilusaim koht vist.

Jajah, kohe Sevastoopoli külje all. Muide Sevastoopli poolt Jaltasse sõites on üks imekena kohake Simeis. Mingis reisijuhis on kirjeldatud, et see kõige kaunim koht Krimmis. Meie sattusime sinna juhuslikult ja elasime seal ühe nädalakese. Seal on ka veepark.