Oktoobris Costa del Soli

Meil siis oktoobris minek, olen küll vaikselt eeltööd teinud ja hoolega ilmateadet vaadanud kuid ikka jääved mõned küsimised vaevama. Plaan on minna Selwo Marina mereloomade parki, nede kodukalt leidsin küll hinnad aga seda kas nad ka oktoobris avatud on seda ei leidnud, ehk keegi siin olijatest teab? Siis veel kui suur võimalus on vihma saada Costa del Solil oktoobri alguses? Ning kas Gibraltaril kehtivad nii eurod kui naelad? No tõsine reisipalavik on juba kallal!!!!

Hetkel oktoobri algusest peaks Marbella olema ilma vihmata...suurem sadu oli sept lõpupoole ära. Õigemini just lõppes. :) Ilma saab hetkel kirjeldada korraliku Eesti suvena. Gibraltari ametlik raha on gibraltari nael. Kurss eesti krooniga sama mis inglise naelal. Ja piiril olge valmis reisidokumente näitama - Shengeni viisaruum seal ei kehti. Gibraltaril hoidke ahvidega mõõdukat distantsi ja autoaknad kinni kui otsustate mäkke sõita. Selwo kohta ei oska miskit tarka öelda aga soovitan hoopis Rondat, Tarifat, Vejer de la Fronterat jne... Edu!

0
0

Samuti minek 8 oktoobril, kas keegi on sel ajal seal käinud? Kas peab soojad riided ka kaasa võtma või piisab suveriietest, ühesõnaga kas päikest ka veel võtta saa? :) . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

0
0

Gibraltaril on euro paralleelselt kasutusel - ei ole probleemi. Ahvid on jah parajad mölakad.

0
0

Selwo Marina on oktoobris lahti kella 10st 18ni.

Gibraltaril võetakse eurosid vastu küll, aga enamasti röögatu kursiga, mis võtab hinge kinni. Ametlik kurss on umbes 1GBP=1,3EUR, mõni koht võtab pea 1GBP=2EUR kursiga. Nii et soovitav on sularahaga arveldamiseks ikkagi naelu vahetada, või siis kaardiga maksta.

Oktoobris peaks olema siin suht keskmine Eesti suvi, temperatuurid 20-30 vahel. Kuid võib tulla ka vihmaseid ja jahedamaid päevi. Päikest võtta peaks saama, samuti ujuda.

Veel Gibraltarist. Ametlikeks rahadeks on mõlemad, nii Inglise nael kui Gibraltari nael. Sularahaga arveldades antakse tagasi neid läbisegi. Gibraltari naeltest ei saa te lahti kuskil mujal kui Gibraltaril (võibolla UK-s vahetatakse, ei tea).

Ahvide juurde mäkke saab autoga pärast kella 19 tasuta, putka on valveta ja tõkkepuu lahti. Vähemalt siiamaani on saanud. Teine variant on köisraudtee, mis koos Rocki looduspargi vaatamisväärsustega maksab vist 24 naela per nägu. Võib ka muul ajal autoga mäkke sõita, siis on vist 1,5 naela auto ja 8 naela inimene. Täpselt ei mäleta enam hindu. Või jala mäkke ronida, siis ei pea auto eest maksma.

0
0

Homme siis minek, no tõesti loen juba tunde et saada veidi sooja ja näha päikest!!!

0
0

kust reisifirmast saaks kõige odavamalt hispaaniasse ? Nt : Malaga, vms . Kas alla 10 tuhande pole mõtet arvestada näe kohta ? oktoobris kuskil, vb novembris.

0
0

Tasub vaadata Soome reisikorraldajate viimase hetke hindasid või siis ainult lennukipilet Air Finlandilt.

0
0

Minek on novembris, Torremolinosesse. Ümmarguselt 6000.- koos hommiku ja õhtusöögiga. Soodusreisid.ee kaudu.

0
0

Mina söidan samuti 8 okt.Costa del Soli ja tahaks teada kuidas seal ilmaga on...kas keegi oskab öelda?

0
0

vaatasin just ilmake.ee ja ilm24.ee-st, näitas, et lähiajal sajab vihma. See oleks küll jama, sest samuti minek 8 okt. Loodame siiski, et saame päikest ka näha

0
0

Peab vist vihmavarju ja kummikud kaasa võtma:( .... või mis, kas muidu keegi veel minemas 8 okt??

0
0

...kes viitsisid minu postitusele vastata. Oleme nüüd õnnelikult tagasi ilmad olid supper ilusad ja ringi sai kõnnitud nii, et jalad veel tänagi kanged. Hotell oli meil Don paquito ja ainult kiidusõnad selle hotelli kohta väga meeldiv personaal, mereni tõesti väha maad ja keskus kiviviske kaugusel. Gibraltaril ka siis käidud ahvid ja koopad nähtud. Muide kui kellegile huvi pakub siis soovitan minna maailma väiksemate asjade muuseumisse see asub sellises linnas nagu Mijas juba bussisõit sinna on omamoodi elamus!!! Ja kui olete lastega siis kindlasti Selwo Marina merloomade parki.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased