Online Covid-19 test

Lufthansa lennule minekut ette valmistades jäi silma nende poolt nüüdsest aktsepteeritud võimalus ise veebi teel Covid-19 testi teha: https://www.lufthansa.com/be/en/corona-tests (verified self-test) ja https://www.covidtestonline.de/.

Selleks tuleb esmalt osta mõni nende poolt aktsepteeritud selvetest. Ise kasutan 1.39€ eest Saksast tellitud Hotgeni teste, mis neile igati sobivad: https://www.babyneo.de/Medela-Produkte/Hotgen-Novel-Coronavirus--2019-nCoV--Antigentest-1455.html või siis 0.90€ Clungene test: https://www.hygiene-shop.com/corona-schnelltests/clungene-corona-schnelltest-laien-zugelassen-covid-19-nasal-selbsttest-5er-packung.html

Teiste tunnustatud testide nimekiri: https://www.covidtestonline.de/tests (seal näiteks ka Eestis müügil olevad Bosoni ja Nasochecki testid) ning 14.90€ eest saab online teha nii isikutuvastuse kui ka testi, mille tulemus saabub 30 minutiga.

Tulemus on Saksamaal ja Austrias aktsepteeritav, sh Lufthansa lendudel. Idee järgi peaks ka teised riigid seda aktseptima, sh Eesti, kuna testitulemuse kohta väljastatakse ametlik ELi sertifikaat.   

Testi saab teha üle maailma, seega näiteks kui on plaan Mehhikost üle Frankfurdi Eestisse lennata, siis peaks saama samuti seda testi kasutada. Ehk siis mugav alternatiiv neile, kes küll vaktsineerimata, ent soovivad Saksamaa või Austria suunal lennata või muul põhjusel testi vajavad.

Väga asjalik info, suur tänu jagamast!

Ise küll nö "paberitega", kuid lapse läbipõdemistõend saab kone-kohe läbi ja kui lennata saab kun 12 aastane LHG ilma igasuguste testide-tõenditeta, siis lounge sisenemiseks on ikkagi paprit vaja.

Raul_R, mul samuti just 13-aastase jaoks vaja, lend küll alles oktoobris, aga kui tahtmist nii minnes kui tulles võimalikult vähese aja-, raha-ja vaevakuluga vajalik ning tunnustatud dokument kätte saada, siis tundub selleks sobivaim variant.