trip-krainetrip-ukraine-dark
Oslos lennukilt rongile tunniga?

Kas rongi peale silkamiseks piisab aega, kui EA-ga maandutakse Oslos Gerdemoenis kell 8.30 ja kell 9.38 läheb Oslo poole teele NSB rong? Arvestades, et vahepeal tuleb pagas välja võtta, piletiautomaadist rongipiletid välja võtta (mitte osta) ning rongipeatus üles leida.

Ja veel: kui keeruline on Oslo rongijaam (Oslo S)? Seal vaja teha ümberistumine veidi üle poole tunni jooksul.

Varsti kukub õige aeg, et minipris-hinnaga rongipileteid osta, aga kui asi läheb keeruliseks, pole ehk kõige kavalam ca 700 Eesti krooni õhku lennutada (need 199 NOKised kaovad esimesena kui soojad saiad, seega arvestan juba eos kõrgema hinnaga). Teisalt on ehk kõik nii loogiline ja kena, et pole mõtet kolm kuud ette muretseda, vaid lihtsalt piletid ära osta. :)

Igatahes suur aitäh, kui keegi sõna sekka oskab öelda!

Selle Gardemoeniga on nagu on. Keegi ei oska ju öelda, kui täpselt lennuk graafikus püsib. Rongijaam asub kohe lennujaama all, lihtsalt treppidest alla minna, selle poolest jõuab küll. Oslos peaks poole tunniga vabalt jõudma. Mina olen ise alati NSB-s kasutanud seda võimalust, et pileti saan rongist. Väga mugav!

Okei, aga see vist maksab juurde, eks?

Kas mõtled seda pileti rongist saamist? Ausalt öeldes kasutasin seda viimati 1,5 aastat tagasi, aga loodetavasti pole midagi muutunud. Kui ostad internetist piletit, siis ta annab seal valida, et kust tahad pileti saada, kas kassast või rongist. Valid rongi. Siis prindid kinnituse välja, nagu ikka. Selle paberiga lähed istud rongi oma kohale, (see on seal paberil märgitud) ja ootad kuni mundris onu tuleb pileteid kontrollima. Siis annad talle selle paberi, onu kappab minema ja toob sulle pileti vastu. Ei ole kunagi pennigi juurde maksnud ,kasutanud olen korduvalt ja mingit jama pole kunagi olnud!

Rongist ostes on pilet 20 nokki kallim. Oslo-piirkonnas sõites maksad lisaks 11 nokki kui rongist ostad. Kui tellid-maksad internetis ja saad kätte pileti rongis konduktori käest (mitte ei osta!!!), siis lisatasu ei maksa. Samuti ei maksa sa lisatasu kui lähed rongi jaamast, kus ei ole piletiautomaati.

Kui sul on Gardemoneis 1 tund ja 8 mintsa aega, siis peaks jõudma kyll rongile. Võtad vaid pagasi ja kiirelt rongi. Pileti võid konduktori käest kysida, pead teadma referentsi-numbrit (kui ostad netist) ja oma telefoninumbrit, kuhu inff saadeti. Aga kui lennuk hilineb, siis ega su rong sind oota ...

Nii, nüüd reisil käidud ja saab ka ise kommenteerida. :)

Tunniga lennukilt rongile jõudmine võib minna päris napikaks, kui on ka äraantav pagas. Ise sai tükk aega oodata pagasilindi käivitumist ja siis veel omajagu aega pagasi kättesaamist, sest rangema turvakontrolli tõttu saabusid pakid lindile mõõdukate vahedega ja kohati pandi lint üldse mitmeks minutiks seisma.

Poolteist tundi oleks piisav, siis jõuab pagasi kindlasti kätte saada, orienteeruda kogu lennujaama süsteemis ja rongile jõuda. NSB rongide pool on suurde saali tulles otse paremal tagumises nurgas, Flytorgetite tsoonist vasakul. Kui piletimasinaga suhtlemiseks pole aega või viitsimist, saab NSB boksis pileti välja lasta trükkida - lihtsam. :)

Muidu ise veebist pileteid ostes ei olnud varianti, et saab pileti rongist kätte (oli vaid collecting at the station vms). Tagasi tulles sai läbi tehtud ka näide piletiautomaati-pole-aga-piletite-bronn-olemas. Lihtsalt tuleb piletikontrolli oodata ja siis asja selgitada, ta võtab jutule küll.

Norra üldist hinnataset vaadates on rongiga liikumine ikka tõsiselt odav ja samas ka mugav. :)