Otsin odavamat majutust Rumeenias

Palun soovitage odavamaid, kuid teile meeldinud majutuskohti Rumeenias 5 inimesele kellest 2 täiskasvanut, 2 suurt last ja 1 väike. Eelistame pigem kodumajutust kui motelli või hostelit. Eriti meeldiv oleks odav ööbimine maal looduses, seni olen kõige odavama hinnaga, kuid elementaarsete elmistingimustega (normaalne voodi, soe vesi, hommikusöögi tegemise võimalus) leidnud pigem korrusmajades üüritavaid kortereid, aga tahaks pigem kodumajutust maal. Samuti palun jagage oma muljeid huvitavatest kohtadest kuhu minna, ei pea kuigi lastepärased olema, sest suuremad lapsed laste asjadest enam eriti ei huvitu. Tahaks ilusas looduses viibida, matkata, külastada mõnd huvitavat paika Doonau detlas (ehk oskab keegi täpsemalt soovitada), näha mägesid, losse ja külasid. Linna väga ei kipu, välja arvatud ehk mõni ilusam vanalinn. Aga tahaks kuulda teiste rännumeeste muljeid ja kogemusi.

Rumeenia on muidugi suur ja lai. Kindlasti tasuks peatumiseks valida Musta Mere rannik. Seal olemas sellised enamlevinud kohad, nagu Mamaia, Costinest, Neptun, Jupiter, Vama veche jne... Igal kohal oma head ja vead. Lastega tasuks indlasti külastada Mamaial asuvat vesilõbustusparki. enamusi Rumeenia majutuskohti ja kodumajutuste pakkujaid sa netist ei leia. Soovitan minna kohale, mina valiks sellise koha nagu Costinesti (constantast 35-40 km lõunas). Seal leiad väga kenaid kodumajutusi mõistlike hindadega. Hästi tingides võid saada 100 kohaliku eest korraliku toa kahele. Peretoad ca 120-150. pikema aja puhul loomulikult soodsam. Võin julgelt soovitada seda kohta: http://www.litoralulromanesc.ro/costinesti_pens_dalena.htm Asub ilusasti täpselt keskuse ääres, üle tee lõbustuspark, rand paarsada meetrit, hoovis ilus istumise ja grillimise nurk, auto parkimine jne. Millal plaan minna?

Läheme tõenäoliselt 18.06.-01.07. ja vist juba 10-kesi. Siis pean raudselt enne netist midagi leidma, sest 10-le on keeruline kohapealt muud majutust leida kui hotell, ei taha puhkuse aega ka majutuse otsimise peale kulutada. Ise mõtlesin ka 3-4 ööd Musta mere ääres olla, 1 Doonau deltas, veel 5-6 ööd peaks sisemaal veetma, sest ei taha ühe päevaga riiki ühest otsast teise läbi sõita, 3-4 päevaga piirilt Musta mere äärde annaks sellise mõnusa tempo. Tagasi siis pärast kiiremini. Seni automatkamise kogemust ei ole, üle 700 km pole päevas kunagi sõitnud ja ega seegi meeldiv ei ole. Seni olen rohkem lennureisija olnud, aga nüüd näpud põhjas. Mees kahjuks keeldub telgis ööbimast, seega see variant ei sobi. Suur tänu Musta mere äärsete kohtade soovituse eest, uurin järele. 100 kohalikku kahese toa eest on päris kallis, need korterid, mida sisemaal vaatasin olid 5-le 80-120 kohalikku raha. Aga eks mere ääres ongi vist kallim.