Viimased kommentaarid

Kui mina 2010 5-aastasega kahekesi Milaanosse läksin ja ei läinud varakult järjekorda seisma, siis meie saime kohad täiesti erinevatesse lennuki osadesse, 5-6 rida oli vahet, sest teised olid pannud ridade kaupa kohti kinni. Pöördusin küll palvega stjuuardessi poole, et kas saaksime kõrvuti istuda, aga kuna meil ei olnud priority boardingut ostetud siis öeldi, et ei saa. Tagasi tulles oli vanem laps kaasas ning sai minna varakult järjekorda ning meile kohad ära võtta.

Meie lendasime Lanzarotele ja sealt liinibussi ning laevaga Fuerteventurale. Kui peaks olema ka lende, mis lähevad otse Fuerteventurale. Kuna käisin kaks aastat tagasi, siis lennujaamade nimesid küll enam ei mäleta. Meie jagasime oma reisi pooleks ning olime esimesed 5 päeva Fuerteventural ja siis edasi Lanzarotel, seetõttu valisime selle saare lennujaama, kuhu oli odavam lennata.

Tulin just autoga Rumeeniast Musta mere äärest ja esimeseks ütlen, et aega väga napilt. Meie reis oli 17 päeva ja aega jäi nii pikkade vahemaade jaoks ikka väheks. Selle aja jooksul olime Musta mere ääres nädala. Rumeeniasse sõitsime 2 päevaga ja tagasi ühega (üks ots 1700 km). Meie sõitsime marsruudil Tallinn-Riia-Kaunas-Suwalki-Bialytstok-Lublin-Rezsov-Prešov-Kosice-Miskols-Debrecen-Oradea. Kiirteed on ainult üks lühike jupp Slovakkias ja teine Ungaris, mõlemad tasulised, 3 ja 7 eurot. Lublinist Preškovini on väga tüütu teelõik - halb teekate, tee läheb küladest läbi, teeparandused, mägised teed, teised lõigud on hästi ja kiirelt läbitavad. Kämpinguid eriti silma ei hakanud, seal on Pensiunead, mis pakuvad majutust ja soovi korral ka toitlustamist. Kahene tuba enamasti 60-80 RON, ööpäevane toitlustamine peaaegu teist samapalju. Väljas söömine on oluliselt odavam kui Eestis. Nii sisemaal kui mere ääres on ka palju kodumujutusi. Kohalik toidukraam on enamasti pisut odavam kui eestis, kuid välismaine ja värvilises pakendis võib ka kordades kallim olla. Ei ole nõukaaegsetes kuurortides käinud, kuid tõenäoliselt on Rumeenia Musta mere äära sarnane lagunenud nõukaaegsetele kuurortidele. Palju on hooneid, mis ei ole enam kasutuses. Kuurortide kohta ei oska eriti midagi üleda, kuna ise ööbisime mere ääres väikeses kõlas veidi enne Bulgaaria piiri ja seda küll kuurordiks nimetada ei saa. Dracula lossi pähe näidatakse mitut lossi, kuid ükski pole tõeline. Kõige rohkem reklaamitud ehk Bran Castle, see asub Brasovi lähistel. Oma kogemusest soovitaks pigem Peleši lossi, kaunis ja rikkaliku sisustusega, vähemalt mulle meeldis.

Läheme tõenäoliselt 18.06.-01.07. ja vist juba 10-kesi. Siis pean raudselt enne netist midagi leidma, sest 10-le on keeruline kohapealt muud majutust leida kui hotell, ei taha puhkuse aega ka majutuse otsimise peale kulutada. Ise mõtlesin ka 3-4 ööd Musta mere ääres olla, 1 Doonau deltas, veel 5-6 ööd peaks sisemaal veetma, sest ei taha ühe päevaga riiki ühest otsast teise läbi sõita, 3-4 päevaga piirilt Musta mere äärde annaks sellise mõnusa tempo. Tagasi siis pärast kiiremini. Seni automatkamise kogemust ei ole, üle 700 km pole päevas kunagi sõitnud ja ega seegi meeldiv ei ole. Seni olen rohkem lennureisija olnud, aga nüüd näpud põhjas. Mees kahjuks keeldub telgis ööbimast, seega see variant ei sobi. Suur tänu Musta mere äärsete kohtade soovituse eest, uurin järele. 100 kohalikku kahese toa eest on päris kallis, need korterid, mida sisemaal vaatasin olid 5-le 80-120 kohalikku raha. Aga eks mere ääres ongi vist kallim.

Mulle sinu mõte meeldib, kahjuks ei lähe sulle saadetud meil läbi. Kui sa ei ole veel matkama läinud kirjuta palun saale(ät)neti.ee

Läheme aurinkomatkade viimase hetke lennupiletiga, 400 eurot nägu, sinna lisandub muidugi lend või laev Helsingi ja Tallinna vahel.

See on nädala eest, kuu aja rent u. 600 eurot. Soojendusega basseiniga, jacuzziga ja privaatset ning merest kuni 1,5 km kaugusel asuvat elamist soodsamalt enam ei leidnud, kuigi tuhnisin suht palju netis. Samal ajal nädalaks hotell 4-le inimese maksab isegi kahetärnilises 200 vähemalt eurot.

Mina võtan majutuse tavaliselt otse omanikelt, tuleb soodsam kui hotell. Nüüd just ka Fuerteventurale minemas ja vaatasin selliseid lehti nagu homelidays.com, ownersdirect.co.uk, holiday-rentals.co.uk, homeaway.es. Samas otsin alati ka lisaks märksõnadega googlist, näiteks "fuerteventura villa pool", "fuerteventura apartment pool", fuerteventura accommodation" ja vaatan esimesed 20-30 läbi. Corralejo on näiteks üks suuremaid kuurorte ja El Cotillo ja Caletas de Fuste ja Morro Jaba lõunas samuti. Mereäärsed elamised on enamasti kuurordis, erilist privaatsust pole, samas lastega ongi võibolla parem mingi suurema kompleksi apartemendis, kus on olemas lastebassein ja mänguväljak. Konkreetselt kohti ei tea soovitada,kuna ise otsisin rahulikku omaette majakest väljaspool kuurorti, kus oleks oma bassein ja jacuzzi. Meie 4-liikmelisele seltskonnale pidasin normaalseks 300-400 eurost majutust (2 magamistoaga), 1 magamistoaga leiab ka alla 200 euro. On ka lastele turvalisi villasid, kuid villades tavaliselt lastebasseini ja mänguväljakut pole.

Kohmakas ja pikavõitu, kuid esimeseks katsetus alles, arenen. http://saale.travellerspoint.com/

ja ööbisime juuni lõpus näiteks sellises kohas http://www.travel-corfu.com/eng/villas.html. Meie olime villa Cathy's. 6 inimesele oli nädalaks hind 500 eurot. Agios Spiridon on väike küla ja rand Acharavi ja Kassiopi vahel, ühte 6, teise 5 km, rannas vähe turiste ja vaid mõned söögikohad. Rannas ühe restorani juures oli ka bassein, kus võisime alati ujuda, kuna villa omanikel oli sellekohane kokkulepe restoraniga. Külake ise pisike ja rahulik, meile, kes ei armasta melu ega turiste täis kohti oli see ideaalne. Majas on kokku 3 apartementi, suurim läbi 3 korruse ja 6-9 inimesele. Meie Korful viibimise ajal oli kogu maja meie päralt. Maja oli puhas, äsja renoveeritud, kuid viimased pisiasjad tegemata (siin-seal oli näha torujuppe, liistud panemata, televiisorit ei olnud (perenaine pakkus, et võib tuua kui soovime, me ei soovinud). Rõdu sääsevõrgud ei töötanud korralikult, see ka ainus probleem. Mingisugust teenindamist ja koristamist nädala sees ei olnud, olime täiesti omapead. Jäime rahule. Samas saavad soovijad ka ekskursioone osta, võimalus olemas. Meie jäime rahule. Pole küll päris kodumajutus, kuid omaette maja kohta soodsa hinnaga ja privaatses kohas.

Paxosele saab kas kohaliku reisibüroo ekskursiooniga, elukaga nimega hydrofoil, praamiga ja vesilennukiga. Reisibürood kasutavad samuti hydrofoili. Minu meelest on see midagi tiiburi sarnast, pisike ja võtab peale vaid reisijaid. Laevad väluvad Kerkyra (Korfu) sadamast, vesilennuk lennujaama territooriumilt. Praam on kõige odavam, kuid sõidab ilmatu kaua (vist oli 5 tundi). Hydrofoil sõidab veidi alla tunni. Suvehooajal on väljumisi päevas õige mitu, kohe uue sadama vastas on reas reisibürood ja piletimüügikontorid. Kui jätta pileti ostmine eelmise õhtu peale nagu meie tegime siis hilisõhtul tagasitulevale tiiburile enam pileteid ei olnud, varasemale oli. Tiiburi edasi-tagasi pileti hind oli 37 eurot ja pisut sente peale, koolilastele soodustust ei olnud, väiksemate kohta ei vaadanud. Vesilennuki ühe otsa hind on kuskil 50 euro kandis (üks nägu), sõidab 25 min. Saab ka üürida paati koos juhiga naabersaartele (ka Paxosele) minekuks, hind 5 in. kohta u. 300 eurot päev. Paxosel on sadamas kohe rendiautod, taksod ja rollerirentijad laeva ootamas. Busse silma ei hakanud, ei otsinud muidugi ka, meie eesmärk ei olnud kogu saart läbi käia ja liikusime jala. Kellaaegu täpselt ei mäleta, üks läks hommikul vara (6-7), teine 8-9 ja kolmas veel 10-11 ajal. Tagasi tulid 4-5 paiku ja 7 paiku. Varem muidugi ka. Teine tiibur sõitus seda vahet veel, seal oli kaks hommikust reisi ja üks õhtune. Piletimüügibüroodes on plaanid akendel väljas. Ühe büroo reisigrupp oli ka meie leaval, neile anti valida ringreisi vahel bussiga ja laevasõidu vahel koobastesse (Paxosel siis) ja pisut aega pidi jääma ka rannas olemiseks.

Said õieti aru, orange kaarti reedel enam ei saa. Lennujaamast linna saab kas RER-iga või Roissybussiga, mõlemaga 1 ots veidi üle 8 euro. Versaillesi saab samuti RER-ga, hind sarnane. Disneylandi käib ka RER, hind peaks olema pisut odavam, sest see on 1 tsooni võrra kesklinnale lähemal. Just saabusin Pariisist ja ei kujuta ette, kuidas suudaksid 4-5 päevaga käia läbi kesklinna vaatamisväärsused, Versailles ja ka Disneylandi, mingi täpsem valik tuleks teha kohtadest kuhu minna tahad. Disneylandi käib ka mingi eribuss, selle hinda ei oska öelda. Metroopileteid läheb kindlasti vaja, sest kesklinn ise on juba suur, tavaline vaatamisväärsuste omavaheline distants 2-3km. Metroopileteid saab osta 10-kaupa, siis saab 7 pileti hinnaga (11.10 eur). Nii meie saabumise kui lahkumise päeval oli streik ja rongijaamas töötas vaid 1 piletiautomaat, sabasseismine võttis üle poole tunni. Seega soovitan vajaminevad RER-i piletid korraga ära osta kui minek kindel. Streigi ajal oli ka osa ronge käigust ära, meie kesklinna korterist lennujaama minek võttis üle 2 tunni, kui kõik läheb väga ladusalt ja piletid on olemas siis pääseb isegi 1,5 tunniga. Kui aega on nii vähe tuleks oma käigud täpsemalt planeerida, nii Versailles kui Louvre võtavad terve päeva, osad soovitavad Disneylandis 2 päeva käia. Kui tahad muuseumidesse minna ja passi ei osta siis arvesta enamikus vähemalt pooletunnise järjekorraga, populaarsemates kauem. Kui soovid minna Notre-Dame torni siis soovitan minna laupäeval või pühapäeval, siis pääsevad viimased üles 22.15. Kaheksast õhtul enam järjekorda ei olnud, muidu oli päevläbi umbes tunniajane järjekord, sest üles pääseb korraga vaid paarkümmend ja meil läks seal rohkem kui pool tundi.

mina olen sealt leidnud, juuni alguses ööbin Pariisis just sellelt lehelt leitud korteris, 2le 5-ndas piirkonnas 460EUR nädal otse omanikult, selles hinnaklassis veel pakkumisi on, kuid paremaid võetakse pidevalt ära.

ma ütleks pigem, et ise olin pisut pettunud. Minu jaoks oli liiga turistikas ja väga kerge see asi, 10 km jalutamist pole ju mingi raskus. Pisut segas ka see, et meiega koos olnud ameerika näitsikud olid pidevalt hädas, neid tuli kogu aeg järele oodata, tüütu. Seal on kõik orienteeritud keskmisele põhja-ameeriklasele, keskmise eestlase jaoks minu meelest võiks olla raskem, ohtlikum, huvitavam. Mittehakkamasaamine ei ole võimalik, rajad on nii laiad ja lühikesed, et isegi väiksema liikumispuudega inimene saaks hakkama. Meeldis see, et töötajad võtavad asja tõsiselt ning rääkisid palju ka teoreetilist tausta kõige selle kohta mis meid ümbritses ning olid alati valmis ka küsimustele vastama ja oma uurimustest rääkima. Kaimanite vaatamise retk oli ka põnev ja eriline. Kui peaksin veel Peruusse sattuma siis käiksin Manu piirkonnas ära, seal pidi olema füüsiliselt keerukam ja loomade poolest huvitavam.

Explorers Inn'is nagu kalle2 ja ka sama paketiga. Ostsin koos džunglipaketiga ka lennupileti, tuli odavam kui eraldi (lendasin samuti Aero Condoriga). Arvan samuti, et mida kaugemal linnadest, seda lahedam. Explorers Inn'i töötajad käisid ise elamusi saamas Manu kaitsealal, see pidi veel rohkem "päris" olema. Kahjuks ise kuigi palju loomi ei näinud, sest terve teise džunglisoleku päeva sadas.

uurisin ka kohalikelt, kaua autoga läheb. Öeldi, et nädal, sest tee on vilets ja alfalteerimata. Läbi pääseb vaid kuival perioodil, kui oktoobri lõpus lähed siis novembris võib juba vaikselt sadama hakata. Ise läksime Maldonadost kohe edasi vihmametsa, see linn ise küll kuigi huvitav ei tundunud. Sadamasse minnes sõitsime muide 18 km pisut alla tunni, seega see nädal on täitsa õige hinnang. Rendiautoga mina ei riskiks, võib väga kalliks minna, kui mingi jama on.

ise lendasin 2007 sügisel KLM ja TACA koostöös Cuzcosse 16 000-ga, kusjuures ajaliselt palju soodsam kui läbi Madriidi või Bonaire. Limasse oli kallim, kuid peale Cuzco pakuti veel mitmeid väiksemaid linnu, kuhu sai soodsamalt. Ise valisin KLM seetõttu, et Amsterdamis ümberistumisel tuli minnes vaid 3t oodata ja Limasse jõudsime õhtul ning varahommikul edasi. Tagasi tulles Limas ooteaeg 5 tundi ja Amsterdamis 7t. Üle ookani lendas normaalne lennuk, igal näol oli oma meediakeskus eelmise tooli sealjatoes ning igavust ei tundnud, toideti pigem liiga tihti kui vähe.

Proovi homelidays.com, olen selle lehe kaudu rentinud Portugalis ja Hispaanias, eile õhtul saatsin kolmele inimese järelepärimise Pariisi korteri asjus, praeguseks olen juba 2 jaatavat vastust saanud. Ei ole kordagi helistanud, vaid saatnud vaid meili ning minu stiil on pigem napp, erilisi viisakusi seal ei esine. . . . Kirjavead parandatud! Toimetus

saan kohe mingi valiku Nagisse, läks aege mis läks. Reisikirja alustasin travellerspoint.com, olemas samad võimalused mis travelpodil, kuid leht näeb parem välja ja hea lugeda ka

Eelistan igal juhul apartemente ja just väikeses hotellis, kus ei ole üle kahe korruse. Kuna meil suur pere ja vajame 2 magamistoaga apartementi siis olen enamasti otsinud majutuse ise. Kui ei ole kaasas väikelapsi, kellega meeldib otse liivaranna lähedal elada eelistame pigem villasid, naudime meelsamini nende inimeste seltskonda kellega koos oleme puhkama tulnud, villad on tihti looduskaunites ning rahulikemates kohtades. Hotellis ööbimist eelistan ringreisil, kus ühes kohas järjest üle 2 öö ei veeda. Apartement meeldib ka seetõttu, et võrreldes hotellitoaga on ruumi rohkem, sama asi villaga. Lõuna-Euroopas on ise majutust väga lihtne leida, internetis on tohutult pakkumisi otse omanikelt, polegi vajadust selles osas büroo teenuseid kasutada.

Äkki oskad soovitada kuidas odavaid rongipileteid Saksamaal leida. Tahaks sõita Berliinist Bad Alolseni, see on umbes 3,5 tundi Frankfurdi suunas, netist leidsin edasi-tagasi hinna 150-170 Euri, kallim kui Easyjeti pilet Berliini. Minejad on 17-aastased õpilased, ehk on mingi võimalus odavamalt saada?

oleme ka soomlastega käinud, kuid olen eelistanud võtta kahe magamistoaga apartemendi, mitte majutunud ühte tuppa, kuigi ka see võimalus oleks olnud. Minu arvates tasus see ära, kuigi väike magas meiega ühes voodis, saime ise teistes ruumides üleval olla ja nii meie kui suuremad lapsed saime rohkem privaatsust.

Tänan soovituse eest, ise mõtlen, et sellesse ajapiiri mahub tõenäoliselt Pärispea ja Purekkari neem, vahepeal ujumine Lohja järves või mõnes rannas lähistel ja siis Juminda poolsaar. Loojanguvaadet kahjuks imetleda ei saa, sest kogu seltskond matkale ei tule, osa võtab niisama vabalt ja seetõttu peaks 4-5 ajal Ojaäärsele tagasi jõudma. Kuna tegemist laupäevase päevaga siis Käsmu ei trügiks, seal sel ajal päris suured massid liikvel ja enamik rahvast on sinna ikka sattunud, Pärispea ja Juminda on võibolla veidi tundmatum kant. Kui aega jääb võib Nõmmeveskil ka käia, kuid kardan, et ei jää. Viru raba võtame eelmisel õhtul ette. Ikka veel palun soovitusi ja märkusi.