Paapua

Tere, palun jagage soovitusi, kuidas oleks kõige mõistlikum Paapuale saada (vahet pole kas Indoneesia poolele või PNG)? Tõenäoliselt eksisteerivad ka mingid kohalikud lennud näit Singapurist või Jakartast. Tänud ette.

Ise lendaksin Balile ja sealt edasi Paapuale. Indoneesias on kümneid ja kümneid kohalikke lennufirmasid, millel pole internetis mingit infot. Balile on lihtne saada ja hea rahvusvaheline lennuühendus, praegu vist Singapurist mingid soodukad ka Balile. In kohalikud lennud muutuvad tihti, jäävad ära jne. Sa ei saa usaldada mingit netiinfot ega ka kõige värskemat LP-d. Balilt Jayapurasse lendavad näiteks Merpati: http://www.merpati.co.id/ ja Lion: http://www.lionair.co.id/ Kuid ka see võib jälle olla vana inf, kõik selgub kohapeal. Nende firmadega olen ise lennanud ja siiani elus, kuid eks need kohalikud lennukid seal paras loto on:) Kindlasti varu aega, sest igasugu ootamatuste ja jokutamiste peale osatakse sinu aega kõvasti raisata (ning mida väiksem koht, seda rohkem neil aega on). Ka võidakse mõni lend paar päeva edasi lükata ja kui sa kolmandal päeval kergelt närviliseks muutud, küsitakse imestunult, et milles probleem, küll see lennuk ükskord ikka tuleb:) Ise kahjuks Paapuale ajapuudusel ei jõudnud ja ootan väga muljeid, kui oled tagasi. Head reisi!

0
0

seal Austraalia kaudu. Air Niugini lendab Port Moresby ja nii Cairnsi, Brisbane kui ka Sydney vahet. Ka Singapurist saab Air Niuginiga.

0
0

Singapur- Port Moresby liinil on ju ulmeline hind! Selle raha eest võib Tallinn - Port Moresby lennata!

0
0

Võimalik. Aga see on lihtsalt üks võimalus. Kogu PNG-s reisimisel on lõppkokkuvõtteks üsna ulmeline hind. kui saaks kuidagi vähegi soodsalt Austraaliasse, siis sealt (nt Cairns- Port Moresby) hind oli täiesti ok. Numbrit kahjuks täpselt ei mäleta, aga v-o mingi 2500-3000EEK edasi-tagasi.

0
0

Tunduvalt odavam on lennata saare Indoneesia poole peale. Ise lendasin sinna Sulawesi saarelt, kuid saab ka Balilt ja Jakartast. Jayapurast tasub edasi lennata Baliemi orgu Wamenasse. Kui on tahtmine ka PNG riiki külastada, siis Jayapurast saab ka maad mööda üle piiri.

0
0

Plaan endal sel sügiselt Uus-Guinea'd ja Baliemi orgu külastada. Seal vajalik nn eriluba. Kas vormistasite selle Jayapuras või mingil muul moel? Saatkonna kaudu Helsingis?

Kui koha peal, siis palju aega võtab ja mis orienteeruvalt maksma läheb? Milline on keskmine majutuse hind Baliemi orus?

0
0

Eriloa (SURAT KETERANGAN JALAN) vormistasin Jayapura politseis. Indoneesia puhul on raske ennustada, palju loa saamine aega võtab. Sõltub konkreetsest ametnikust. Mul õnnestus suure kauplemise peale luba samal päeval saada aga igaks juhuks soovitan aega varuda. Vajalikud on ka mõned fotod ja passikoopiad. Helsingi saatkond seda luba ei anna, nende väitel annab sellist luba ainult mingi ministeerium. Ka ei anna saatkond mitmekordset viisat. Käisin Indoneesias eelmisel aastal ja hindu ei mäleta. Misasi on keskmine majutuse hind? Kui võtta parima hotelli hind, sellele liita paapua onnis ööbimise hind ja tulemus kahega jagada saamegi asjaliku näitaja. Kahjuks ei oska ma seda numbrit öelda, peatusin Baliem Pilamo nimelises hotellis aga toa hinda ei mäleta. Meeldejääv oli sularahaautomaat Wamenas, kust sai miljonite kaupa ruupiaid välja võtta. Unustamatuks tegi olulorra see, et kaasaegse pangaautomaadi kõrval jalutasid külatänaval paljad inimesed kivikirvestega.

0
0

Sõin Indoneesias näit 2 kroonist omletti, tihti 5-10 kroonist praadi (sest kallimaid menüüs polnudki) ja maksin üksi 2-inimese bangalowdes u 30-60 EEK-i öö. Alati on võimalik rohkem maksta, tihti on võimalik palju rohkem maksta - räägi inimestega ja ära lase endale pähe istuda! Indoneesias elamise ja söögi peale küll midagi ei kulu, kui sa just lukshotelli turist pole. Sõida lennukiga (200-500 EEK), rendi endale laev koos madruste ja kokkadega, käi sukeldumas poolmuidu, autorent ja kütus jälle poolmuidu - ela nagu kuningas. Meeldiv rahvas, võrratu loodus, siiani vapustavaim veealune maailm, mida olen näinud - super!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased