Viimased kommentaarid

Vanasti oli Nigeerias küll üsna lihtne Kameruni viisat saada aga Aafrikas ei tea kunagi millegi peale kindel olla: http://arne.planet.ee/Cotonou.html

India-Birma piiril hättajäämine oleks elementaarsete eelteadmiste korral välditav olnud. Nüüd raiskab Välisministeerium meie raha inimeste peale, kes ei viitsinud enne reisi väikest eeltööd teha.

Lähen järgmisel nädalal. Kui on tõesti väike, kerge ja ohutu asi, võin ära tuua. Kirjuta sõnum.

Muidugi on mõtet koguda. Olen oma lennupunktide eest käinud koos pojaga Teravmägedel ja Iirimaal ning üksinda Fääri saartel, Hispaanias, Portugalis, Mehhikos ja Etioopias. Isegi bussipiletid Riiga sain lennupunktide eest ja selleks suveks on punktide eest broneeritud Horvaatia reis. Viimaste tähtajaliselt kaduvate punktide eest sain vähemalt ühe plaadi muusikaga, asi seegi. Muidugi lähevad need "tasuta" reisid tegelikult üsna palju maksma, sest lennujaamamaksud on päris tõsised. Punktide saamiseks tuleb lihtsalt palju lennata ja omada kõigi lennualliansside boonuskaarte.

Ei maksa eriti tõsiselt võtta kellegi väidet, et "väidetavalt on Guam tihedalt ämblikke täis". Mitut ämblikku schmdt ise seal näinud on? Guam ei ole koht, kuhu džunglimatkale minna, sealsed metsad on ammu maha raiutud ja inimsasustus ülimalt tihe. Veetsin kevadel seal mõned päevad ja sõitsin saarele ringi peale, kuid ei näinud ühtegi ämblikku ega madu. Arvan, et lastega reisija liigub sarnastel teedel ning mägimatkale ei lähe. Seega pole ka ämblike ja madudega kohtumise tõenäosus eriti suur. Kliimast, inimestest, vaatamist väärivatest asjadest, kohale jõudmisest, meditsiiniabist, ohtudest jne. ülevaate saamiseks on olemas teatmeteosed ja internet.

Aastal 2009 ilmus eesti keeles Stephen Leatheri raamat "Isiklik tantsija". Soovitan lugeda.

Lennukit saab ju alati igale poole tellida. Ämarist Koh Samuile lendamine pole mingi probleem. Kasulik oleks muidugi tellida suurem lennuk, mis ei pea kütuse tankimise pärast eriti palju tüütuid vahemaandumisi tegema.

Mart, see pole lihtsalt isu, see on haigus ja seda saab ravida ainult Aafrikaga. Sõida jälle, kiru ja vannu aga lõpuks oled ikka kogu seda jama jälle nautinud.

Milleks raisata raha kiletamise peale kui sama asja ajab ära suur prügikott?

Millal reisimuljeid lugeda saab?

Tiibeti jaoks ainult Hiina viisast ei piisa, vaja on eriluba. Ka Lhasa on Tiibet ning väljaspool Lhasat liikumiseks on mõnede piirkondade jaoks vaja veel eriloa eriluba. Üksinda seljakoti ja telgiga rändamine ei ole Hiina riigile vastuvõetav. Teed on normaalsed kevadest sügiseni, talvel on mõned mäekurud mitteläbitavad. Kõik sõltub konkreetsest marsruudist. Mitmemehepidamine tänavale ei paista, selle jaoks peab akende taga piiluma või mõnes tiibetlaste peres elama.

Kas ma oma lemmikjõehobu, kes kaalub natuke rohkem kui 8 kg, tohin ka salongi võtta?

Tulin täna India saatkonnast, re-entry permit on passis. Selle saamiseks esitasin ainult taotluse vastaval vormil ning muid dokumente ei lisanud. Taotluse vormil saab re-entry vajaduse ära põhjendada. Maksis 12 EUR lisaks viisa maksumusele.

Äärmiselt odavaid pileteid Kameruni pole olemas. Küsimus oli küll Duala (afrika) kohta aga tõenäoliselt on küsija huvitatud Doualast (Aafrika). Üks soodsamaid variante on lennufirma SN Brussels http://www.brusselsairlines.com/com

Kuala Lumpurile lähim sadam on Kelang ja sealt käivad laevad Tanjungbalai sadamasse Sumatral. Tihedam ja kiirem laevaühendus on aga Penangi ja Medani vahel (http://www.langkawi-ferry.com/Home/Schedule.aspx#medan).

Vihma saab saab alati tellida (lisatasu eest) ja loomulikult on Tšaadis ka meri. Ookean, palmid liivarannad jne. Lemmikloomadest tohib kaasa võtta ainult kubemetäisid. Lutikad, jääkarud ja oma krokodillid on keelatud.

Pealinnas N`Djamenas on aprilli keskmine temperatuur 27-39 kraadi Celsiuse järgi ning maksimaalne aprillis mõõdetud temperatuur on 47 kraadi Celsiuse järgi. Lund on aprillis suhteliselt vähe. . . . Trip.ee parandas kirjavead ja muutis teksti arusaadavamaks

Euroopa haigekassakaardiga on Tšaad viisavaba. Ndjamenas on suur eestlaste kogukond ja eestlastele meeldib alati teisi eestlasi majutada ja toita. Häid ekskursioonijuhte nende hulgas palju pole aga üks hea kärukeeraja on küll - Aksel. Ta on Nigeerias kärukeeramise kursused lõpetanud ja nüüd keerab üsna soodsa hinnaga. Tuleb lihtsalt suvalisest õllekast Akslit küsida, kõik teavad.

Sellest piirkonnast pole infot just eriti palju aga Tripist võib muidugi alati asjalikke nõuandeid leida. http://trip.ee/node/40320