trip-krainetrip-ukraine-dark
Pääs Valgevenesse ja Ukrainasse

Tere, minu küsimus on selline et tahaks autoga Mustamere äärde jõuda ja teada oleks vaja et mis on vaja et läbida Valgevenet ja Ukrainasse jõuda, et kas on vaja mingit viisat või pääseb lihtsalt passiga

Tuleb teha Valgevene transiitviisa. Eurolines tegi 5 päevaga ära ja kasseeris mingi 300EEKu. Transiitviisa saab ilma kutseta ja see kehtib 48h peale riiki sisenemist.

Kusjuures kasutasime ka võimalust läbi Valgevene kiiremini Krimmi jõudmiseks (augusti alguses sellel aastal). Leedu-Valgevene piiriületus sujus ilusasti, kuskil 3 tundi, kuid Valgevene-Ukraina piiriületus kestis 12 tundi. Ja siis soovitan kontrollida riiki sisse sõidul, et sulle antakse kõiksugused migratsiooni dokumendid (inimestele ja autodele, meil kulus pärast probleemide lahendamiseks nii närve kui dollareid ning kõige rohkem aega). Kuid see-eest oli sõit läbi Valgevene seda väärt.

Variant on ka Valgevene ära jätta ning minna ringi, läbi Poola. Saab vähemalt ühest piiriületusvalust pääseda. Ise olen nõnna sõitnud igatahes.

Aga muidugi, kui on huvi ka Valgevenet näha, tuleb transiitviisa taotleda.

me otsustasimegi Valgevene vahele jätta ja läbi Poola minna:)

Tagasi tulime meiegi läbi Poola. Sõitsime öösel ja väikseidmaid teid pidi ning Poola jättis seekord palju positiivsema mulje kui aastaid tagasi Saksamaale sõites.