Pafos

Tere!

Plaan minna aprilli lõpus Pafosele nädalaks, ööbimisega 4-tärni hotellis. Oskab ehk keegi anda häid soovitusi kohapeal ajaveetmiseks ning mingeid huvitavaid viiteid lugemismaterjalile, mida kindlasti võiks teada Küprose kohta :)

Ettetänades!

Igas raamatukogus on vähemalt kaks raamatut Küprose kohta ( pehmekaaneline reisijuht ja suureformaadiline lasteraamat), läbilugemiseks kulub 4+1 tundi ja 90% küsimusi leiab vastused. Kui julged vasakpoolse liiklusega autot rentida siis soovitan sõita Olümpose mäe otsa.

Omast kogemusest soovitan leida TripAdvisorist sobivat meelelahutust. Paphosel ja selle ümbruses on ajaveetmiseks mitmeid võimalusi. Ise külastasin peaaegu kohe kohale jõudes Paphose arheoloogiaparki, mille külastus võtab (muidugi olenevalt inimesest ja huvist) päris mitu tundi. See on kohe keskuses ja lihtne leida. Park on küllaltki suurel alal. Paphose rand pole just mõne muu kohaga võrreldes kõige silmapaistvam, ujumiseks ja päevitamiseks kõlbab, aga soovitaks sõita ka bussiga keskusest välja Coral Bay randa. Sinna sõites jääb teepeale ka Tombs of the Kings, jällegi midagi ehk arheoloogiahuvilistele. Keskuse lähedal asub ka veepark, mis maksab päris palju (30euri/inimene kui õigesti mäletan), aga mulle isiklikult vahelduseks rannas lebamisele meeldis. Umbes 1h bussisõidu kaugusel asub Paphose loomaaed (saab tellida reisikonsultandi käest infotunni ajal). Autot ise ei rentinud, aga kui plaanis peale Paphose ka muud ümbrust näha, tuleb auto kasuks. 4* hotelli kohta ei oska ka suurt midagi öelda, reisikaaslasega koos valisime 2* apartmendi, hommiku-ja õhtusööke nautisime rõdul või mõnes söögikohas sadama lähedal.

Head reisi, Paphos on täitsa mõnus.

Käisime Paphoses mai alguses, Aurinko reisibürooga. Võtsime 4 tärni hotelli hommikusöökidega, Aquamare.

Hotell oli väga armas, puhas ja söögid maitsvad. Kuid broneerides uuri kas on merevaatega tuba või nn mäevaatega (kõik hotellid asusid üsna ühel joonel). Kui automüra ei häiri siis pole ka mäevaatega tuba probleem. Hotelli eest läheb põhitee ja automüra kostis korralikult tuppa. Toa vahetus läks meile maksma 120 eur.

Meie seiklesime bussiga ja jala (bussid käisid iga 15 min tagant, päevapilet 5 eur, üks ots 1.50). Bussiliiklus on väga hästi organiseeritud (Bussijaamast-sadamast saab busside graafiku ja kaardi). Mere ääres läheb rannapromenaad otse linna, mööda teed kõndides saab kaubandusi külastada. Söögikohti on väga palju, õhtuti paljudes elav muusika. Hinnad üsna Eesti klassis.

Laste mähkmed ja toit poes saada.

Oli väga meeldiv puhkus. Ilmad olid väga soojad 25-35 ja päikest oli meil iga päev.

Soovitan kindlasti!