Palun nõu suvitusreisi koostamisel/valimisel

Küsiks siis, mida kogenumad soovitaksid selliste soovide puhul:

  • tahaks juunis/juulis kohe kogu puhkuse - 4 nädalat - veeta kuskil vahemere kandis
  • kuna võtaksin kaasa ka 4aastase, siis eelistaks otselendu ja suht paikset olemist
  • nii lapsele kui endale peaks olema tegevust - meelelahutust
  • ise koristada ja süüa teha ei tahaks, nii et pean silmas ikka mingit majutusasutust, ja siis peaks kas hotellis või selle lähedal olema soodsa hinnaga söögkoht
  • kindlasti basseini ja merd, kuid südalinna pilvelõhkujahotelli ka taha, võiks tiba rahulikum olla, samas päris keset kõrbe ka ei tahaks olla, ideaalis võiks selline väike kena kuurortlinnake olla
  • hinnalt võiks olla nii pigem odavama kanti

Millegipärast pikemaid reise ei pakuta kui 14 päeva, kas pikema perioodi peale tuleks üldse 1 päeva hind odavam? või tasub minna siis juba ntx nii, et 2 nädalat 1 linnas 1 hotellis ja 2 nädalat teises? Või peab siis üldse täiesti oma käel minema? Mis riiki-piirkonda soovitate?

Ma olen veetnud kuni kahenädalasi suvepuhkusi Budvas (Montenegro), Korculal, Spliti lähistel, Medulinis, Porecis (Horvaatia) ja Sartis (Põhja-Kreeka). Lisaks Hispaania päikserannikul ja Portugalis, aga mitte suvepuhkusel, vaid lihtsalt rannahotellis jahedamal ajal.

Horvaatia meeldib mulle oma toore ilu poolest rohkem. Kreeka on samas odavam.

  • kaasas on olnud, kas 1 või 2 last. Reeglina oleme mõnes villas/apartmendis ööbinud. Kuna kuurortites on söögikohti lademetes, siis ei ole hotellis elamisel suurt eelist - apartmendist 200m raadiuses on alati olnud 234098203948 söögikohta. Lisaks on apartmenti mõnus näiteks pizzat tellida vms kui isu peaks olema. Koristatavaid apartmente on ka - mõned koristavad iga päev, mõned 2-3 korda nädalas.
  • otselend on vist Tallinnast ainult Dubrovnikusse (Horvaatia). Sealt peaks siis takso/autoga edasi liikuma. Kreeka saartele saab ehk ka otse charteriga.
  • basseine on suuremates keskustes ja hotellikompleksides. Porecis korra käisin basseinis, aga muidu ikka meres.
  • apartmendid on 40-80 euri päev, oleneb kui suurt vaja on. Mereääres, asula keskuse lähedal. Kes otsib, leiab nii odavamaid kui kallimaid :)

Ma ostaks Dubrovniku piletid, paneks kinni apartmendid näiteks Dubrovniku juures, Korculal, Kotoris või Budvas ja oleks igas kohas ca nädal või kümme päeva. Elukoha vahetus võtab ca 3-4h aega.

Kui omal käel pole varem käinud, siis pole vast mõtet riskida. Ma olen ise juba aastaid eelistanud nö individuaalreisimist ühe ja sama reisibüroo abiga...saad üldjuhul seda mida tahad ja selle hinnaga, mis taskukohane on. Ei sõltu mingist grupist või sagedasti süüdimatult hilinevaist tšarterlendudest. Lennuplaan pannakse paika Sulle sobiva ajakava ja rahakoti paksuse kompromissi põhjal. Kui reis oleks ilma pisipõnnita, siis soovitaksin kindlasti Korsikat. Kui planeeriks pikemat puhkust, siis Nice-Monaco juurde. Aga kuna ise Korsikal väikese lapsega pole käinud, siis jään tema lõbustamise koha pealt vastuse võlgu. Muidu, aga, fantastiline loodus, küllalt väikesi hotelle väiksemates paikades, Bastias ka natuke ööelu. Soe päike ja soe meri garanteeritud, sageli hotellidel ka basseinid olemas.