trip-krainetrip-ukraine-dark
Pariis ja korterid!

Tere!

Plaanin koos kahe sõbrannaga minna nädalaks Pariisi, seda küll alles aprilli keskpaigas. Hakkasime üheskoos majutamisinfot otsima ning nii mõneski foorumis soovitati mõelda korteri üürimisele.

http://vacation.lodgis.com/en/paris -uurisin siit ja leidsin paar päris head pakkumst. Kamba peale oleks see soodsam kui hotellis ööbimine.

Nüüd siis tekkis küsimus, et ehk on siin inimesi kes nüüd seda mõtet kas kiidaks või laidaks ning annaksid nõu, kuidas see protseduur täpsemalt välja näeb (eelkõige need kes on ise sel viisil korterit üürinud). Oskate ehk soovitada teisigi kinnisvara lehekülgi ning annaksite nõueuri mis piirkonda oleks soovitav üürida jne jne. Ise mõtlesime, et kuskil -500 euri (max) võiks see nädala rent olla. Lisaks jäi varasemates postitustes silma, et "palju paberitööd ja päris raske saada"- vastab see tõele?

Igasugune info heade elamisvõimaluste kohta Pariisis oleks teretulnud! Tänud kõigile, kes aega leiavad ning vitsivad aidata!

Tere! Olen ise ülehomme Pariisi poole teel ja leidsin väga soodsa studio tänu www.homelidays.com linna südames! Le Chatelet- 5 ööd 250 euri +200 tagastatav deposiit,(kahele). Kuid teine pakkumine oli veelgi soodsam 195 euri Sorbonni läheduses. (Vaatamata sellele, et ei reserveerinud ette- lihtsalt igaks juhuks ei julge usaldada!) Vaata ka www. craigslist.com-samuti erinevaid võimalusi otse omanikelt,( kuigi ma ise jälle pelgaksin ette maksmist). Võin ka veel öelda, et nendel aadressitel sobramine võtab päris palju energiat.

Kõik arrondissement'íd on väga huvitavad ja erinevad ( võibolla igavamad 13arr, 15arr). Ilusat tulevat reisi teilegi! Pariis on unelmate linn! Lähen juba viies kord ja ei väsi ära!

Võiks öelda, et päris soodsalt said, olen ise ka viimased päevad neil kinnisvara lehekülgedel sobranud ning üht-teist on silma jäänud. See www.homelidays.com tundub väga asjalik olema, kuigi see otsimine väsitab ikka kohutavalt. N üüd küsimus, et kuidas see protsess siis välja näeks: 1) Leiame sobiliku korteri 2) Võtan ühendust 3) Siis see bronnimine ja maksmine...kuidas see välja näeb. Meil väike (loe väga suur hirm) et pärast saame nii öelda vastu pükse ja elame nädal aega tänaval....

Ilusat reisi teilegi!

Jah, ega meiegi ei julgenud seda broneeringut ette maksta, ega maksnudki. Igaks juhuks broneerisin nii kuu jagu varem kinni toa hotellis( Hotel des Allies-väga soodne). Homelidaysiga alustasin paar nädalat enne väljasõitu. Tegelikult jäigi kõik natuke lahtiseks kuni viimase kolme-nelja päevani, sest kõik sõltus sellest, kas keegi broneerib viimasel hetkel eest ära või mitte. Aga tõenäoline, et viimasel nädalal midagi enam ei muutu. Ja omanikega sai selles suhtes kenasti kokku lepitud. Sest ega neil need graafikud väga täis ka ei ole ja neil ei saa ju selle vastu olla, et keegi tahab öömajale! Mingi varjandi leiad ikka nende paljude hulgast. Aga kuna hotellituba oli tagavaraks, siis ei pabistanud ka. Nii vist ongi kõige mõttekam. Lobisesin nüüd kole pikalt ja keeruliselt vist. Tegelikult tõesti ei ole mõtet mu meelest nii pikalt ette broneerida ööbimist. Sest on veel ka olemas näiteks ju www.lastminute.com Aga kindlasti peaks olema rohkem kui 1 variant, et siis lõpuks mittesobivatest ära öelda.

Lisan veel, et kaotasin 5 eurot hotellitoa tühistamisel. Ja et maksmine käib meil nii: üür+deposiit saabumisel. (Deposiit tavaliselt 100-300 eurot, mis siis lõpus sulle tagastatakse.) Tundub lihtne, aga eks paistab siis...

ma olen 2 korda korteri üürind- üks kord www.lodgis.com kaudu ja teine kord www.parissweethome.com. see esimene nendest on küll kõige suurem andmebaas olemasolevatest korteritest pariisis. ja see käib agentuuri kaudu ka ja võib täitsa usaldada. teise kohta täpselt ei oska öelda, aga teenindus oli super. mitte mingeid probleeme ei olnud,kõik läks nii nagu kirjas oli. natuke paberimajandust on siit eestist küll..st näiteks faksi tuleb kasutada. selline kättevõtmise asi aga noh ma ei vahetaks korterikogemust elu sees enam hotelli vastu. väike vihje minejatele...otsige rõduga kortereid!

kindlasti vaata kortereid chatelet-i,seal käib ikka põhiline elu,forum des halles,see nagu viru keskus tallinnas.Ise olen elanud trocadero-s ja cambronne-s,ka täitsa ok kohad,need eiffeli kõrval.Muidugi on veel võimalus F1,kui ei viibi eriti ööbimiskohas,aga see meenutab rohkem laeva ja tsentrist kaugel.Kui veel küsimusi,siis küsi gerlilt

Niisiis reisil käidud ja kõik laabus suurepäraselt! Deposiit (200 eurot) tagastati nagu lubatud oli. Ja pangaülekanne läks selle summa juures maksma 120 eeki. Aga paypaliga vist saab tasuta. Korter oli just Chatelet's, väga linna keskel-proovisin siis ära, mida tähendab Louvre'i kõrval elada ja pean ütlema, et huvitavam on veidi eemal. Siis on nö kuhu minna-"kesklinna". Mitmel korral olime valiku ees, et kas minna teed jooma 5 euri eest oma maja alumisele korrusele (suurepärased kohvikud igal sammul!) või sõita lihftiga veidi kõrgemale ja hoida pisut raha kokku..Aga kohvikutes mõnulemine on üks Pariisi voorusi ja liiga koonerdada sellega ei ole mõtet. Ja kui elada linnaosades 5-20, siis on suurem shanss tabada selle linna tõelist olemust, sest keskel on ikkagi kõik väga turistidele. Tahan juba tagasi sinna!

Tänan kõiki, kes on nüüd julgustanud korteriüürimist.

Nüüd küsimus, et hetkel veebruar ja meie reis toimub aprillis, kui palju enne reisi tuleks asjaga peale hakata? Praegu tundub asi veel mägede taga olevat.

Ise mõtlesime, et üürime ka selle www.lodgis.com kaudu (tundub kõige usalduväärsem).

Esitan veel paar lolli küsimust, et kuidas see välja näeb:

  1. Leian sobiva korteri
  2. Kontakteerun agentuuriga, täpsustame need ajad. Kui sobib siis hakkame paberimajandusega peale... Nüüd küsimus, mida see paberimajandus endast kujutab ning kuidas need rahad kantakse ja mis on garantiiks, et mind see korter ikka ootab kui kohale jõuan jne? Kuidas me korterivõtmed kätte saame (lepime saabumispäeval siis mingi kokkusaamise või kuidas?)

Paranoia ikka.

Ma sobran nüüd korterites veidi.

Endal plaan minna lastega Pariisi, suvel juunis v juulis ja samuti korteri soov, kuna tegemist 5 inimesega, 2 täisk ja 3 last. (hotellid teatavasti eelistavad 3-4 liikmelisi, alates 5 on kas 2 tuba, või peretoad, mis on tavaliselt topelt hindadega)

Võibolla mõni teab öelda, kas korteri puhul pakutud hind on ühe inimese kohta või on päevade kohta või kuidas? Kas lastega saada korterit on väga raske? Lapsed vanuses 7-12

Ja veel, kas oleks mõtekam minna juuni lõpus või juuli alguses?