Pariisist väljaspool ööbimine

Peale kolme päevast omapead uitamist Pariisis tahaks minna ka kuhugi loodusesse, mõnda armsasse külakesse, kus saaks ringi vaadata, tore kui oleks ma mõni loss või muu arhitektuuriline vaatamisväärsus...Aga kas keegi teab, kus saaks ööbida? St mis küla see olla võiks, ööbimist saaksin siis ise sellejärgi otsida...Oleksin väga tänulik abi eest :)

Ma ei saa ausalt öeldes küsimusest hästi aru. Prantsusmaal on ööbimiskohti ka maal, kas just igas külas, aga igas vähegi suuremas külas küll. Kui lähedal on veel mõni vaatamisväärsus, siis seda enam on seal öömaja pakkujaid. Hotellide-hosteliste jne kontaktid leiad internetist. Ühesõnaga--kõigepealt otsusta kus ja mida sa Pariisit väljas tahad vaada ja siis sinna otsi ka öömaja. Näiteks kui otsustad minna Loire'i jõe piirkonda, siis avad lehe http://www.loiretourisme.com/ ja voilaa! lehe vasakus servas ongi info öömajade kohta.

Meile meeldis väga Chartres. Maailmakuulus katedraal, põnev keskaegne linnake ümber. Loodusesse kahjuks ei jõudnud, aga sealkandis on maastik vist päris lame. Asub Pariisist lühikese rongisõidu kaugusel.

http://en.wikipedia.org/wiki/Chartres

...et kuhu minna tasuks, sest ei plaani ühest külast teise sõita vaid veeta kaks-kolm päeva siis kusagil maakohas aga kuna ma pole Prantsusmaal varem käinud, ei hakka ju suvalt mingit küla katsetama. Siin loeksin hää meelega inimeste kogemusi, nende järgi saaks ju ise ka targemaks. Aga aitähh sellegipoolest nõuande eest.

Mulle jäi millegipärast Sinu postitusest mulje, et Sa otsid eeskätt kohta, kus ööbida, mitte ei küsi nõu kuhu minna ja mida vaadata. Siin on mõned minupoolsed soovitused:

  • kui Pariisist väga kaugele minna ei taha, siis soovitan soojalt Fontainebleaud. Külas on väga ilus ja väga vaatmisväärne loss, samas lähedal metsad, kus on kaunis jalutada ning mitte väga kaugel (aga ikkagi mitte jalgsikäigu kaugusel) on Vaux-Le Vicomte'i loss, mis on lihtsalt suurepärane.
  • Teiseks soovitan minna Loire'i jõe kanti. Losse jalaga segada, üks kaunim kui teine, vein, maastikud--kõik ühes kohas. Lossi juurest lossi juurde saab liikuda kas jalgratastega või autoga, rongiga ka, ilmselt on ka mingeid korraldatud tuure. Selles piirkonnas läheb kolm päeva väga kiiresti. Kui tahad kuskil paigal olla, siis soovitan Amboise'it--linnakeses on loss, Leonardo da Vinci viimane elukoht, jõgi ja muud lossid ei ole väga kaugel.
  • Kolmandaks soovitan põhjarannikut. Seal losse küll ei ole, aga on kenad külakesed ja kaunis mereäärne loodus. Ilus küla on näiteks Treport.

vabandan ebaselge postituse pärast. Aga see info siin on väga sisukas ja kindlasti saan sellest palju abi. Aitäh :)