Parkimistrahv Hispaanias rendiautoga. On kellelgi kogemusi?

Juhtus selline asi, et sain rendiautoga trahvi Andaluusias Grandadas parkimise eest (92 eurot). Kuigi ma ennast süüdi ei leia olevat (parkimist keelavat märki ei olnud ja üks mis oli asus enne väikest ristmikku, oli paraleelselt tänavaga - seda ei olnud võimalik näha mööda tänavat otse vaadates ning tagatipuks oli see gräffitiga soditud). Igaljuhul oli trahvikviitung kojamehe vahel ja saime auto puksiiri nina eest veel minema.

Kuna trahvi saajaid oli seal teisigi ja hiljem ringi kõndides oli näha, ettrahvimine toimub seal konveiermeetodil(järjest laotakse kviitungeid akna peale) ei hakanud õigust taga ajama ja politseisse bürokratiaveskitega võitlema minema. Veelgi vähem tahtsin ma seda teha väärtuslikust puhkuseajast, mis mul on võimalus veeta linnaga tutvumiseks.

Maksta seda trahvi plaanis ei ole. Kas rendifirmal on õigus võtta tagantjärele see raha minu krediitkaardilt või ei? Teoreetiliselt peaks lõppema rendileping auto üleandmisel. Kas trahvinõudeid hakkab saatma mulle Eestisse mõni Hispaania riigiasutus (politsei, kohtutäitur) või rendifirma? Kas võib tekkida probleeme auto rentimisel samast firmast või teistest firmadest? Tegelikult võiks ju krediitkaardi arve sulgeda ja taotleda uue, aga kas sellel on mõtet?

Rendilepingul on kirjas: 4.1 Client promises to to Pay to AurigaCrown ... 4.1.3 Traffic fines, reports and official statements draw up against to client or additional driver.

  • Sellega mul nagu oleks kohustus maksta, aga ei ole kirjas et firmal oleks mingi õigus seda raha minu arvelt võtta.

Firmaks oli AurigaCrown ja üldiselt võib teenusega väga rahule jääda. Fiat Doblo viieks päevaks koos kindlustuse ja ühe lisajuhiga, mis olid hinna sees 120 eurot ja lisaks vabatahlik kindlustus klaasidele, rehvidele ja sidurile 20 eurot kokku.

Kui teil on kogemusi Hispaania või mõne muu (Lõuna-)Euroopa liiklustrahvidega siis jagage seda siin. Aitäh asjalike vastuste eest!

Tere,

Minu hiljutine kogemus Hispaani rendiautoga ja parkimisega: Parkisin pooleks tunniks auto "Sinise joonega" märgitud alale . Alal oli ka kollane "sikk-sakk" joon ja lähedal oli ka üks hispaania keelne (minule arusaamatu) silt ning parkimisautomaat. Ostsin parkimisautomaadist igaks juhuks tunniks pileti (ca 2 euri) ning läksin lõunale. Kui tagasi auto juurde läksin oli üllatus suur, sest autot ei olnud enam seal kus selle panin. Oli vaid üks kleepsuke. Nimelt oli hispaania MUPO selle minema vedanud. Kogu lõbu läks mulle maksma 185 eurot. Siit ka loo moraal- alati küsige kohalikelt igaksjuhuks üle kuhu võib parkida.

Teisel korral käisin Barcelonas , kus oli praktiliselt võimatu odavat parkimist leida (pool tundi kesklinnas maksis ca 2,5 eurot). Sõitsin mööda ranna äärt ca 1 km kesklinnast välja ning seal oli suur tasuta parkla (hoidsin ööpäeva parkimisraha ca 40 euri kokku). Suures hirmus küsisin muidugi mitmelt kohalikult üle kas saab ikka tasuta parkida