Pattaya ja Phuket

Soovitan ja vastan nii palju kui oskan nende piirkondade kohta.Kogemused paar päeva vanad.

kui hilisõhtul jõuda phuketti, kust leida sobivaim öömaja, kas lennujaamast või ükshaaval hotelle läbi käia(Karon, Kata) ja palju esialgsest hinnast on kauplemisruumi. minek märtsi alguses.

Milline on Phuketi hinnatase võrreldes kasvõi Pattayaga?
Kas seal on ka sääski? Milline on päeva ajal temperatuur, kas tuleb ette ka pilviseid või vihmaseid päevasid?
Hetkel on meil pandud hotell kinni 6ks ööks patong beachil ja 5 ööd on veel planeerimata. Mõtlesime, et koha peal otsustame, kuidas ülejäänud 5 päeva veeta. Milline on patongi rand, kas vesi on puhas?
Kas Pattayale tasub üldse minna kui Bangkokis oleme juba 3 päeva?
Igatahes tänud ette

ei tea aga asub põhja pool.Phuket Town,ist läksin tukiga Karonisse-250-300 bth ja kammisin hotellid läbi(eeldab kerget kotti)Saab ka kotid kuhugi paariks tunniks maha panna,soovitan reisibüroosid või hotelle ja 99,8 % jäävad alles.Kuna high season hotelle ilma bookinguta heas asukohas odavalt raske leida.Karon Place 2000 bth aga tasub küsida rooms for rent,neid kõik kohad täis.Ise olin 6 päeva norrakate tänavas ja 2-ne tuba koos igapäevase koristamisega 400 bth- Lille Nidaros,sektori nimi Karon Plaza ja samas tänavas suuremate võimalustega väike kett Pineapple(inglane).Kaubelda võib proovida aga mul ei õnnestunud.Kui võtta 3000-5000 ja pikemaks ajaks siis peaks vähemalt 500 küll alla saama.Pange Google ja Karon,Kata hotels otsingusse.

Phuketis 2-3 korda kallim.Sääski ei kohanud aga öösel rannas istudes võib off,i tarvitada,30-35 kindlasti, vihma harva,pilvi küll.Patong kõige kirevama eluga ja meres seal ei käinud aga Katat ja Karonit soovitan küll.Samuti soovitan Pattayat kui enne pole käinud-peale hooramaja leiab ka sealt vaatamist(teemapargid)

Saared kindlasti,valige mõned Raya mulle nr.1+Phi Phi ,James Bond või trip kus mitu saart.Ostke büroost ja hind on kaubeldav.

lugesin, et saartele pakutakse mitmepäevaseid reise ja samas ka ühepäevaseid. Mida soovitaksid? Reisid ka erinevad, jahiga, kaatriga jne.
Mis hotelle puudutab, kas ma saan õigesti aru, et hea tasmega hotell tasub high seasonsil ikka eelnevalt kinni broneerida? Läbiv on foorumis soovitus, et Tais ei tasu midagi eelnevalt kinni panna, et koha pealt saab kõik ja võimalus veel hinnas kõvasti alla kaubelda. Ise olen selles osa natuke skeptiline.

Oleks võib-olla ööseks saarele jäänud aga ei viitsinud kotte mitu korda pakkida ja ühepäevasega jõuab rohkem erinevaid saari näha.Speed boat reeglina-muidu loksub merel jube kaua.Khai-terve päev 3-4 saart 1500-1700,Raya ja Coral-1500,Phi Phi-Maya-Khai-2800 tegemist on alghindadega,hotellide koha pealt et ikka saab ainult rolleri või tukiga on lihtsam otsida.

kas tõesti on hinnavahe pattaya ja phuketi vahel 2-3 kordne. ei taha seda kuidagi uskuda. olen nõus, et hinnad on phuketis mõned kümned protsendid kõrgemad, kuid 2-3 kordne hinnavahe on ilmselge liialdus. või on kellelgi vastupidiseid näiteid?

Toiduhinnad on nn.turistidele m6eldud kohtades kyll suht sarnased. Samas on Pattaya elamine Phuketiga v6rreldes odavam, kui palju on suht raske hinnata. Hotellide hindu on broneerimissysteemides (www.hotelclub.com) kerge v6rrelda.
M&M

ja teenused tõesti mõned kümned protsendid aga tuki juhid on ilmselt oma vahel kokku leppinud ja kaubelda suurt ei saa(erandeid leidub alati)Tunduvalt suurem hinna vahe on suveniiridel,riietel ja muul nännil

ilmaga on lood praegusel hetkel nii... päeval u 34 kraadi, läheb aina soojemaks ja lämbemaks. mingid olematud pilved liikusid tõesti, kuid need ei varjanud pea üldse päikest. ja minu jaoks täitsa uskumatu asi on see, et varju all istudes on võimalik ka ära põleda.
saartele soovitan reisida siis kui olete juba pisut päikest näinud. kui valite kiirkaatritega mineku siis soovitan olla valmis väikseks operatsiooniks "süda paha". viskab päris kõvasti. 3 saare tripi saime 2500 bahtiga. phi-phil oli nüüd alles rannas tulekahju- 10 äri ja söögikohta põles maha. snorgeldamise asjad võtke ise kaasa, kaatris olevad võivad päris jamad olla.
tuk-tuki ja takso hinnad on minu kogemuse põhjal samad. patongist kamalasse mõlemaga 300.- võrreldes patongiga on kamala täielik küla, väga rahulik ja mõnus. rand super!
mingid sääselised on olemas küll, kuid offi vaja ei lähe. mingi 3 ammustust 2 nädalaga pole ju palju.
nägin palju silte room for rent. nii et tasub uurida.
kui euroopa toidu järele igatsus tekib siis minge GRILLHÜT(T)ESSE. hapukapsas ja kartulipuder. tai toidule mõnus vaheldus.

Lähen märtsi alguses Phuketisse,millised kolm saart oleks mõttekam võtta või millistel ise käisid?

võtsin Phi-Phi,Maya,Khai. kaatri sõit kestis u.1.30 ja koguaeg viskas nii, mis kole. kuid mulle tundus, et seda sama tripi saab võta ka mingi toekama paadikesega, kus nii lihtsalt süda pahaks ei lähe.
maya bay resi võttes tasuks vaadata, kas see sisaldab rannas ka käiku. muidu viiakse teid paadiga sinna lahte küll, kuid randa te ei saa.

vota eelneva postituse trip aga koos sukeldumisega Phi-Phi saarelt nt.,lounasook Maya Bay lahes.Kuigi olen 2 korda juba kainud ei maleta palju maksis aga vaga kihvt oli!Martin

aga soovitan ikka speed boati,siis jääb saarel olemiseks rohkem aega ja väike paat läheb ka sinna kuhu suurega ei pääse.Raya või Raya ja Coral terve päeva tripi saab kindlasti 900 bth kätte,need on lähemal ja sõit 30-45 min(väga ilusad).Lähedal on ka Khai Nui,Nai ja Nok ning 1000- 1200 bth oleks mõistlik hind.Hinnad sisaldavad ka rikkalikku lõunasööki mereandidest.Ärasõit tavaliselt juba 4-5 paiku sest päike hakkab vaikselt loojuma.

viivu ja suuri kolhoosi paate vist Phuketi saartel ei näinudki.Soomlased kihutasid mingite huvitavate laevukestega,millel kruvi pika varre otsas aga need on lahtised ja päikese eest varju soovi korral pole.Hirmsat häält tegid ka.

jeestlased kirjutage ikka eesti keeles, mis on VIIVU , kus on tais kolhoosi paadid, hinnad mis Pattayal takso on 10 bhadi on Puketis 200.Elamine ka 30 prossada odavam...neid huvitavaid laevukesi jagub seal kõikjale, arvan , et isegi Malaisjasse.

Malaisjasse ja prossada,kui norimiseks läks

Kindlasti soovitan eelistada Phuketi saart Pattayale. Olen käinud mõlemas ja kindel eelistus Phuketile. Ise viibisin sel kevadel Phuketi Patong Beachi piirkonnas( seal on rahvast rohkem,kaubandus ja ööelu elavam),aga kui soovida rahulikumat piirkonda,siis soovitan Karon Beachi.Käisin Phuketil reisikorraldaja Horizon Traveliga ja jäin väga rahule.Huvitavad ekskursioonid. Aga sel aastal teevad nad Krabi+ Phuket. Soovitan seda varianti kaaluda.

Mis siis sulle Pattayas ei meeldinud? Ise olen Phuketi saarel käinud, kusjuures samuti Patong beach :) Aga Pattayasse tahaksin minna, palun kirjelda, mis erinevused olid Phuketil ja Pattayal.
Ette tänades