Petuskeem Kambodžas

Tahaksin Teid kõiki hoiatada ühe mehe eest, kes nimetab end Pieteri Nousiaineniks. Tegemist on soomlasega, kes on vanuses 35+. Ta otsib ohvreid, tulles nende juurde jutuga, et temalt on varastatud pass ja raha ning tal on hädasti vaja pääseda Taisse, kus asub Soome saatkond, et sealt kätte saada oma uus pass, et tagasi kodumaale sõita. Räägib jutu vanematest, kes lubasid raha saata, aga kuna tal ei ole dokumente, siis seda raha kätte ei saa. Valib oma ohvriteks skandinaavlasi, kellelt palub raha laenuks, lubades vastu anda oma telefoni.(Meilt palus bussipiletiraha Bangkoki, mis oli 14 dollarit) Jutt on väga usutav ja tõene. Võtab ohvritelt kontaktandmed ka ja annab ka enda omad vastu, kuid kahjuks ühendust ta ei võta.

Mees tegutseb üle terve Kambodža ja täiesti erinevate skeemidaga. Aga ma siiski pean oma kohuseks teid hoiatada, et Teie selle õnge ei läheks.

Ega ta seda päris ise välja ei mõelnud .)
Taoline enda reisi finantseerimine on ka Lonely Planet foorumist läbi käinud. Suhteliselt kuulsad on selles osas Iisraeli kodanikud, kellega ühes dormitory's magamise puhul peab ka oma dokumentidel hoolikalt silma peal hoidma.

To Gristi: Kas oligi petukas, nii nagu te Sihanoukvilles rannabaaris rääkisite ja arvasite? Kui oli, siis tuleb meil vist ka kohapeal elavaid valgeid oma kodulehel teavitada.