Phuketist maismaad pidi Kuala Lumpuri.

Tervist. Kysimus siis kuidas pääsen Phuketist KLi. Eelmine aasta sai liigutud rongiga KLst Kota Bahru kaudu Hat Yaisse. Kas Phuketist pean samuti minema Hat Yaisse voi on voimalik soita kohaliku bussiga otse Benang Pesari. Et sealt siis Butterworthi ja edasi KL rongiga. Reisiks on kaks päeva, kuni läheb lend KLst. Lihtsam oleks lennata, aga arvan, et kahe päevaga näen rongi aknast rohkem. Ja kus on Phuketis bussijaam. Kas ainult linnas voi saan ka kuskilt mujalt bussile. Neid VIP busse ei taha need röövlid. Tavaline buss ja 3rd class rong on mulle koige sobivam. Vabandused kirjavigade pärast. Postitus sai kiiruga kommunikaatorist toksitud..

Phuketist peaksid liikuma bussid Kuala Lumpurisse otse. Me tol korral sellele bussile ei pääsenud, sest oli mingisugune moslemite püha, mille tõttu olid kõik Malaisia pealinna suunduvad bussid täis bookitud. Ja ostsime Phuketi reisibüroost bussipileti Butterworthi, selle firma buss korjas meid hotelli juurest peale hommikul. Tai bussindus on ikka midagi omaette. Nii palju vahendajaid ja muidu mehi, raske on nendest eemale hoida.

Aga Phuketist lähevad bussid Butterworthi. Sealt omakorda umbes veel bussiga kuuetunnine sõit Kuala Lumpurisse. Bussipilet Phuketist Butterworthi maksis miskit 200-300 krooni kanti. Sealt edasi umbes sama palju veel. Kokkuvõttes hinnaliselt teeb sama, kas sõita otse Phuketist Kuala Lumpurisse või teha vahepeatus Butterworthis ja sealt edasi Kualasse sõita. Ronge me ei kasutanuud, sest need olid minu meelest kallimad.

Ju on siis taikad ahnemaks läinud, aga minult kysiti Padangi saamise eest 1000bahti.Butterworthi 2000bahti. Yhesonaga valisin hoopis kohaliku bussi 2classi, mille hinnaks Hat Yaisse tuli 267 bahti. Kuna raudtejaam avatakse alles kell 5 hommikul magasin moned tunnid raudteejaama lähedal hotellis 200bahti eest. Rongi pilet Hat Yaist Butterworthi 350bahti. Minu kindel eelistus aasias liikumiseks on rongid.Kuna vahemaad pikad siis on hea vahepeal jalutada..Hinnavahe on muidugi väike, kuid mulle selline reisimine istub. Kuidagi on vaja kaks päeva sisustada.