Põhja Norra

Kas keegi on käinud põhja Norras Venemaa ja Norra piiri ääres? Mis seal huvitavat on ja kas vaalsid ka võib näga

Olen käinud, samas vaaladest ei tea midagi. Mis huvitavat? Oleneb mis su jaoks huvitav on. Mulle meeldis. Turiste praktiliselt pole võrreldes Nordkapp'i ja Lofootidega.

olen käinud. küll aga Hurtigruten laevareisiga ja peatunud üsna venepiiri lähedal Kirkens-is.Söitsime sealt laevaga löuna suunas mööda rannikut ja minu meelest ,mid a rohkem löunapoole me söitsime, seda ilusamaks loodus läks.Ja seepärast väga pönev seal sügavas pöhjas polnud. Vaalasid ka kahjuks ei näinud.

Koht, kus Norras saab vaalasid imetleda on Andenes. Vaata : http://www.whalesafari.no/a/?id=55&vn=738

Kultuuriliselt (saamid, norralased, soomlased ja pomoorid) ja ajalooliselt (n6iad) on see v2ga p6nev piirkond. Kalurikylakesed, metsik loodus, j22meri.. Infot leiad siit: http://www.varanger.com/ ja siit ka: http://www.visitnorthcape.com/

Põhja Norras käinud Trömso linnas, kui õigesti mäletan, läksin läbi Soome, põhja välja ja siis otse Norra. Päris huvitav oli, Tallinnast umbes 1700 km.

Tere!

Kindlasti mine. Väga ilus. Olen käinud Norras mitu korda. Põhja Norra on Kesk Norrast palju võimsam, ürgsem. Võrratu kesköine päike. Tahan tagasi.

Norras käinud 6 korda,neist 2 Põhja-Norras. Suvel läbi Soome Nordkapist Tromsoni ja talvel Inari tagant Kirkenesi(tahtsin kogeda,kuidas Jäämeretee välja näeb.)Päris tore oli. Nende kordade jooksul pole juh- tunud ka vaalu nägema.Kahju kyll aga olen alati pisut enne Andalsnesi Trollstigenile ära pööranud.Järgmine kord sõidan kindlasti otse edasi. Põhja-Norra on tõesti omapäraselt kaunis. Lapsed korjasid pudeliga vett ja igasugu okkalisi kaasa(ikkagi Jäämeri.)Aga ei SOOVITAKS----- järgmiseks päevaks oli auto haisu täis nagu maamehe peldik.

Vaalavaatlust saab ka algusega Tromsost, mitte ainult Andenesist. Arctic Voyager, 900 Nok in.

mina muudkui ainult käingi seal :) seekord nats lääne pool http://fotoretked.planet.ee/norra/ aga vene norra piiri poole tasub ka hoida, mägesid suuri pole, linde selle eest küllaga, lausa linnusaar- poolsaar olemas- Vadsö- st nats ida poole

Vaalasid vist ikka muud moodi ei näe kui selleks korraldatavatel vaalasafaritel. Neid korraldatakse Lofootidest (k. a.) ülespoole pea igas külakeses (näit. mingi väiksema või suurema kaatriga). Endal on jäänud kahjuks nägemata, kuna meri oli tol korral pea ida päev üsna tormine (sügis) ja laps oli veel liiga väike ja kerge hirm oli ka seda "puukoort" vaadates. Nael kummi!

... kellele pariis ja nizza, kellele norra ja vene piirialad...

See on kyll mingi yks miljonist juhus, et vaalu ilma safarile minemata n2ha saaks. (Aga on v6imalik!) Siit leiab lingid erinevatest firmadest, kes vaalasafareid korraldavad: http://www.hvalsafari.no/ to 26 mai, 2007 - 11:54 Åndalsnes ja Andenes on kaks t2iesti erinevat kohta Norras mis j22vad teineteiset ca 1200-1300km kaugusele.

Endal ka eelmisel aastal selline juhus, et nägime mingi 3 meetrisi kalu, kui ületasime praamiga järjekordset fjordi ja hiljem küsisime kohaliku käest kellega oli tegemist ja tema kostis seepeale, et need olid vaalad. Marki täpselt ei mäleta, aga vahva oli küll :)

Vaalasid - tõsi küll üsna kaugelt - nägime Gryllefjordist Andenesi minevalt praamilt. Selle peale jätsime safarile minemata :)