trip-krainetrip-ukraine-dark
Põhja Norra

Plaan on minna nüüd nädala pärast Põhja-Norrasse. Oleme siin nüüd dilemma ees, kas minna Nordkappi või Lofootidesse. Kes on mõlemas kohas käinud, andke nõu et, kumba rohkem tasuks külastada? Kuidas nende kahe koha ööbimisvõimalused on ning kas õhtul võivad kõik kohad täis olla, et ööbima ei mahugi? Reisi eesmärgiks on pigem näha loodust mitte niivõrd muuseumide külastamine. Ja kui võtta ette ühe reisiga mõlema koha külastamine, kas see oleks juba liigne sõitmine ja kui palju see aega võtaks? . . . Trip.ee tegi postituses keelelisi parandusi ja järgmise keelelise kolepostituse kustutab!

Käisime 15-29 juuni samades kohtades. Ise soovitaksin kindlasti mõlematesse kohtadesse minna, kuna minule personaalselt meeldised need kohad väga, ja ka loodus oli erinev. Meie marsruut oli läbi Soome: Oulu-Karigasniemi-Nordkap-Andenes-Lofoodid-Bodo ja siis läbi Rootsi Lulea tagasi Oulu ja Vaasa kaudu Helsingisse. See ei ole väga täpne marsruut, põikasime ikka siia-sinna mujale ka (Svartiseni liustik, Saltsrtaumeni veekeerised, Alta, Grongligrotta koopad, jne). Kogu marsruut oli ca 5700 km. Ööbimistega probleeme ei olnud - mökid ja rorbud olid täiesti saadaval ja Norra mõistes meile taskukohased (300-500 NOK). Kämpingutega on tõepoolest nii, et need võivad olla kinni, aga kodumajutus toimib väga hästi ja mina soovitaksin julgesti keerata kõrvalteele sisse ja uurida öömaja kohta, lisaks annab seal ka hinda kubelda ;) Seega aega võttis meie reis kokku 2 nädalat). Nordkapi loodus oli kui tagasiminek kevadesse (veebruar) kui puus olid alles hiirekõrvades ja loodus jube masendav - hall ja vähe rohelust (kevade mõttes), aga võrratult ilus! Lumi ja mäed ja roheline vesi fjordides ja....... Lofoodid olid jällgi omamoodi - värvilised kalurimajakesed, roheline fjordivesi, kuivavad kalad, mäed, põdrad, lambad....... A külast enam meeldis mulle Njusfjord, sissepääs küll tasuline, kuid mulle meeldis rohkem..... Samas ei olnud need vahemaad ka väga pikad, kuigi sõit oli aeglane - mäed siiski ju, keksmiseks kiiruseks kujunes 56 km/h (kui ma nüüd õigesti mäletan :) Soovitan võtta Soomes ja Norras kohalike kämpingute brošüürid - aitab kõvasti!

kui veel huvi, vastan meeleldi :)

Soovitan külastada kindlasti mõlemaid nii Nordkappi kui ka Lofoote. Nordkapist Lofootidele on ca 800 km. ja aega selle vahemaa läbimiseks võiks arvestada umbes 4 päeva. Vahepeal on ju ka looduskauneid kohti, mis on Rännutirtsul hästi välja toodud.

Suur tänu vastamise eest. Kindlasti tuleb meil meeldejääv reis, kus saame nautida loodust ning külastada kaueid paiku.