Poola

Tahame sõitta Poolasse jõulude ajal, ja sooviksin küsida odavaid majutuskohti? Sõidame autoga. Ja kus oleks müügis selliseid riideid, jne nagu Eestis mõned müüvad või poola on neid täis? Ja mis linn oleks talvel kõige ilusam? Vaatamisväärsused.

Kati :)

Eestist minnes on esimene suurem linn Varsssavi. Ostukeskuseid on seal palju, nt Ida-Euroopa suurim, Arkadia (5x suurem kui Rocca al Mare): http://www.inyourpocket.com/poland/warsaw/shopping/shoppingmalls/Arkadia_20031v. Riiete ostmisel võivad huvi pakkuda factory outletid, Varssavis nt Annopoli outlet kohe Via Baltica ääres: http://www.inyourpocket.com/poland/warsaw/shopping/shoppingmalls/FACTORY-Outlet-Annopol_126597v.

Üsna Varssavi lähedal on ka Lodz, kus vana tekstiilikeskusena on samuti suured riideoutletid, nt Ptak http://www.ptakoutlet.pl/en/o-ptak-outlet/

Jõulude ajal on ilmselt kõige kenam Krakow koos lähedalasuva Zakopane talikuurordi ja soolakaevanduste jõulumaaga, samas on sinna üsna pikk sõit. Pigem siis juba mõni kena koht Varssavis või selle lähistel - vanalinnas on jõuluturg, uisutamine Lazienki pargis vms.

Majutuse osas võib vaadata hetkel käimasolevat Accorhotelsi müüki: http://www.accorhotels.com/gb/hotels-offers/promotion-32095-promotion.shtml, kus jõulueelsetel nädalavahetustel kahese toa hind Varssavi Novotelis, Mercures või Ibises vaid 25-30€. Novotelis on 29€/öö hinna eest isegi peretoad (2 täiskasvanut + 2 last) ning asukoht otse linna südames, läheduses ka mitmed valvega parklad.

Ptak Outlet on tore koht, terve suur keskus täis erinevate firmade outlette. Ja teisel pool teed ööpäevaringselt avatud selline turukaupade keskus. Tõesti suur ja odav.