Viimased kommentaarid

Jumal tänatud. Saab korra majja. Topitakse oma pakse põrsaid lennukis hoiukasti , teistele ruumi ei jää.  Lisaks see suurenenud ajakulu inimeste pealepakkimisel. Lihtsalt tuletatakse nii meelde, et lennukis on ka teised reisijad, kes kannatavad.

Takso on jah suht odav meiega võrreldes aga samas mitte tasuta. Täpse raha lähedane pole paha.  Teinekord pole tagasi anda, teinekord ei oskanad kaarditerminaliga töötada. Samas suurest kupüürist vahetusraha käis juht ise tükk aega otsimas. See oli küll Abu-Dhabis.

Päevasel ajal ka metroo ja buss. Ostad enne transpordikaardi.

AB uute lennukite istmealused on väiksemad. Tavakott /kohver ei mahugi enam.

Nii mõnigi kavalpea vormistas oma auto kaubikuks mingil ajal. Sellisega hakkad maksma juba Lätist. Olgu kiirtee või mitte. 

Üldse arusaamatu kas mõtled kiirteemaksu (Poolas) või tavalist teemaksu (vinjett jms.)? Auto kategooria poleks ka paha teada.

Olen käinud omal käel. Saab kenasti hakkama kui natuke eeltööd ka teha. Aprillis vast kannatab veel olla, aga kui suur suvi käes siis õue vast ei tiku , vöi kui siis hommikul.

Kütus kõikjal sama hinnaga, umbes kaks korda odavam kui meil.Oleneb kuhu minna . Läti kaudu sisenedes teed viletsamad, Leedu kaudu saabudes vististi kohe tasulisele teele. Toiduainetest, ülemaailmsed brändid sama hind mis meil või natuke vähem, Kohalik kaup odavam.

Kas oli vist 24 tundi enne lendu (või oli 36 tundi) .  Ja mobiiliäpis töötab paremini - on lihtsam.

Malpensas on ju kaks terminali. Kui sama (easyjet mõlemad), siis pole probleemi. Kui erinevad siis arvatavasti mitte.

VäikeLotti. Selle 4x x euro eest saaks ju reisil midagi targemat teha. Meenub, et keegi ajas sama raha eest endale mitu kihti riideid selga, et jumalapärast ei peaks ülekilode eest maksma. Viinamarjad on hapud, mis? Katsu argumenteerida teinekord.

VäikeLotti, kasutades Su enda sõnu teisest teemast:  "Arumaeisaa... ostetakse reis, aga mingid tühised paarkümmend eurot enam ei leita, et lennureisi ajal kõrvuti istuda, à la "riskisime". Kui ikka nii vähe raha on,  kas siis on üldse mõtet minna rihma pingutama ja sente veeretama?  Norwegian on niigi odav lennufirma..."


Kas ikka väga narr ei ole viis särki selga ajada ??? 

Igal juhul Figueres, kus Dali maja, Portbou rong läheb sinna.
Linnas endas: Montjuici mäe piirkond - sealt köisraudteega sadamasse, El Carmel ´i punkrid, Tibidabo mägi. Jne.

Katari raha on riaal mitte mingi riyals. Vt. ka rubleid, kroonorid, zlotyd jne. Austa emakeelt!

Tagastamiseks pole vaja seda letti viia. Paljudes lennujaamades selleks eraldi kohad kuhu ööpäevaringselt saab autot tagastada, isegi mitme rendifirmapeale üks.

Jah just - mis hotelliga tegemist !!! ??? Vastutustundetu on seda varjata, eriti kui hotell ei vastuta !

P.S . sigalale.
Ei ole küüniline, lihtsalt sa ei ole eriti kursis paljude asjadega.

Kordame üle. Lõviosa deposiidist on kindlustuse omavastutus. Võta null omavastutus, saad deposiidisumma alla. Tõsi rendisumma tõuseb natuke, kuna nullomavastutusega kindlustus on kallim.
Täiesti loomulik, et 1000 eurot tavalisel ausal inimesel niisama vabalt ei vedele, kui reis makstud ja ka reisil plaan natuke kulutada.

triplekix-ile
(tohoh: kas keegi jätab päriselt ka oma dokumendi kuhugile suvalisse kämpasse "hoiule"? Kurat, ma küll ei julgeks enda oma jätta)

Suvaline kämpa ei küsi ja suvalisse kämpasse ei jäta ka. Ja usun, et korraliku kämpa registratuuri sheif on üks kindlamaid kohti selliste asjade jaoks. Vähem paranoiat.

Mõni kämpa võtab dokumendi hoiule. Siis hea kui nii id kui pass olemas.

2 aastat tagasi oli silla otsas putka. Seal onule/tädile maksid. Vist sai ka kaardiga. Äkki nüüd mehhaniseeritud.

Bazzboy - KRK on saar mitte poolsaar. Üsna muljetavaldav sild viib sinna ja see on tasuline.

matkaauto.com foorum on see koht kust kohe kindlasti saad abi.

Raivoga nõus. Ja autoga, millega pikka maad talutav sõita, ei ole Monacos küll midagi teha. Ja eriti parkimise mõttes.
Aga kui aega laialt käes - sõit kokku edasi-tagasi nädal. Olen käinud sealkandis autoga aastaid - enam ei taha, lennukiga kiirem ja mugavam. Nicesse ja sealt siis bussi, bussi/rongi, rendiauto või helikopteriga (kui raha on) Monacose Auto saab kohapealt mõnikümmend eurot päev. Minul 0 omavastusega ca 50 päev kahepäevasel rendil.