trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Mids sa seal Roomas autoga 3-4 päeva teed? Istud ummikus ja otsid parkimiskohta. Eeldades, et käid turistikohtades. Täiesti töötav metroo seal näiteks. Iseasi kui majutus kuskil pärapõrgus.

air baltic kunagi luges selle teiseks (või kolmandaks) kotiks

Ühe mõtte lisaksin - buss istub küll aegajalt ummikutes kuid bussi kasutamine sõitmiseks Cannes, Antibes, Monaco jne on oluliselt odavam kui rong.

tom1967

Kas seda NIE tegemise volitamist oleks võimalik teha ka distantsilt st Eestist. Või on keegi isegi siinse saatkonna kaudu saanud teha?

Grasse - parfüümilinn, Kui autoga, siis miks-mitte Saint-Tropez.

Kuidas on Hispaanias (ja ka Portugalis) kinnisvara ostmisega, kas selleks peab seal endale enne mingi numbri (meie mõistes isikukoodi?) saama riigi käest?

Kõige huvitavam, et ei ole 100% kindlust kas puhtalt läbipõdeja (ilma vakside ja tõhustusteta) on seal sireriiklikult nö parketikõlbulik ? Olgu või neli kuudki. Igal pool on läbipõdemine seotud kas vaksimise või tõhustusega...

Lisaks, tõend on kehtiv mitte PCR testist 4 kuud vaid nö tervenemisest (enamikel +11 päeva) 4 kuud ! Proovitud seal kasutatava äpiga.

  • Saatkonna lehelt loen:
  • Alates 24.01.2022 saab riigis igapäevastes tegevustes osaleda vaid vaktsineerimispassi olemasolul. See tähendab, et ühiskonnaelus saavad osaleda vaid vaktsineeritud või COVID-19 läbipõdenud isikud ning negatiivse testi alusel kuhugi ei pääse (Riigisiseselt kasutusel mobiilirakendus TousAntiCovid, sobib ka pabertõend).
  • Alates 15. veebruarist 2022 lubatakse Prantsusmaal 18+ isikuid kultuuri- ja meelelahutusasutustesse (restoran, kohvik, muuseum, linnadevaheline ühistransport, jne)  üksnes juhul, kui isikul on tehtud tõhustusdoos. Tõhustusdoos peab olema tehtud hiljemalt neli kuud pärast viimase vaktsiinidoosi saamise kuupäeva; ühedoosilise Jansseni vaktsiini korral peab tõhustusdoos olema tehtud hiljemalt enne kahe kuu möödumist vaktsineerimisest.
  • COVID-19 läbipõdemise korral on skeem järgmine: läbipõdemine + üks vaktsiinidoos + tõhustusdoos enne nelja kuu möödumist vaktsineerimisest või läbipõdemisest [või Covidi 2x läbipõdemine ja tõhustusdoos]. Läbipõdemise tõend väljastatakse positiivse PCR testi alusel, mille tulemus kehtib alates 11. päevast alates haigestumisest.
  • Et riiki sisse saan kuid nt muuseumi ei saa?

Jälle on mingeid nõudeid täpsustatud ja ei saa enam midagi aru. On siis võimalik Prantsusmaale minna ainult läbipõdemisega? On keegi alates 15-ndast ainult läbipõdemisega läinud?

Tasuks lugeda värskemaid materjale, mitte möödunud sajandist. Isegi Valgevenes sobisid Eesti load.

Valeria: ...PCR test näitab veel ilmselt ka kuu aja pärast positiivset tulemust...

See on selline linnalegend, mis pole tõsi - pigem see kuu hiljem positiivse näitamine erand ja haruldane.

Tegelikult see testipaber ei huvitanud kuu tagasi Itaalias absoluutselt mitte kedagi. Esimene kes midagi küsis oli hotell - ja tema ka EU covid serti läbipõdemise või torkimise kohta.

Laadisin negatiivse testitulemus ryanairi äpi-s  üles ka, kui checkinii tegin. Samas lennujaamas küsiti ainult  pardaleminekul , et onju olemas negatiivne test?

Seega ainus takistus elektroonilistes kanalites, et kas laseb checkinni lõpuni teha ja kas väravas annab rohelist tuld pardakaart.

Seega siis lihtsalt dokument ise peab olema kuni neli kuud vana? Genereerisin uue tõendi, seega sinna tekkiv uus kuupäev (lisaks testi, väljastamise ja kehtivuse kuupäevale) on määrav?

Alates 15.02.2022 loetakse kehtivaks läbipõdemistõendit, mis on väljastatud maksimaalselt 4 kuud tagasi (varasema 6 kuu asemel). Näiteks on alates 15.02.2022 kehtiv tõend, mis on väljastatud 15.10.2021 ja peale seda.

Kui keegi peakski kotti vaatama hakkama, mis on ikka väga ebatõenäoline, siis huvi võiks pakkuda ehk nt pseudeefedriini sisaldav sudafed jms. Mingi ibuprofeen, paratsetamool jne pakub sama huvi nagu nt snikers.

Inime küsis kas lennujaamas pistelist lisatesti ka tehakse...

Transpordi kohta lisaksin mõne mõtte veel...

No metroo on Dubais küll hoopis teisest puust kui mujal maailmas, konditsioneeritud ja odoreeritud (sidrun vist). Puhas. Lisaks naistele oma vagun soovi korral ja topelthinnaga nö mugavam vagun. Taksoga ikka istud ummikus, hind vast meie Bolti kanti? Ainuke negatiivne linnatranspordikogemus oli sõit Global Villagesse, buss oli täis ja käis harva. Ahjaa, kus vesi ja liiv, ja natuke ranna moodid- mine aga, päevasel ajal, öösel vist natuke komplitseeritum...

Marina kant on minumeelest põhiliselt vene turiste täis, niipalju kui neid praegu seal liigub. Marina mallis mäletamist mööda karjutakse reklaame ka vene keeles. A muidu kena kant, ainult rannad rahvast liiga täis, tihti ei ole vabu rannatoole.  Saab kuidugi ka ilma, oma linaga liival.

Deira on lahe kant, aga lõunapoolne osa, mere pool kus ka kullaturg on natke liiga ekstreem kant. No Dubai kohta. Saad lihtsalt abraga üle, jälle suht imemaailma. Olen olnud ka Burjumani kandis, ADCB metroojaama lähedal, sai liikuma metrooga , samast läksid ka bussid Jumeira kandi randa, kus lamamistoole (tõsi, raha eest) vabamalt saada, rahvast ka vähem.

Minul poolteist kuud peale haigestumist oli test negatiivne. Synlab aga väitis hoopis, et peale tervenemist on pigem erand positiivse testi andmine. Proovi apteegis müüdavat kiirtesti ka.

Jätkame dialoogi. Kui tuled Itaaliast otse Eestisse ei ole vaja. Eesti ei nõua seda.

Digiloost allalaetu, sobis nii mobiilis kui paberil. Skänniti ruutkoodi. Muidugi ei tasu unustada ka dplf täitmist netis, kuigi seda ei küsitud küll kordagi - tõsi lennufirma palus äppi alla laadida, äkki sellest piisabki.

Just, on minultki küsitud vakstõendit aga sobis ka läbipõdemistõend. Eks ta ole selline lihtsustatud kõnekeel. Euroopas vist Kosovo (või oli see Bosnia ja H) ainus koht kus läbipõdemine ei ole võrdne vaktsineerimisega.

Täpsustame siiski väljendeid - Green Pass on läbipõdemise või vaktsineerimistõend. 

Sama tõend on vaja tagasitulles lennujaama sisenedes ja kohapeal hotellis, muuseumites, sisesöögikohtades. Lennukile tagasitulekul  minnes ja paljudes kohtades muusemis nõutakse FFP2 maski. Mujal piisas tavamaskist.

ftr8 - ütled, et "...Näha paluti nii vaktsiinitõendit...". Et ei kisuks vaktsineerimispropagandaks, täpsustan, et sobib ka läbipõdemistõend.