Raetravel

kes on käinud Raetraveliga Horvaatia reisil?

Just äsja käisin Kuramaal ja kuulsin, et sama giid käib ka Horvaatia ja Portugali reisidel kaasas. Ma ei kahtle selle ajaloolasest giidi faktiteadmistes, aga reisijuhina on ta viletsaim kogemus mu elus. Seni pole ma kohanud reisijuhti, kes esimesena vetsu või sööma kihutab või siirdub ekskursioonile ennem, kui kogu seltskond bussist ülepea välja jõuab. Kuigi oli teada, et nädal ennem toimus analoogiline reis, avastas giid näiteks Talsis õhtusel jalutuskäigul (peale n.ö kohustuslikku ringkäiku) osade turistidega valgeid laike, aga linn pole ju suur ja uudiskohad giidi jaoks olid tegelikult praktiliselt linnaekskursiooni teel. Veel kummalisem oli see, et giidil polnud aimu, kus asub Kolka tipp ja ta ei vaevunud isegi peale praktiliselt pensionäridest koosnevale grupile kilomeetrite pikkuse ja tunde kestva rahvamatka korraldamist pilku heitma meetrisele stendile, et lõpuks ikkagi teada saada, kus ta puusse pani. Vuhises stendist mööda nii minnes kui tulles ja hiljem tunnistas bussi mikrofoni, et tema küll aru ei saanud, millal tipust mööda tuhiseti. Selle prohmaka tõttu jõuti Ventspilsi hiljem, aga giid ilmselt ei soovinud, et inimesed siiski muuseumi oleksid enne sulgemist jõudnud vaid vedas rahava kõigepealt hoopis randa ja sealt lahkudes siis hakkas rääkima, et no ega nüüd enam muuseumi ei jõua vist... Kui Lätti minnes ja sealt tulles oli peatusi parajalt, siis koha peal oli vetsus käimine suuresti ise otsimise ja ekskursioonide vahelt kiirsüstimise peal. Ka on vaba aega võõras linnas üsna raske sisustada, kui sul pole kaarti ja giidilt ka ei kuule, kuhu poole võiks hoida, et midagi huvitavat leida.

Kui Lätis saab ehk enam-vähem iseteeninduse ja eesti-vene ja paari läti keelse sõnaga hakkama, siis Portugalis see enam nii lihtne pole. Ei tahaks siin väga musta pesu lehvitada ja jätaks giidi nime mainimata, kel huvi, küllap leiab selle info ise.

Ööbimiskoht oli küll kena ja bussil polnud viga, aga bussijuhil läks politseiga sehkendades küll üle poole tunni, seega mitte just parim valik.

Ka ei jätnud Raetraveli kontori töö head muljet: e-kirjale ei vastatud; kui läksin kohale, leiti kiri üles ja öeldi, et nagunii saatsin selle liiga hilja, et kõik kohad juba täis, aga andmed märgiti üles ja soov saada 2 kohta; aja möödudes helistati ja öeldi, et saab kaks kohata ja et vabu kohti on kümmekond; kui päeva pärast soovisin veel üht kohta reisil, olid jälle kõik kohad kinni; peagi helistati, et koht on ikkagi olemas ja bussis oli lõpuks ka vabu kohti. Tegelikult on vist nii, et selles kontoris arvutit eriti ei kasutata ja n.ö lipikute süsteem on veidi sassis.

Kokkuvõttes siis, mõne sellise Läti reisi võite ju teha, kui teil on piisavalt huumorimeelt, asjalikkust ise hakkama saada ja jaksu jalgades, aga kaugemasse kanti soovitaks küll mõne teise firma toel minna. Tegelikult tundub mulle, et ise nad pikemaid reise ei korraldagi vaid ainult vahendavad.

Seda reisi korraldab ABZ Reisid mitte Raetravel,nemad ainult vahendavad.Olen käinud sellel reisil ja kõik oli väga tip-top.

bussijuhil läks politseiga sehkendades küll üle poole tunni, seega mitte just parim valik.

Mis see bussijuht tegema oleks pidanud? Politseiniku maha lööma?

Kui oleks pidanud kellegi just maha koksama, siis pigem lohaka juhi ikka! Aga eks juht oleks pidanud oma dokumendid õigel ajal korda tegema, aga mitte politsei valvsa ja turistide etteheitva pilgu all värisevate käte ja punetava näoga rabistama siis, kui kell juba sadaviis. Ja teadagi, kui midagi elementaarset on korrast ära, siis ikka nuhitakse ja uuritakse ka rohkem.