Rehana Sharm Resort ****

Kas on teadjaid, kes on seda vähetuntud hotelli külastanud?

Teada on, et suht uus(2007.a).

Päris esimesena Eestist ei julge ka minna.

minna jaanuari keskel, Crown oleks ka veel sihikul - tema eelis on asukoht, kõik suht ligidal. Nii, et valikut veel teinud pole, jääb viimasele hetkele( millest võib isegi kasu tõusta).

Kas on siis keegi külastanud viimastel aegadel seda hotelli, mis muljed on jäänud?

Crowne Plaza on ehk tiba kindlam valik, ise nt ei oskaks isegi arvata, et kust üldse too Rehana Sulle valikutesse jõudis (st mille eest? odav hind?). Crowne pole ka lausa ***** tipp, aga selle hinna eest, millega teda enamasti pakutakse, ja võrreldes muude valikutega (parem hotell aga hea mitu tuhat per pea juurde maksta), peaksid rahule jääma. Crowne'i opereerib Intercontinentali kett, mis on kah mitte just lausa suundarajav omas klassis (vähemalt Egiptuses), aga miski rahvusvaheline asjatundmus siiski. Too Rehana aga on vist egiptlaste kodukootud üritus ja rahvusvahelistelt saitidelt vaadates on rahulolematuid ikka üsna palju. Sobib ehk neile, kes lihtsalt soovivad odava hinna eest Egiptuses ära käia ja päikest-merd nautida, ning hotelli/teeninduse kvaliteedile erilist rõhku ei pane. Ning kes eelistavad söögi järele sabatamist söömisele :P.

Üldse, ei saa ma tõesti aru sellest Kõik Hinnas vaimustusest, eriti Egiptuses, mis pole just gurmaanide paradiis. Kaks toidukorda kuuma ilmaga on enamasti enam kui küll kõikidele peale kasvueas teismeliste, ja kohalik toit on nii odav, et ka ainult hommikusöögiga hotell pole üldse paha valik. Pealegi saab need buffet' restorani toidukorrad hotellis vajadusel ka kohapeal juurde osta. Kellele alkoholi odavalt saada nii oluline on, siis kohalik alkohol on müügil poodides iga päev hommikust õhtuni ja õhtust hommikuni veel odavamalt, ostke üks pudel tuppa ja jooge samamoodi plasttopsist nagu teile sealt basseinibaaristki antakse, selle vahega, et ei pea järjekorras sabatama. Kõik Hinnas rahvapärane nimetus olekski ühesõnaga pigem: Kõik Järjekorras!

Teise tegurina ei saa ma aru, miks peab hotell just rannas olema. Rannahotellide territooriumid on üldiselt nii suured, et ega toa ja ranna vahet eriti ei sõelu nagunii, pealegi tuleb oma lamatsil silma peal hoida, et keegi sellele käppa peale ei pane. Samuti - lausa bikiinides toast välja ei kõnni ka rannahotellis, midagi oleks viisakas peale visata. Kokkuvõttes pole üldse vahet, kas matkad omil jalul läbi oma suur-rannahotelli territooriumi võib juhtuda et mingisse suhteliselt ilmetusse randa, või lased end veidi väiksemas hotellis paari sammu kauguselt ukse eest bussiga mõnesse Sharmi tippranda kohale viia. Viimane aga on üldjuhul nii parema asukoha ja teenindusega kui ka üldjoontes sarmikam.

Vt ka minu soovitusi Sharmi hotellide lehel ja sealt edasi mu Egiptuse blogis.
Kõike paremat!

Rehanat***** pakub praegu Toptours soodsalt,( muidu 12 000.- nädal).
Aga kui pole käinud, siis ei oska midagi arvata temast.
Crown Plazast lugesin kuskilt, pidi olema tihti ülerahvastatud, söömine järjekorraga, rannas ka mingi jama.

No see on ju kõikide odavate Kõik Hinnas hotellide probleem et nad on "ülerahvastatud" ja "järjekorraga". Sellepärast ma ütlengi, et ära sellisesse mine (kui see häirib), olgu tal mis iganes nimi. Rehanas samad probleemid ju veel hullemad kui Crowne's (mis on vähemalt visuaalselt üpris kena ja Sharmi keskustele lähemal ka).

Ei ole ju mingi odav hotell-nädal AI ja tavahind 13 000.- Toptoursil!
Kas on Rehana kohta mingeid lähemaid kogemusi?
Tundub, et kui läheme jaanuaris, siis oleme esimesed Eestist.

Kui pole odav, siis ei tasu osta! Vöi mis?

ma nüüd küll aru ei saanud.
Kindlasti on ka selliseid, kel meeldib võimalikult kallilt osta.
Ma ainult täheldasin, et Crown siiski EI OLE odav hotell, vaid vastavalt oma tärnidele hinnaga.Ja ülerahvastatus tuleneb ilmselt tema suurest populaarsusest.

I've just returned from a 2 week sentence at the Rehana Sharm Resort.
It was described to me by my travel agent as a 5 star hotel. Perhaps they are also paid to describe Brixton Prison in similar terms? Or an NHS Hospital, crawling with food poisoning and MRSA? Regardless, the word 'disingenuous' would be the kindest to describe such untruths.

The good points :-
1) The rooms are serviced daily and to a decent standard.
2) A TV, Safe and Fridge are provided in every room at no cost.
3)The resort is rather picturesque and the pool areas seem to be well cared for

That's it really.

The bad points

1)The curtains, towels and blankets are in dire need of a good wash (but the sheets are OK)
2)The electricity, water and satellite systems work on a rather random basis
3)The food is tasteless, bland and in the main, crawling with flies.
4)If you lose your ' All Inclusive plastic band' the management will try and scam you for $15 even upon checkout.

To sum up, don't bother.
It's like spending part of your life in the 'Village of the Damned'.
One week later and I still have food poisoning. A delighful Egyptian experience. I think NOT !!
19 Dec 2008

“Excellent Value for Money”

Don't really know what to complain about, everything was great, excellent value for money. Manager and staff 1st class, very clean, good food, excellent pools, weather great, rooms good size and cleaned daily.

Would recommend, will be going back. Travelled with a group of 8.

This TripAdvisor Member:
Liked — very clean and a good size
Disliked — nothing, all very good value for money

Nendest kommentaaridest on midagi raske välja lugeda. Ühele meeldib, teisele mitte.

Hinnast tulnukski alustada. Toptours pakub seda rehanat 8 ja 9000 eest. Kui muud parasjagu võtta pole siis võib ju öelda et mida Sa siin veel pärid - sõida ja hoia kokku ja naudi teadmist et oled Esimene Eestlane tolles hotellis, või mis iganes su enesehinnagut üles ajab, AGA ära siis pirtsutada ürita selle raha eest. Olen siin mitmele soovitanud umbes samas hinnaklassis täiesti mõnusad ** hotelle aga inimesed on pirtsakad ja tulevad tagasi ja nurisevad! Aga ütled talle et mine sinna hotelli mis maksab nii ja naa palju (nt 17 000 per nägu) ja on garanteeritud et jääd rahule, siis ei, nii palju maksta ei taha. Maksta ei, aga nuriseda küll! Mille kohta võib öelda, et muidugi tahaks alati vähem maksta ja rohkem saada, aga reaalsus on praegu selline, et *** Sharmis mis pakub Kõik Hinnas teenust 12 000 kr eest, on ODAVklassi hotell, olgu tärne kui palju tahes, mis püüab ikka veel näljast idaturisti, kes tahab oma raha eest mitte kvaliteeti, aga kvantiteeti stiilis olgu või paljad leivakontsud, aga olgu neid palju! "Value for money" ütlevad inglased kes on saanud ta meie mõistes u 3000 krooni väärtuses pakkumistega. Kui sa selle eest saad lennureisi edasi-tagasi Egiptusse ja nädal aega päev läbi süüa-juua hotellis mis tahaks olla 5*, kui ka päriselt pole, no kuidas sa siis julged mitte rahule jääda, ah?

Korralik 5 kvaliteet htekel ja Eestis pakutavate hindade puhul algab u 15 000 kroonist, AINULT hommikusöögiga selle hinna eest. See et 12 000 kellelegi kallis tundub, pole siin näitaja, ega kõik ei peagi 5 hinnaklassis puhkama, see on jõukamate mängumaa. :P Kuigi selle raha eest juba ausalt öelda tasub vägagi kaaluda individuaalpaketi kokkuklopsimist ja liinilendudega nt Luxorisse minna, kus saab juba valida nii nimeka hotelli kui ka olla vaatamisväärsuste keskel ja kõige tipuks on jõudsalt soojem. Või kes Punasest Merest ja sukeldumisest sõltuvues on siis suunduda Hurghadast lõunas olevatesse kuurortidesse, kus saab nautida uusi luksushotelle kombinatsioonis veel risustamata riffidega.

Millega ma tahan öelda seda, et eestlane on ühelt poolt harjunud algusaegade sissetöötamispakkumistega kalleid hotelle soodsalt saama ja sellest kujundanud arvamuse et igaüks me elamegi 5 hinnatasemel. Vot kahjuks ei ela. Ja teiselt poolt on hotellid praegu "turumajanduslikel" põhjustel nii palju kallimad, et korralik 5 kvaliteet Eestist ostes maksab tõesti juba veidi üle mõistuse. Too Rehana pole isegi rannahotell mitte, rand on teisel pool Naama-Nabqi põhimaanteed, vaata Toptoursi lehelt üle. Crowne nt on rannahotell, kui väga tahad võid ka toast rätik rebadel randa lipata.
4* headest pakkumistest alternatiiviks pole vist siinkohal mõtet rääkida, kui motoks tundub olema "võimalikult rohkem tärne võimalikult vähema raha eest".

Ei hullu, Sharm ja Punane meri on ju ikka samad kõikidele, olenemata kus hotellis keegi peatub, kallimas või odavamas, ilusamas või koledamas. Valmistuge halvimaks, siis vast kõige hullem ei tundugi. Toit võib tunduda maitsetu ja üksluine, see polegi siis nii väga hotelli süü kui et üldse harilik egiptlane Euroopa toitu eriti maitsestada ei oska, kuna nad ka oma kodutoitu harilikult peaaegu üldse ei maitsesta. Söövad magedat liha ja ube ja riisi, üldiselt iga päev umbes sama. Egiptuse pere menüü koosneb kokku umbes 6 pidevalt korduvast roast ja nad mitte ainult et ei oska vaid ka ei taha midagi muud valmistada ega süüa. Ilmselt loob see mingi turvatunde kui kogu kombestik on viimased 600 aastat täpselt üks ja sama olnud :P.
Teiseks venelased söögijärjekordades trügivad vallutavad ja söövad eest ära jne. Ärge jääge söögikordadele 20-30 min hiljaks vaid minge piinliku täpsusega või siis juba üldse paar tundi hiljem "teise vahetusse", nii väldite sattumist suurima trügimise ajale. Kui joogijärjekord basseinibaaris on liiga pikk, ostke pudel ja pakk mahla tuppa ja andke tippi mõnele poisile et see teile jääd tooks. Jne. Peaasi, et teil on kuskil öösel magada, kõik muu mis närvidele võib käia on Sharmis vabalt asendatav.

Mis temperatuuridesse puutub siis õhtusi ei tasu vaadata, jahedaks läheb kohe päikese loojudes, aga see on selline Eesti tuulise rannailma jahedus (kampsunid kaasa ja midagi soojemat magamiseks kui hotell konditsioneeriga kokku hoiab). Päeval on üldiselt ikka t-särgiilm. Aga tuuline on küll sageli, ja Nabqi rand on lage ja avatud. Kui väga häirib, sõitke omal käel mõnesse Hadaba kaljuranda, nt Farana Beach - all kaljude vahel sopis on ikka soe. Päikest saab võtta umbes 2-3-ni, siis on ta juba nii madalal et jahe hakkab, ja ta loojub praegu 5, tõuseb 7 paiku.

Pange ka tähele et sõidate Euroopa Liidust välja, seega Tallinna Lennujaamas saate pardakaardi ettenäitamisel kasutada tax free eeliseid. Kosmeetika nt on jupp maad Tallinna poehindadest odavam, alkoholi puhul ei oska öelda, kuna nad kipuvad müüma omas liigis kallimavõitu marke. Importalkohol on nagunii eriti odav hoopis kohale jõudes osta ja parim tax free ongi ka lennujaamas, üritage kohver kähku kätte saada ja sealtruumist väljudes kohe vasakut kätt on pood. Kel seda laadi huvisid on ;). Egiptuse alkoholi müüakse aga vabalt iga päev. Alkoholist Egiptuses ma peaksin õieti oma blogisse ühe lehekülje tegema. Võib-olla homme..

Aiduma Nile Deltale lohutamast. See rehajutt rohkem lõõbi pärast. Meie mehed ei nuta kunagi!

Crownis on küll hind minnes kallim, kuid lisaks sellele et tegemist on 5* hotelliga on seal olemas ka eesti animatsioonitiim. Animatsioonitiim tegeleb seal lastega, korraldab rannas erinevaid mänge ja seda kõike eesti keeles. Hetkel on hotellis suhteliselt rahulik ja mingeid probleeme ei tohiks tekkida söömis järjekordadega. Crowne Plaza hotellil on olemas ka hea snorgeldamise koht, mida kiidavad paljud inimesed.

Viibisin selles hotellis hiljuti, seepärast võin kirjeldada OMA nägemust sellest.
Hotell on Sharm el Sheikhi lennuväljale väga lähedal - umbes 10 minuti bussisõidu kaugusel. Hotellist Punase mereni on väike maa jalutada - otse üle tee (paljajalu ei maks merre muidugi minna, sest jalad võivad teravatest kividest haiget saada, parem on osta nn ujumisjalatsid, mis pole kallid).
Toad on suured ja on jagatud mõtteliselt kaheks: magamisnurk ja kohvinurgake. Lisaks veel suhteliselt avar koridor, rõdu ja tualett- dušinurk (küll ei ole fööni). Toas ja tualettruumis on telefonid,koridoris asuvas seinakapis šeif ja külmik. Meie viibimise ajal varastati kuuldavasti ühest toast videokaamera digikas ja pangakaardid, nii et šeifi on õigustatult vaja kasutada.Õhutemperatuuri saab reguleerida konditsioneeri abil. See konditsioneeri selgeks õppimine võttis tiba aega ja näppimist, aga lõpuks saime siiski ta ka sooja õhku puhuma.Ööd on hoolimata päevasoojast ju jahedad. Tube koristatakse vajadusel iga päev.
"Kõik hinnas" saavad käe ümber plastikust vastavat värvi käepaela, mille alusel saab kõikidest baaridest ja ka söökide ajal tellida tasuta karastusjooke, vett ja alkoholi. Eriti toredad on veebaarid, mis paiknevad otsapidi basseinis.
Toit oli normaalne, valik rikkalik, igaüks leidis midagi oma maitsele (mulle meeldisid kohalikud lehetaignast küpsetised). Praktiliselt hommikust hakkas tööle pannkoogiputka, kus tahtjaile küpsetati pannkooke. Õhtuti sai tahtmisel kõrvalolevalt grillilt veel fooliumis grillitud kala.
Meie grupist jäid päris mitu inimest haigeks, aga selle eest pole Egiptuses keegi kaitstud.
Basseine on hotelli territooriumil palju - imeilusad, tagumine neist lausa soojendusega (ehkki ka esimeste vesi jahe olnud). Rannarätikute jaoks saab esimesel päeval plastkaardi, mille alusel saab räti laenata. Kui õhtul rätt tagasi viia, siis saab kaardi tagasi (kaarti ei tohiks kaotada, sest siis tuleb trahvi maksta, minu meelest oli see summa 35 dollarit). Hotelli territooriumil oli ka Spa, aga sinna sai lisatasu eest. Sealgi on lastel lõbus aega veeta.
Igal õhtul on nn peamajas meelelahutuslikud programmid: varietee, mustkunstnik jne. Enne programme tegeldakse väiksemate lastega. Mulle tundus seal igast rahvusest lapsi ja pealtnäha nad tõesti hoolimata keelebarjäärist lustisid mänge.
Kaubanduskeskus jääb jalutuskaugusesse (seal on ka üsna asjatundlik apteeker ja meie Euroopa rohtusid oli riiulitel päris suur valik).
Alati saab hotellis kasutada ka tasulist internetti (vist oli 3 eurot 1/2 tundi). Arvuti oli küll vana, aga ajas asja ära.
Mis häiris? Ma ei harjunud lõpuni selle fekaalihaisuga (keskööl kastetakse tualettidest tuleva veega muruplatse ja lilli). Ent mõned ütlesid, et harjusid ka sellega.
Ma vabandan, kui liiga pikalt kirjutasin, aga ma ei tea, kas tegemist on esmakordse kuurorti sõitja või lihtsalt hotelli esmakordselt külastajaga.
Ilusat puhkust!

Käisin antud hotellis 2010 veebruari viimasel nädalal. Ütlen vaid seda, et hotell oli super. Olen käinud enne ka Crowne Plazas, millega jäin ka väga rahule. Võrdluseks ütlen, et rand oli Crownes ilusam, kaljune, väga kena . Territoorium oli ka Crownes väga ilus aga Rehana oma oli ilusam, rohelisem ja väga palju lilli. Söök oli maitsvam ja mitmekesisem Rehanas-isegi liiga hea...võtsime reisi lõpuks ikka korralikult kaalus juurde, eriti maitsvad olid koogid- muidugi mitte kõik. Teenindus oli viisakam ja parem Crownes ( ilma jootraha andmata) Rehanas said super teeninduse, kui maksid jootraha. Olen mõlema hotelliga väga rahul, kui tagasi läheksin ja peaks nende vahel valima...oeh..raske...Rehana võibolla. Aaa ja kalad mõlemas hotelli rannas võrratud. Samas olen inimene, kes ei virise ka üleliia, et võibolla oleks mõnel nõudlikumal inimesel teine arvamus...minu jaoks ei olnud India ka räpane ja must riik...vaid maapealne paradiis ( Kerala siis täpsemalt).