Reis Odessasse

Tere!

Plaanime motoreisi Odessasse kohe septembri alguses. On kellelgi kogemusi lähiajast (teemad, mis foorumist leidsin, olid algatatud/vastatud aastaid tagasi), kuidas on linnas õhkkond? On septembri alguses linnas veel melu ning mõnusat suvist õhkkonda? :) Milliseid kohti võiks külastada?

Tänan vastajaid juba ette :)

Õhkkond linnas viimase peal, september võiks olla väga hea aeg, sest kõige hullem kuumus on vast järgi andnud ent meri on endiselt soe. Tulin just Odessast - ise küll lennukiga, kuid kolm reisikaaslast käisid tsiklitega. Nende tähelepanekud - teed on suures osas kohutavad, nii et õige trassi valik on ülioluline. Bike´ga olla raske, aga eks tsikliinimesed tea ise, milliste ratastega millistel teedel sõita kannatab. Linna enda turismimagnetid on muidugi Deribassovskaja tänav ja Primorski bulvar ja seda ümbritsevad kvartalid, samuti Privozi turg raudteejaama kõrval. Kui vähegi võimalust, tasuks külastada ooperimaja (mis etendus, polegi tähtis, aga hoone ise tasub ka seestpoolt nägemist). Ise käisime päevasel tuuril Vilkovos - see asub Doonau deltas vastu Rumeenia piiri. Kilomeetrites mitte väga kaugel, aga tee lõpuosa on taas õudne, nii et aega kulub.... Põnev vanausuliste linnake (nn Ukraina Veneetsia! :-) ), laevasõit deltas, äge loodus jne. Odessa enda külje all on kaks limaani - Kujalnik annab oma soolase vee ja mudaga kenasti kohaliku Surnumere mõõdu välja. Ka lahe ja sürr koht!

4
0

Käisime jaanipäeva paiku (2016). Lendasime Kiievisse ja sealt mõne päeva pärast edasi öö-rongiga Odessasse. Õhkkond oli igati sõbralik, inimesed abivalmid. Kuidagi sageli suutsid kohe aru saada, et tegu külalistega pribaltikast ja olid tänulikud, et kõige viimasel ajal toimuva taustal ikka külla sõidetakse. Lisaks O-tonu poolt nimetatud Odessa magnetitele tooksin välja ka Arcadia rannarajooni koos oma lõputute poekeste ja mitmete rannaklubidega. Viimastest on popimad: ITAKA: http://itaka-club.com.ua/en/beach/ IBIZA: http://ibiza.ua/en/beach/ BONO: http://bono-beach.com.ua/plyazh Asuvad kõik suht kõrvuti ja ka hinnatase on sama. Öösel on IBIZA neist vast kõige menukam. Päeval sai päikest ja merd/basseini ITAKAs kõige rohkem nauditud.

2
0

Kriiska, O-Tonu - meie reisiseltskond tänab vajaliku info eest! :)

0
0

Arkadia rannaga oli meie sealoleku ajal see paha lugu, et vesi juhtus väga must (ja ma ei pea silmas vaid tuulega kokku kogunenud vetikaid...) olema. Nii et järgmiseks päevaks võtsime ette ca 15 km taksosõidu (ca 5 eurot) Luzanivka rannale - see asub kirde suunas, Mykolaivi suunas. Seal oli vesi oluliselt puhtam, rahvast ka hõredamalt ja õlu maksab ikka 15-20 grivnat! :-)

Aga kui ka rannaklubides tahtmine käia, siis muidugi Arkadia! Ja eks see kõik sõltu ka tuule suunast ja hoovustest. Arkadias võivad kinnised muulid probleeme tekitada, Luzanivkas neid pole ja vee liikumist ei sega.

Muidugi on ka Lanžeroni rand oma delfinaariumiga, aga seal pole paraku liivaranda, kogu elu käib sõna otseses mõttes "betooni peal".

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased