trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Ryanair lendab. Edasi-tagasi alla 100EUR. Odavam kui laev, aga laev ilmselt kiirem variant, kui arvestada ka turvakontrolle ja kõike muud. J.

Konkreetset teenust kasutanud ei ole, kuid hinnad kõlavad väga mõistlikud. Kui otsustad proovida, anna päras tagasisdet, kuidas asjad sujusid :)

Jah, endalgi kogemus, et nendega ühenduse saamiseks on vaja täita iseteeninduses sisse logituna vastav vorm. Tuli seda hiljuta kasutada, kui 14 pileti soetamisel Riiast Islandile läksid kummalisel põhjusel pooled nimed topelt (ja pooled jäid piletita). Kuigi automaatne teade peale vormi täitmist ütles, et menetletakse 30 päeva jooksul, siis tegelikkuses tuli vastus üpris ruttu (järgmisel päeval). Edasine suhtlus käis kirja teel vastates otse siin juba mainitud aadressile customerrelations1@wizzair.com. Üldiselt oli suhtlus üsna kiire kuid suhtumine jäik - püüdsin selgitada, et ostsin just hetk tagasi piletid ja tekkinud on mingi viga. Pole ju loogiline, et soovin osta samale reisile mitu piletid samadele inimestele ning samuti ei taha ma juba ostetud pileteid tühistada vaid topelt nimed õigetega asendada. Operaatori vaatest midagi ei muutuks (ostetud piletite arv jääb samaks jne). Oleks olnud topelt üks või kaks nime, siis oleksin selle eksimuse enda näpukas arvanud, kuna aga topelt olid pooled nimed, siis minu seisukoht on, et tegu nende süsteemi veaga. Nede vastuväide oli, et logidest ei ole tuvastatud ühtegi süsteemset viga ning soovitusi oli kaks - a) tühista kõik piletid ja osta uued (tühistamise tasu oli kallim, kui pilet ise, st tagasi poleks midagi saanud (päris hea soovitus!) või b) kasuta nime muutmise teenust iseteeninduses, mille hinnaks oli 30 EUR inimene ühe suuna kohta. Sai siis nimed lisa tasu eest vahetatud ning esimesest kokkupuutest selle operaatoriga mitte just kõige paremad tunded. Lennud septembris, eks siis vaatab, kuidas teenus ise on.

Hei,

kui soovid ette ära tellida, siis ise olen kasutanud varem ja kasutan ka sel aastal Taxi Vinales teenuseid. Neil kenasti hinnad tabelis välja toodud: http://taxivinalescuba.com/?secc=transfers&lang=english&origen=Havana#city

Kui reisite kahekesi, siis on privaat takso muidugi tiba kallis lahendus ning odavam oleks kasutada collectivosid - taxo, kuid lisaks teile on veel inimesi. Üldjuhul leiab igas Viazuli jaamas tegelasi, kas pakuvad teenust erinevas suunas liiklemiseks, küsivad kindlat hinda per nägu ja stardivad niipea, kui auto täis õnnestub saada.

PS! Hiljuti toimus kuuldavasti miski muudatus Havana lennujaama osas - esialgu Vinalese casa particulare kaudu orgunnitud autojuht andis teada, et ta ei saa lennujaama enam tulla, luba olevat vaid riiklikele taksodele. Olin alguses skeptiline ja pöördusin juba tuttava Taxi Vinalese poole, kuid ka sealt sain kirja teel vastuse, et on valmis ükskõik mis teisel suunal teenust pakkuma, kuid lennujaama ei saa tulla.

Aastata tagasi, st jaanuar 2017. Kurss võib olla muutunud, teenustasu suurus vast mitte.

Hei,

Swedbanki deebetiga (Mastercard) saab raha kenasti kätte. Automaat oli olemas isegi Vinaleses, mis on võrdlemisi väike koht (kuigi turistide poolt armastatud, seega ei saa üldistusi teiste sama väikeste külade kohta vast teha). Kuid suuremates linnades ATM-id olemas ning ega neid erinevaid pankasid seal teab kui palju ei oleg - kõik ikka riiklik värk. Ise kasutasin BANQUE FEDERATI sildi all tegutsevaid ATM-e ning raha võtsin välja tavaliselt 300 CUC kaupa. Kontolt kasseeriti selle tulemusel vahetuskursi alusel 292 EUR ning eraldi kandena 8 EUR teenustasu. Seega kokkuvõttes tulemuseks CUC vs EUR suhe 1:1 ning ei pea muretsema, et suurem rahasumma kuskil casas padja all peidus on.

Head reisi!

Irma räsis peamiselt põhja rannikul asuvaid Cayo'sid. Tänaseks vast kõik taastatud. Cayo Santa Maria osas päris detailne kronoloogia koos resortide taas avamist puudutava infoga leitav siit: http://www.cayosantamaria.info/irma2017.html

Palawani ja El Nido osas on siin arvamused alati vastandlikud olnud. Mulle meeldis. Tõsi - sinna saamine ja sealt ära tulemine on aeganõudev üritus. Maa-aluse jõe ma jätaks vahele. Pole midagi nii erilist. Sõit pikk, järjekorrad kohapeal veel pikemad. Puerto Princesas pole ka midagi teha.

Boholil on rolleriga avastamist küllaga. Loodus ilus. Kui Boholile peatuma jääda, siis soovitan mõnele rannaäärsele resortile vahelduseks hoopiski jääda Loboci piirkonda jõe äärde vihmametsa. Nt Loboc River Resort.

Kuulun nende hulka, kes soovitaks kindlasti veeta mõned päevad Siquijori saarel. Väga omanäoline ja Hispaania koloniaalaja mõju on seal hästi tunda. Peatusime Salamangka Beach and Dive Resort'is - seega sukeldumise võimalused seal täitsa olemas.

Vaalhaidega saab kohtuda Cebu saarel Oslobis. Kui peatute Cebu Citys, siis kindlasti pakutakse sinna päevareise. Ise läksime Siquijorilt laevaga Dumaguete linna ja sealt omal käel Oslobi. Nagu juba kirjutatud - turiste on seal palju ja kõik on organiseeritud, kuid ega Sa niisama merele sõites vaalhaisid kuskilt üles ei leia. Vahva kogemuse saab seal kindlasti!

Hei, Lomprayah on neist vast kõige korralikum operaator. Muuseas, kui soovid kokku hoida ja aega on, siis Lomprayah müüb sulle pileti otse Koh Phangan - Bangkok. Sel juhul sõidad katamaraaniga läbi Ko Tao (peatus ca 15 min) Chumphon'i. Seal ootavad Sind suured ja mugavad Lomprayah bussid, mis viivad muretult Bangkoki kesklinna. Start saarelt hommikul 8:30 ja Bangkokis oled 20:30. Kogu tripi hind 1300 bahti st ca 35 EUR. Pileti saad bookida siit: https://www.lomprayah.com/page/route Parimat, J.

Julgen ka Macaod soovitada. Ikka midagi hoopis muud, kui HK. Shenzhenis pole käinud, kuid päevi oli ju kaks, mida sisustada. Seega jõuab soovi korral mõlemad ette võtta.

Cancunist väga lihtne minna - lend on 1h15min, operaatorite ja hinna osas andresk juba kirjutas. Ise olen lennanud Aeromexicoga ja see igati ok. Paariks päevaks minnes ilmselt Havanast kaugemale ei jõua.

Endal küll positiivne kogemus - lennukid suured, uued, söök hea, jooki pakutakse ka - kõik nii, nagu peab. Suure tõenäosusega on lend läbi Toronto või Montreali? Üldjuhul sealt edasi on lennud opereeritud juba mainitud Air Canada Rouge poolt, mis kasutab odavlennufirma ärimudelit - lennukid on küll uued ja ei saa öelda, et kitsas oleks, kuid söök/jook juba lisatasu eest. Samas sealt Havanasse ei ole enam pikk lend. NB! Kui lend on läbi Kanada, siis teadmiseks, et elektrooniline luba ehk eTA on vaja vornistada ka transiitlendude korral (http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta.asp). Aasta alguses Mehiko suunal lennates avastasin seda alles väljalennuga samal päeval. Eeldasin, et luba läheb vaja vaid Kanadasse jäämise korral ja paari tunnine peatus Toronto lennujaamas ei valmistanud mulle muret. Hakkasin on-line check-ini tegema ja korduvad punased tekstid hoiatasid, et lennule lastakse vaid eTA numbri olemasolul. Ja seda tõesti ka kontrolliti Helsingis. Elektrooniline taotlus koos kinnitamisega võttis küll ca 30 min, kuid nagu aru saan, siis pisteliselt võib avaldus minna ka täiendavasse kontrolli, mis võib venida mitme päeva pikkuseks.

Minu kogemus ütleb, et Waze toimib päris hästi. Õige mobiilipaketi olemasolul on EU-s nüüd ju lausa lust ja ei pea ka andmeside pärast väga muretsema.

Eelmisel kuul Valgevenes avastasin ühe päris hea nipi. Hotellis WiFi-s olles paned Waze'i tööle, otsid soovitud sihtkoha (vajadusel lisad ka vahepealsed peatuskohad) ning lased rakendusel teekonna välja rehkendada. Waze laeb kenasti kogu teekonna ja sellega piirnevad alad alla. Data roaming oli välja lülitatud, kuid asi toimis väga hästi - 300 km eemalt alustatud teekond viis kenasti Minskis soovitd sihtkohta. Ainukene asi, millega arvestama peab - kui muudad oma plaane ja ei sõida mõõda Waze poolt maha joonistatud esialgset teekonda, siis ta ei suuda rakendus seda enam ümber rehkendada (nagu tavapäraselt). Mõned kõrvalepõiked tuli teha, kuid esialgne joon jääb maha ja selleni tagasi jõudes on kõik jälle hästi. Kui liiga palju kõrvale kaldud, siis muutub muidugi kaardi detailsus minimaalseks, kuna seda ei ole alla laetud.

Mis puudutab politseisid ja muid hoiatusi, siis tuleb meeles pidada, et Waze on sotsiaalne tarkvara ja sellele annavad sisu suurest selle kasutajad. St riigiti on olukord natukene erinev ja sõltub sellest, kui populaarne Waze sealsete elanike seas on.

Korduvalt Tickets.ee keskkonda kasutanud ja kõik toimib. Mehiko suunal pikalt ette ostetud mitme vahepeatusega lennul muutusid nt ühe lennu ajad - selle kohta tuli e-posti teavitus ja pakuti kohe kirja sees alternatiive, mida sai pm ühe klikiga kinnitada. Lisatasu selle eest ei soovitud. See ca 10 EUR pileti pealt krediitkaardi tasu on ju nii tavaline. Enamus (kui mitte kõik) vahendajad, kes Momondo või Skyscanneri kaudu odavama otsa pakkumisi teevad, võtavad väikest vahendustasu. Otse lennukompanii lehelt paremat diili saada on õnnestunud harva. Ja lisaks - eelmisel kuul ostsin AIRFRANCE kodulehelt otse 7 piletit ja seal tuli samuti 10 EUR krediitkaardi maksu iga pileti kohta juurde maksta. Ainukeseks erandiks juba mainitud VISA krediitkaart. Eks ta veider on ja võiks ju kohe lennupiletile selle otsa arvestada, kuid päeva lõpuks see ju piletit odavamaks ei teeks.

Laevaga otse ei saa. Kuidagi tuleb Laem Sok'i jõuda. Natukene oleneb, kust kandist Sa Kambožast tuled? Kui Phnom Penh või Sihanouki suunalt, siis tee nii, kuidas veigo kirjutas. Kui tuled Siem Reapist, soovitan tulla läbi Krong Poi Pet'i. Hat Lek piiripunkt on selline päris tilluke, kuid busse ja taksosi liigub. Sihanoukist piirini oli paar aastat tagasi privaar taksoga ca 90EUR. Mitmekesi minnes pole väga hullu, saab kiiresti kohale. Bussid jube aeglased, tee läheb läbi rahvuspargi jne.

Hetkel tundub, et pidu läbi. Vähemalt näidiskuupäevadel väga Areomexico lende ei figureeri või siis on hind tavapärane.

Mehikost Belize ja ka tagsi suunal keegi pileteid näha ei soovinud.

Hei, sai eelmisel kuul korduvalt Mehiko piiri ühte ja teist pidi ületatud ja kogemus sama, mis eelpool kirjas - lennates (nt Mehhikost Kuubale ja tagasi) ei nõutud lisatasu ei sisenedes ega väljudes. Samas maad ja merd mööda liigeldes kiputakse võtma 500 kohalikku või 25USD nii väljudes, kui sisenedes. Ööbussiga Belizi piiri ületades ei väljastatud ka meile mingit paberit. Mõned USA ja Kanada turistid püüdsid midagi oma lennupiletitega ka tõestada, kuid ei ole kindel, kas see ka edu tõi (tähtsa ametniku palge ette lasti vaid reisiseltskondade kaupa). Eks sellel kõigel tiba korruptiivne hõng küljes oli, aga jah, vaidlemiseks väga aega pole, buss ju liigub edasi. Merelt Chetumali sisenedes küsiti samuti 500 kohalikku ja anti selle kohta paber, mis klammerdati immigratsiooni paberi selle osa külge, mis reisi ajaks Sinu kätte jääb.

Nii palju, kui uurinud olen, siis bussiga minnes ühe raksuga Havanast Cayo Cocosse ei saa. Viazuliga tuleks sõita kõigepealt Ciego de Avila'sse (ca 8h sõitu, pilet 25 EUR). Sealt saab edasi taksoga (ca 60 CUC) või nn collective taxi'ga (ca 70 CUC jagatuna nii mitme vahel, kui samal suunal veel soovijaid leidub). Havanast väljub buss 3 korda päevas, kuid arvestades vajadust liikuda veel ka taksoga saarele (98km st 1,5h sõitu), tuleks vast eelistada 6:30 väljuvat reisi.

http://www.viazul.com/ruta/24/Habana-Santiago%20de%20Cuba

PS! Viazuliga sõites soojad riided selga! :)

Jüts räägib õigust. Reisieksperdist saab turistikaardi kätte 1-2 päevaga ning maksab 30 EUR inimese kohta (ühekordne sisenemine). Just eelmine nädal tellisin. Ei näe mingit põhjust kohapeal tegema hakata, isegi kui saab 20CUCi eest. Maksad 10 EUR rohkem, kuid ei pea pabistama, kas kuskil keegi seda lennukisse minnes küsib jne. Lisaks saab piiril kiiremini asjad aetud.

Käisime jaanipäeva paiku (2016). Lendasime Kiievisse. Nordicaga saab suvekuudel otse ka, kuid meil oli veel Tšornobõli külastus plaanis. Kiievist sai öö-rongiga Odessasse. Õhkkond oli igati sõbralik, inimesed abivalmid. Kuidagi sageli suutsid kohe aru saada, et tegu külalistega pribaltikast ja olid tänulikud, et kõige viimasel ajal toimuva taustal ikka külla sõidetakse. Hinnad on meie mõistes väga head - 0,5 õlu saab restoranis alla euro kätte. Söögid samuti odavad. Randu on mitmeid erinevaid - osad rohkem kohalikule turistile suunatud, teised püüavad pigem välisturisti (nii palju, kui neid seal on). Üks sellistest oli Arcadia rannarajooni koos oma lõputute poekeste ja mitmete rannaklubidega. Viimastest on popimad: ITAKA: http://itaka-club.com.ua/en/beach/ IBIZA: http://ibiza.ua/en/beach/ BONO: http://bono-beach.com.ua/plyazh Asuvad kõik suht kõrvuti ja ka hinnatase on sama. Öösel on IBIZA neist vast kõige menukam. Päeval sai päikest ja merd/basseini ITAKAs kõige rohkem nauditud. Takso on odav, kuid trammi ja marsaga sõit samuti kiire ja olematu hinnaga, kui endale liinid selgeks teha.

Igal juhul soovitan - natukene nostalgia hõngu, teeninduskultuur meile natukene humoorikas, kuid samas leiab sealt juba kõik vajaliku korralikuks rannapuhkuseks.

Käisime jaanipäeva paiku (2016). Lendasime Kiievisse ja sealt mõne päeva pärast edasi öö-rongiga Odessasse. Õhkkond oli igati sõbralik, inimesed abivalmid. Kuidagi sageli suutsid kohe aru saada, et tegu külalistega pribaltikast ja olid tänulikud, et kõige viimasel ajal toimuva taustal ikka külla sõidetakse. Lisaks O-tonu poolt nimetatud Odessa magnetitele tooksin välja ka Arcadia rannarajooni koos oma lõputute poekeste ja mitmete rannaklubidega. Viimastest on popimad: ITAKA: http://itaka-club.com.ua/en/beach/ IBIZA: http://ibiza.ua/en/beach/ BONO: http://bono-beach.com.ua/plyazh Asuvad kõik suht kõrvuti ja ka hinnatase on sama. Öösel on IBIZA neist vast kõige menukam. Päeval sai päikest ja merd/basseini ITAKAs kõige rohkem nauditud.

Peatusin kaaslasega sellises kohas. Asukoht oli hea. Vanalinn jalutuskäigu kaugusel. Samas ka metroo peatus vaid 50m. Peremees sõbralik. Tegu apartment tüüpi majutusega. Kokku oli vist üks neljane, üks kahene ja kaks ühest tuba. Ise olime kaheses toas - puhas, hubane, rõduga. Köök ja 2 wc-d ja pesemisruum olid teiste tubadega jagada. Kohvi ja joogivesi prii ja alati saada. WiFi korralik, mitte nagu paljudes teistes kohtades, kus kiirused meie mõistes nö üle-eilsed. Peremees käis iga hommik koristamas ja aitas meeleldi kõikides küsimustes ning jagas soovitusi Barcelonaga tutvumiseks.

https://www.booking.com/hotel/es/pigalle.en-gb.html?label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaEKIAQGYAS64AQfIAQzYAQPoAQGoAgM;sid=aac636547601672040354167c2d53135;dcid=5

NB! Tähelepanu pöörata sellele, et kuna peremees elab ise linnast väljas, siis peale 20:00 check-in lisatasu eest.

Oleks huvitatud. Mis hinda küsid?