Reis Panamasse

Tere reisisellid,
aastavahetusel ootab ees 3. nädalane reis Panamasse. Kes seal käinud, ootaks häid vihjeid, kus käia, mida näha-teha. Tahaks osa ajast rannapuhkust nautida (kus soovitate seda teha)ja ka vaatamisväärsused ära vaadata. Kas auto tasuks rentida ringisõitmiseks?
Tänud ette!
Indrek

Tulin nädalpäevad tagasi Panamast, enne reisi otsisin foorumist infot ja avastasin, et Panama osas on foorum suhteliselt lage. Jätan omalt poolt jälje maha, ehk on abiks tulevastele reisihuvilistele. Olin Panamas kokku kaks nädalat, kõike selle ajaga loomulikult ei näe.
Kõigepealt Panama City, meie mõistes suur metropol, uhkete pilvelõhkujatega, aga pikalt seal peatud ei ole mõtet. Vaadata tasub kindlasti vanalinna ja kanalit. Vanalinn on ilus, meeleolukas kant, palju lahedaid baare, kohvikuid, restorane. Prantsuse saatkonna juurest algab väike promenaad, kus on ilus merd vaadata ja sigarit suitsetada... Kui võimalik tasub ööbida vanalinnas, aga see on kallis. Üleüldiselt hinnad citys ei ole odavad ja on võrreldavad meie hindadega. Teisalt saab ka odavalt hakkama, vanalinna külje all on kalaturg, kes ei soovi peenelt ja kallilt einestada suundugu kalaturule, väga heade hindadega värsked mereannid. Rumm ja õlu on õnneks igal pool soodne. Ööbimise osas, ärikeskuses on palju häid hotelle ja seal leiab ööbimiseks häid pakkumisi.
Kindlasti tasub ka kanalit vaatama minna, suure laeva läbimineku protsess on päris huvitav.
Oma reisil viibisin mõlemal rannikul. Vaikse ookeani ääres avaldas muljet Las Lajas rand, silmapiirini laiuv ilus liivarand, kus saab ka ujuda. Head lained hullamiseks.
Julgen soovitada Baru vulkaani, raske ettevõtmine, aga kui üles jõuab on zen tunne. Üles viib 14 km matk, tegemist on raske ja väsitava rajaga. Päevaga jõuab üles ja üleval peab ööbima. Pimedas alla tulek on enesetapp. Magamiskott ja kile peab kaasas olema, 3500 m peal on öösel külm, aga kui hommik on selge, siis vaade kompenseerib kõik raskused.
Vulkaani jalamil on väike linnake nimega Bouqete, kohalik kohvi paradiis. Linn ise on ilmetu ja kallis, aga kohvi on joomist väärt ja ümbruskonna matkarajad lummavad.
Kariibi mere ääres soovitan külastada Bocas del Torot. Provintsi keskus on Bocas Town, sinna saab väikse laevaga Almirante nimelisest linnakesest. Soovitus seal mitte ööbida, tegemist on korraliku getoga, vaid kohe edasi Bocasesse sõita. Bocas Town ise on päeval unine, öösel pidutsev linnake. Päeval lasime end sõidutada 5 dollari eest erinevatel saarekstel olevatesse randadesse, kuhu kokkulepitud ajal järgi tuldi.
Võimalik on võtta organiseeritud reise, käija surfamas jne... Pimeduse tulekuga algab linnas pidu, rummi ja õlut voolab ojadena.
Kokkuvõtteks, Panama ei ole veel väga turistikas riik, aga liigub sinna suunas. Panamalased teavad, mis on asjade väärtus ja oskavad raha küsida. City on kallis koht, provintside hinnatase on palju odavam. Inglise keelt räägitakse ainult turistidega seotud kohtades, kes soovib omal käel provintse avastada peab osakama Hispaania keelt.