reis Sri Lankasse

Plaanime märtsis 9-kesi 10 päevaks Sri Lankasse minna.Väga rabeleda ei sooviks aga natuke sooviks ikka näha. Kas keegi soovitaks sellised must go vaatamisväärsusi. Eriti huvitaks loodus, sealhulgas üks lühike trip vihmametsa, mõne rahvuspargi(kus loomi näeks)külastus jms. Samuti sooviks infot hotellide ja kohaliku transpordi kohta. Kui näiteks auto(koos juhiga)võtta, kas saab ka sellist kuhu 9 (2 suuremat last) ära mahuks või tuleks kaks eraldi võtta? Uuriks ka kohaliku rongitranspordi kohta.Ka vihjed paaripäevaseks rannas vedelemiseks on teretulnud(siis info randade kohta).

Tänan juba ette abi eest!

Värskes ajakirjas Maailm&Maitsed pikem artikkel Sri Lankast, ehk saate sealt mingeid ideid. Lisaks midagi ka galeriis: http://www.kaidohaagen.com/gallery_603902.html

Siin foorumis on väga palju suhteliselt värsket ja väga kvaliteetset infot Sri Lanka kohta, aga:

Must go:

  • Sigiriya mäekindlus, teele jäävad ka Dambulla koopad;
  • Udawalawe ja/või Yala looduspark;
  • Anuradhapura linn iidsete varemetega.

Loodusetripi jaoks sobivad ilmselt mäed, Ella või Nuwara Eliya piirkond. Seal on kauni vaatega mägesid jms. Lisaks on loodusearmastaja jaoks ilmselt kohustuslik vaalavaatlus, mida saab teha lõunapiirkonna randadest.

Randadest on nt Bentota kuurort populaarne koht, tagasihoidlikuma ümbruse ja majutuse eelistajatele sobivad nt Unawatuna või Mirissa, mõlemad on kaunid valge liivaga rannad.

Rongiliiklus on edelas ja lõunas väga hea, esimese klassi pileteid saab veebis ka broneerida. Mägedes on rongidega liiklemine väga piinarikas - 100 km läbimine võib võtta enamuse päevast.