Reisi planeerimine Portugalis

Tere. Elan Portugalis ja olen siin veel paris m6nda aega. Palun abi reisiplaanide koostamisel. Koige yldisemalt on mul plaan Porto ymbrus. Lissaboni ymbrus. Coimbra ymbrus. Nazare ja rannik yles alla. Algarve...ei tea veel, aga Faro poole mitte ja midagi huvitavat sisemaal. Vaga ahmane plaan, ma tean. Aga kas on naiteks rongipiletit kolmeks paevaks, et siis peatuseid ise valida vms. Olen tanulik igasuguse abi eest ja kuna olen alles saabunud, siis vabandan ka oma voimaliku teadmatuse parast. Aitah ette.

Nimelt ma ise muidu tulen Portugali mai keskel. Minu plaan on selline:

Saabun Portosse ja mõned päevad hängin seal. Siis lähen mööda rannikut alla Lisboni suunas, jala, kasutades linnadevahelist bussitransporti. Tee peal kavatsen peatuda: Aveiro, Figueira da Foz, Leiria, Nazare, Peniche, Ericeira linnades. Ja lõpetan Lisbonis ja selle ümbruses, kus kavatsen ka mõned päevad hängida. Kokku olen arvestanud tripi peale 15 päeva. Point siis selline, et "kiiret pole" ja igas peatuskohas olen vähemalt 1 päev (vv lisbon ja porto, kus olen kauem).

Ma olen juba päris palju igasugu infi saanud erinevatest foorumites ning tuttavatelt nende piirkondade kohta mida külastan. St et kuigi ma ise pole sinna veel jõudnud, aga kindlasti võin sinuga jagada seda infot mida saanud olen :)

Mis sind täpsemalt huvitab?

Kristian

Sao Martinho do Porto, Nazarest umbes 20 km allapoole, on sümpaatne linnake, kus merevesi looduslikus suures vannis soojem kui mujal. Suvekuudel arvata ülerahvastunud. Alcobaca klooster väärib külastust. ( igal pühapäeval ja riiklikul pühal sissepääs kella 14ni tasuta, järgmine püha - 25. aprill). Fatima - suhteliselt igav koht, kui just usklik pole. (Shopping centeris internet 2€ tund, avatud 9.30 - 24.00. Tihe bussiühendus.)